Судове рішення #12911384

  №2-3921-2010  

РІШЕННЯ  

іменем України  

про задоволення позову про розірвання шлюбу  

  24 грудня 2010 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області в складі головуючого судді Ткаченко О.А., за участю секретаря Шиліна А.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -  

  встановив:  

  Позивач звернулася до суду з позовною заявою до відповідача про розірвання шлюбу, в якій зазначає, що вона знаходиться в зареєстрованому шлюбі з відповідачем з 02.02.1991 року, актовий запис у відділі реєстрації актів цивільного стану Лозівського міськвиконкому Харківської області №52. Шлюб в обох перший.  

Від шлюбу мають дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає і надалі буде мешкати з позивачем.  

Причиною звернення до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу стала подружня зрада з боку відповідача на протязі тривалого часу, що в свою чергу спричинює постійні суперечки та сварки, які край негативно впливають на здоров'я позивача та вихованню дитини. Позивача численні спроби зберегти сім'ю виявилось безрезультатним.  

Спору про спільно нажите майно немає.  

За таких обставин відновлення шлюбних відносин позивач вважає неможливим, подальше збереження шлюбу буде суперечити її інтересам. У зв‘язку з чим, позивач просить суд розірвати шлюб між ними.  

У зв‘язку з чим, позивач просить суд розірвати шлюб між ними, судові витрати віднести на рахунок позивача.  

Позивач в судове засідання не з’явилась, але надала суду заяву про розгляд справи без її участі, на позовних вимогах наполягає, в разі неявки в судове засідання відповідача, просить винести заочне рішення на підставі доказів, що містяться в матеріалах справи, після розірвання шлюбу залишити їй прізвище – ОСОБА_3, судові витрати, понесені нею в зв’язку зі зверненням до суду стягнути з відповідача, спору про розподіл спільно нажитого майна та про місце проживання дітей між нею та відповідачем немає.  

Відповідач в судове засідання не з’явився, але надав суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги позивача по справі визнає в повному обсязі та просить суд розірвати їхній з позивачем шлюб, спору про розподіл спільно нажитого майна та про місце проживання дітей між ним та позивачем немає.  

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст.174 ЦПК України. Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.  

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.  

Сторони з 02.02.1991 року перебувають у шлюбі, який був зареєстрований у відділі реєстрації актів цивільного стану Лозівського міськвиконкому Харківської області №52.  

За час спільного проживання у сторін народилась дитина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, даний шлюб у сторін є першим.  

Судом було достовірно встановлено, що сторони створити міцної сім’ї за час спільного проживання не змогли, внаслідок чого шлюб фактично розпався, подружні стосунки припинились.  

Відповідно до ч.2 ст.112 Сімейного Кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що має істотне значення.  

Судом було з’ясовано, що між сторонами не має спору про розподіл сумісно нажитого майна та місця проживання дитини, якщо шлюб буде розірвано.  

Таким чином, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд вважає, що шлюб між сторонами слід розірвати, оскільки зберегти їх сім’ю на майбутнє неможливо, а подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити їхнім інтересам, оскільки сторони не проживають однією сім’єю, подружніх стосунків не підтримують і не ведуть спільного господарства.  

Відповідно до ст.113 Сімейного Кодексу України, особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватись цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.  

Після розірвання шлюбу, згідно заяви позивача, залишити прізвище позивачеві ОСОБА_1 – ОСОБА_1.  

Згідно до п.6 ч.1 ст.214 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує питання як розподілити між сторонами судові витрати.  

У своїй заяві, позивач просить суд стягнути на її користь, з відповідача витрати, понесені нею при зверненні до суду за інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 30 гривень та судовий збір у розмірі 8 гривень 50 копійок.  

Керуючись ст.ст.7,10,11,15,31,57,60,79,88,130,174,213-215,218,223 ЦПК України, ст.ст.110,111,112,113,115 Сімейного Кодексу України, суд, -  

  вирішив:  

  Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити.  

Розірвати шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженкою м.Лозова, Харківської області і ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженцем АДРЕСА_1, зареєстрований 02 лютого 1991 року у відділі реєстрації актів цивільного стану Лозівського міськвиконкому Харківської області, актовий запис №52.  

Після розірвання шлюбу прізвище позивачу ОСОБА_1 залишити – ОСОБА_1.  

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору у розмірі 8 (вісім) гривень 50 копійок та судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 (тридцять) гривень.  

Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.  

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до судової палати по цивільним справам Апеляційного суду Харківської області через Лозівський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  

  Суддя                                                           О.А. Ткаченко  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація