Судове рішення #12914464

                                                                                                                            № 2-2455

                                                                                                                      2010 року.

                                        З А О Ч Н Е        Р І Ш Е Н Н Я  

                       І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И  

  15 липня 2010 року.                                                                    Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі :

головуючого-судді                                                                      Богдана С.І.

при секретарі                                                                               Боднар С.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці справу за позовом ОСОБА_1, яка діє в інтересах малолітніх ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа на стороні позивача Служба у справах дітей Чернівецької міської ради до ОСОБА_5 про позбавлення батьківських прав,

                                                      В С Т А Н О В И В :

               Позивач ОСОБА_1, діючи в інтересах двох малолітніх дітей звернулася до суду з позовом про позбавлення батьківських прав ОСОБА_5 і посилається на наступне.

              Відповідно до ст.. 165 СК України право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа в сім»ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров»я або навчальний заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

              Вона, ОСОБА_1 перебувала в шлюбі з ОСОБА_5, який був розірваний, актовий запис № 205 від 17.03.2008 року. Фактично їхні шлюбні стосунки були припинені набагато раніше, але юридично вони перебували в шлюбі та спільно не проживали і спільного господарства не вели. Від шлюбу є двоє дітей, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.

              Згідно зі ст.. 12 Закону України « Про охорону дитинства », батьки зобов’язані утримувати своїх малолітніх і неповнолітніх дітей. Статтею 150 Сімейного кодексу України, визначені обов’язки батьків по вихованню своїх дітей, піклуванню про їх здоров»я, фізичний, духовний і моральний розвиток, освіту та ін..

               Вона звернулася в Службу у справах дітей за рішенням та висновком органу опіки та піклування виконкому Чернівецької міськради про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 по відношенню до дітей ОСОБА_2 та ОСОБА_3. Це необхідно її дітям для того, щоб вони росли в любові і злагоді та в повноцінній сім»ї. Так як вона перебуває в іншому шлюбі, діти свого юридичного батька не знають, а виховує їх інша людина, яка є фактично біологічним батьком сина ОСОБА_2. Це сталося тому, що вона не вчасно оформила всі юридичні аспекти щодо розірвання шлюбу та реєстрації нового шлюбу. ОСОБА_5 пропонувалося звернутися з заявою до суду щодо виключення з актового запису про народження дитини , сина ОСОБА_2 відомостей про батька, що йому це непотрібно. Однак він байдуже ставиться як до не своєї дитини, сина ОСОБА_2, а також і стосовно свого сина ОСОБА_3.

              Батько дітей ОСОБА_5 вихованням дітей не займається, не піклується про їх фізичний і духовний розвиток, підготовку для самостійного життя, не забезпечує необхідного харчування, медичного огляду, лікування, не спілкується з дітьми, не виявляє інтересу до їх внутрішнього світу, не створює умов для отримання ними освіти, матеріально добровільно не допомагає, не вітає з днем народження і святами, фактично без поважних причин самоусунувся від виконання своїх батьківських обов’язків по відношенню до хлопчиків.

                Діти зареєстровані та проживають в АДРЕСА_1 разом з нею та вітчимом ОСОБА_4 Вона з ОСОБА_4 перебуває в офіційному шлюбі та належним чином доглядають за дітьми, матеріально утримують, оздоровлюють та виховують. Діти мають все необхідне для нормального фізичного і духовного розвитку, у вітчима з дітьми склалися дуже близькі та родинні стосунки, вони його називають татом.

                Питання про позбавлення батьківських прав ОСОБА_5 розглядалося на засідання комісії з питань захисту прав дитини 12.05.2010 року і було прийнято рішення щодо надання до суду висновку про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_5 по відношенню до його малолітніх дітей ОСОБА_2 та ОСОБА_3.

                Ст. 164 СК України передбачено, що при ухиленні батьків від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини, батько чи мати можуть бути позбавлені батьківських прав.

                Доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_5 підтверджується витягом з рішення виконкому Чернівецької міськради від 25.05.2010 року № 330/9 і висновком органу опіки та піклування виконкому від 26.05.2010 року № 9/24-523.  

           Тому просила позбавити батьківських прав ОСОБА_5 по відношенню до його малолітніх дітей ОСОБА_2 та ОСОБА_3..

              В судовому засіданні позивачка заявлені позовні вимоги підтримала в повному обсязі і дала свої пояснення.

              Представник третьої особи заявлені вимоги підтримала, вважала за доцільне позбавити батьківських прав відповідача.

             Відповідач в судове засідання не появився, хоча був належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи, однак в судове засідання не появився, про причини неявки суд не повідомив, від нього до суду поступило клопотання про розгляд справи у його відсутності, а тому суд вважає за можливе розглянути справу у його відсутності і постановити заочне рішення.

             Заслухавши позивачку, дослідивши письмові докази суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

             Згідно ст.. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вони, він п.1 – не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров»я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування ; п.2 – ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини.

             Ст. 150 СК України передбачено, що батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім»ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини, піклуватися про здоров»я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

              З висновку органу опіки та піклування виконкому Чернівецької міської ради № 9/24-523 від 26.05.2010 року вбачається, що з метою соціального захисту інтересів малолітніх дітей, орган опіки та піклування вважає за доцільне позбавити батьківських прав ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 по відношенню до малолітніх дітей ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.

             З копій свідоцтв про народження ОСОБА_2, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року, ОСОБА_3, який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 року вбачається, що їхніми батьками є ОСОБА_5 та ОСОБА_1.

              З копії свідоцтва про шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_1 вбачається, що вони зареєстрували шлюб 24 липня 2009 року і після одруження обом присвоєне прізвище Янюк.

               З акту складеного вихователями старшої групи « Г » № 9 ДНЗ № 43 вбачається, що ОСОБА_3 відвідує дану групу. За період з 23.06.2008 року по 06.06.2010 року спілкування відбувалося тільки з мамою дитини та вітчимом. Рідного батька дитини жодного разу не було в установі.

                З акту обстеження матеріально-побутових умов проживання дитини складеного комісією ДНЗ № 43 вбачається, що ОСОБА_3 проживає в квартирі АДРЕСА_1 разом з матір»ю ОСОБА_1 та вітчимом ОСОБА_4 та молодшим братом. Сім»я проживає у двохкімнатній квартирі зі всіма зручностями, оселя знаходиться у належному санітарному стані, для розвитку дитини створені належні умови.

                З довідки Чернівецької міської дитячої поліклініки № 72 від 07.05.2010 року вбачається, що при зверненні за медичною допомогою в поліклініку та при обслуговуванні хворих дітей на дому дільничним лікарем були присутні мати ОСОБА_1 та ОСОБА_4, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на обліку в міській поліклініці не перебувають.

               З акту обстеження житлово-побутових умов від 07.05.2010 року складеного працівниками служби у справах дітей Спенул О.М. та Голубяком Б.І., спеціалістами служби у справах дітей в присутності ОСОБА_1 та ОСОБА_4., з метою надання висновку про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_5 було обстежено АДРЕСА_1 і встановлено, що квартира двохкімнатна, зі всіма зручностями, зроблений ремонт, діти ОСОБА_3 та ОСОБА_2 мають окрему кімнату об лаштовану під дитячу, є місце для сну та відпочинку, багато книжок, іграшок.              

            Таким чином, аналізуючи зібрані докази суд вважає, що ОСОБА_5 дійсно самоусунувся від належного виховання дітей, не забезпечує їх необхідним, не цікавиться їх фізичним розвитком та навчанням, а тому його слід позбавити батьківських прав відносно обох дітей.

           На підставі викладеного та ст.ст. 150,164 СК України, керуючись ст.ст. 10,60,209,213,215,218,224-228 ЦПК України, суд –

                                                        В И Р І Ш И В :

           Позов задовольнити.

           Позбавити батьківських прав ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження у відношенні його малолітніх дітей ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження.

          Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.

          Заява про апеляційне оскарження заочного рішення може бути подана протягом 10 днів з моменту ознайомлення з рішенням суду сторонами.

          Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м. Чернівці.

                                             Суддя                                               Богдан С.І.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація