Судове рішення #12913860

 

Справа № 2-2859/10  

       

  У Х В А Л А  

  04 листопада 2010   Красногвардійський районний суд  м. Дніпропетровська у складі:  

головуючого:           судді       Некрасова О.О.  

при секретарі:             Прісченко Л.В.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська про визнання бездіяльності неправомірною та визнання права на отримання невиплаченої соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»   ,-  

  В С Т А Н О В И В:  

  В червні 2010 року позивачка звернулася до суду з позовною заявою, в якій просила  визнати протиправною бездіяльність відповідача по невиконанню з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 21 червня  2010 року приписів ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та визнати його право на отримання невиплаченої соціальної допомоги в розмірі 30% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб на відповідний період часу та зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити соціальну допомогу. В обґрунтування  позову  зазначає, що відповідачем не здійснено перерахунок пенсії відповідно до ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" та рішень Конституційного Суду України від 09.07.2007 року та 22.05.2008 року в розмірі  30 відсотків мінімальної пенсії за віком.  

У судове засідання позивачка не з’явилася, але надала заяву в якій просила розглянути справу без її участі.  

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив.  

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що наявні підстави для закриття провадження у справі у зв’язку із наступним.  

Рішенням Конституційного Суду України № 19рп/2010 від 09.09.2010 року визнано такими, що не відповідають Конституції України положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних з соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-VI, а саме, положення щодо розгляду спорів з приводу призначення, обчислення, здійснення перерахунку, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат в порядку цивільного судочинства.  

Відповідно до ст. 152 Конституції України, закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.  

Згідно ч.3 ст. 2 ЦПК України провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.  

Крім того, в силу ч. 3 ст.5 ЦК України,якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов’язків, що виникли з моменту набрання ним чинності.  

Згідно п.1 ч.1 ст. 205 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.  

Враховуючи вищевикладені обставини, у відповідності до вимог п.1 ч.1 ст. 205 ЦПК України, суд вважає, що провадження у справі необхідно закрити, при цьому роз’яснивши, що позивач має право звернутися з аналогічним позовом до суду в порядку адміністративного судочинства.  

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 152 Конституції України, рішенням Конституційного Суду України № 19рп/2010 від 09.09.2010 року, ч.3 ст. 5 ЦК України, ч.3 ст. 2, п.1 ч.1 ст. 205,206 ЦПК України, суд,-  

У Х В А Л И В:  

  Провадження у справі   за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська про визнання бездіяльності неправомірною та визнання права на отримання невиплаченої соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»   – закрити.  

Ухвала суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська  протягом п’яти днів з дня її проголошення.   У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.  

Суддя                                                                                                          О.О. Некрасов  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація