Судове рішення #12912559

         

  Справа № 2-а-12613-2010  

  ПОСТАНОВА  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  

    30 грудня 2010 року суддя Слов’янського міськрайонного суду Донецької області  Геєнко М.Г. розглянувши у скороченому провадженні  адміністративну справу за  позовом   ОСОБА_1   до Управління Пенсійного Фонду України в м. Слов’янськ Донецької області, третя особа Головне управління Державного Казначейства України в Донецькій області про визнання дій протиправними, зобов’язання нарахувати та виплатити щомісячну державну допомогу як дитині війни, -  

  В С Т А Н О В И В:  

  16.12.2010   року до Слов’янського міськрайонного суду Донецької області звернулася   ОСОБА_1   з позовом до Управління Пенсійного Фонду України в м. Слов’янськ   Донецької області, третя особа Головне управління Державного Казначейства України в Донецькій області про визнання дій протиправними, зобов’язання нарахувати та виплатити щомісячну державну допомогу як дитині війни, обґрунтувавши  свої вимоги тим, що вона народилася   ІНФОРМАЦІЯ_1   . Відповідно до ст. 1  Закону України № 2195-ІV від 18 листопада 2004 року ,,Про соціальний захист дітей війни”, є дитиною війни. Згідно зі ст. 6 зазначеного Закону з 01  січня 2006 року їй повинна виплачуватись щомісячна соціальна допомога у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії.  

  Просила визнати дії УПФУ в м. Слов'янську Донецької області протиправними та зобов’язати відповідача здійснити перерахунок  та   виплатити щомісячну державну допомогу як дитині війни за період з 01.06.2010 року по день постановлення рішення суду   .  

  На підставі ст. 183-2 КАС України справа розглядається у порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання  та виклику осіб , які беруть участь у справі.  

  Суддя, розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, приходить до висновку, що позовні вимоги   ОСОБА_1   підлягають задоволенню з наступних підстав.  

  Як встановлено в судовому засіданні, позивач   ОСОБА_1   народилася   ІНФОРМАЦІЯ_1 Згідно із статтею 1 Закону України ,,Про соціальний захист дітей війни” дитиною війни є особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої  світової війни було менше 18 років. Відповідно, позивач є дитиною війни в розумінні Закону України ,,Про соціальний захист дітей війни”.  

  Виходячи із того, що позивач   ОСОБА_1   є дитиною війни в розумінні Закону України ,,Про соціальний захист дітей війни”, вважаю, що на неї повністю розповсюджуються всі пільги та соціальні гарантії, передбачені Законом України ,,Про соціальний захист дітей війни”, в тому числі й право на підвищення пенсії  на 30 % мінімальної пенсії за віком, як передбачено статтею 6 зазначеного Закону.  

  Позовні вимоги про нарахування  підвищення пенсії за період з 01.06.2010р. по день прийняття рішення суду підлягають задоволенню, оскільки ЗУ ,,Про державний бюджет України на 2010рік” дію ст.6 ЗУ „Про соціальний захист дітей війни” не зупинено.  

  Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.  

  Відповідно до частини 1 та 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.  

  Відповідно до ст. 87 Закону України  ,,Про пенсійне забезпечення" від  05 листопада 1991 року № 1788-ХІІ, відповідно до якої  суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком Оскільки виплата підвищення до пенсії є однією з складових пенсії в цілому, вважаю, що позивачем не пропущений строк для звернення до суду за захистом своїх прав з даних  правовідносин.  

  Керуючись ст.ст. 2, 4, 5, 6, 7, 14, 17, 18, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 183-2, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України „Про соціальний захист дітей війни”, Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007, Рішенням Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22 травня 2008 року, суддя , -      

 

  ПОСТАНОВИВ:  

    Позовні вимоги   ОСОБА_1   задовольнити.  

  Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Слов’янськ Донецької області по ненарахуванню та невиплаті   ОСОБА_1   підвищення до пенсії, відповідно до ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” за період з 01.06.2010р. по  30 грудня 2010 року.  

    Зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України в м. Слов’янськ Донецької області здійснити нарахування та виплату   ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1   підвищення до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»: за період з 01 червня 2010  по  30 грудня 2010 року, з урахуванням фактично виплачених сум підвищення  

   

Постанова підлягає негайному виконанню.  

 

Постанова  може бути оскаржена в  апеляційному порядку до Донецького  Апеляційного Адміністративного суду через  Слов’янський міськрайонний суд  шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги.  

  Суддя Слов’янського  

міськрайонного суду                                             М.Г.Геєнко  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація