Судове рішення #12901235

  Справа № 2 –А-1764/10  

  П О С Т А Н О В А  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  28 грудня 2010 року   Сосницький районний суд Чернігівської області в складі:

головуючої судді – Смаль І.А.,

розглянувши у скороченому провадженні  справу за адміністративним ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України в Сосницькому районі про зобов’язання нарахування щомісячної державної соціальної допомоги  як дитині війни,-

ВСТАНОВИВ:

 ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України в Сосницькому районі Чернігівської області про  зобов’язання нарахування щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни . Свої вимоги мотивує тим, що вона є дитиною війни та відповідно до Закону України „Про соціальний захист дітей війни" пенсія щомісячно повинна підвищуватися на 30% від мінімальної пенсії за віком. Але всупереч того, що державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені чи скасовані іншими нормативно-правовими актами, розмір пенсії щомісячно протиправно не підвищувався на 30 % мінімальній пенсії за віком.  

В матеріалах справи є заява позивача про розгляд справи у її відсутності.  

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, але  надіслав заяву про розгляд справи у його відсутність та письмові заперечення, в яких зазначив, що  позивач отримує  надбавку до пенсії як член сімей загиблих військовослужбовців та отримувати надбавку як дитина війни не має права.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов не може бути задоволений з наступних підстав.

Основним завданням Пенсійного Фонду є участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення та соціального страхування. Пенсійний фонд України діє на підставі Положення «Про Пенсійний фонд України» та здійснює свої повноваження на підставі п. 15 Положення, через створення в установленому порядку його територіальних управлінь.

Встановлено, що  ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1 є членом сімей загиблих війсковослужбовців, що підтверджується випискою з особового рахунку наданого відповідачем.

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України. Управління ПФУ в Сосницькому районі може діяти лише в межах наданих йому законодавством повноважень, та застосовувати тільки чинні нормативно-правові акти.  

Відповідно до п.1 ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» передбачено, що діти війни ( крім тих на яких поширюється дія ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ) до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.

Позивач отримує надбавку до пенсії як член сімей загиблих військовослужбовців, що вбачається з особового рахунку №НОМЕР_1 та отримувати надбавку як дитина війни не має права.

Керуючись Законом України «Про соціальний захист  дітей війни» від 18.11.2004 року ,  ст.ст. 183-2,160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд                          

 

ПОСТАНОВИВ:  

 У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Сосницькому районі про зобов’язання нарахування щомісячної державної соціальної допомоги  як дитині війни  відмовити.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі протягом десяти  днів  з  дня  отримання копії постанови апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Сосницький районний суд Чернігівської області з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

 Суддя                                                             І.А. Смаль

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація