Справа № 6-200/2010 р.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 грудня 2010 року Менський районний суд Чернігівської області
в складі:
головуючої - судді Сова Т.Г.
при секретарі - Корюковець П.Д.
розглянувши заяву Управління Пенсійного фонду України в Менському районі Чернігівської області про відстрочення виконання рішення суду,
В С Т А Н О В И В :
Управління Пенсійного фонду України в Менському районі, в особі начальника управління Лола Т.А., звернулося до суду з заявою в якій просить відстрочити виконання рішення Менського районного суду Чернігівської області від 10.09.2010 року по справі №2-1103/2010.
В обґрунтування своїх вимог посилається на те, 16 листопада 2010 року Управління Пенсійного фонду України в Менському районі Чернігівської області отримало постанову державного виконавця Менського РУЮ від 12.11.2010 року № 22596901 про примусове виконання виконавчого листа від 21 вересня 2010 року за виконавчим листом № 2-1103/2010 року , виданим Менським районним судом Чернігівської області про зобов’язання управління Пенсійного фонду України в Менському районі Чернігівської області про стягнення на користь ОСОБА_2 сплачені 3 грн. 40 коп. судового збору та 37 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення. Представник Управління Пенсійного фонду України в Менському районі Чернігівської області вважає, що постанову державного виконавця Управління Пенсійного фонду України в Менському районі Чернігівської області не може виконати так як кошти Пенсійного фонду використовуються на виплату пенсій, надання соціальних послуг, фінансування адміністративних витрат, оплату послуг з виплати та доставки пенсій, формування резерву коштів. Просить суд, відстрочити виконання рішення Менського районного суду від 10 вересня 2010 року по справі № 2-1103/2010 року за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Менському районі в частині стягнення з Управління Пенсійного фонду 3 грн. 40 коп. судового збору та 37 грн. витрат за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Позивач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, суд вважає, справу можливо розглядати у відсутності позивача на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Представник управління Пенсійного фонду України в Менському районі Чернігівської області, представник ДВС Менського РУЮ, будучи належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, у судове засідання не з’явилися, надали суду заяви про можливість розгляду справи за їх відсутності.
За таких обставин, враховуючи заяви сторін, суд, дійшов висновку про можливість розгляду даної справи без участі позивача, представників позивачки та відповідача, за наявних у справі доказів.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання сторін, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку про безпідставність та необґрунтованість заяви, вважає їх такою, що не підлягає задоволенню з урахуванням наступного.
Відповідно до ст. 373 ЦПК України за наявності обставин, що утруднюють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім’ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає питання про відстрочку виконання рішення суду і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити його виконання.
В судовому засіданні встановлено, що ДВС Менського РУЮ 12.11.2010 року було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 22596901 з виконання виконавчого листа № 2- 1103/2010 року, виданого Менським районним судом Чернігівської області про стягнення на користь ОСОБА_2 сплачені 3 грн. 40 коп. судового збору та 37 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення. Відповідно листа філії Менського відділення ощадбанку № 3061 від 13.12.2010 року в.о. керуючим Терентієвим М.П. зазначено, що в ВОБУ № 3061 відкрито чотири рахунки Управління Пенсійного фонду України в Менському районі, а саме: рахунки для обліку страхових внесків та для ведення операції з господарської діяльності. Згідно наказу Державного казначейства України від 04.11.2004 року № 194 про затвердження Роз’яснень щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету сплата судового збору та виконавчого збору проводиться за КЕКВ 1135, сплата витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду позову та витрат на проведення виконавчих дій проводиться за КЕКВ 1134. Згідно розрахунку до кошторису видатків по коду 1134 «Оплата послуг (крім комунальних)» на 2010 рік є код рядка 060 для юридичних послуг та судових видатків.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про виконавче провадження" від 01 квітня 1999 року N 606-XIV, з наступними змінами та доповненнями" (надалі - Закон), правову основу діяльності державної виконавчої служби становлять Конституція України, Закон України «Про державну виконавчу службу України», інші закони та нормативно-правові акти, що прийняті на їх виконання.
Частина 5 ст.124 Конституції України передбачає, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території України.
Згідно до положень ч.2 ст.3 Закону України «Про виконавче провадження»державною виконавчою службою підлягають виконанню такі виконавчі документи: виконавчі листи, що видаються судами, та накази господарських судів у тому числі на підставі рішень третейського суду; ухвали, постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних та кримінальних справах у випадках передбачених законом; судові накази, виконавчі написи нотаріусів, постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат на проведення виконавчих дій та накладення штрафу.
Статтею 5 Закону України «Про виконавче провадження»встановлено, що державний виконавець зобов’язаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії. Державний виконавець: здійснює заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного в документі про на примусове виконання рішення, у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом.
Відповідно до вимог ст.18 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа: за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення, зазначеного в статті 3 цього Закону; за заявою прокурора у випадках представництва інтересів громадянина або держави в суді; в інших передбачених законом випадках.
Положенням статті 24 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред'явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення.
Державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. В постанові державний виконавець встановлює строк для добровільного виконання рішення, який не може перевищувати семи днів, а рішень про примусове виселення - п'ятнадцяти днів, та попереджає боржника про примусове виконання рішення після закінчення встановленого строку зі стягненням з нього виконавчого збору і витрат, пов'язаних з провадженням виконавчих дій, передбачених цим Законом.
У відповідності до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 10 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених Кодексом.
Посилання представника відповідача на те, що до 01 листопада 2010 року виплату судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового розгляду справ Управління Пенсійного фонду України в Менському районі проводилось з рахунку № 2560530303293 відкритого в Менському відділенні ВАТ «Державний ощадний банк України», а з даного рахунку проводяться виплати на заробітну плату працівників установи, нарахування на заробітну плату,а також оплата комунальних послуг та енергоносіїв, своє підтвердження в судовому засіданні не знайшли, так як встановлено, що даний рахунок на який посилається представник відповідача має коди 1134 та 1135, з яких можливо здійснити стягнення судового збору та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що, оскільки, рішення в справі № 2 - 1103/2010 набрало законної сили, а відповідно до ст. 124 Конституції України, є обов'язковим до виконання на всій території України, виконавчий документ в повній мірі відповідає вимогам ст. 19 Закону України "Про виконавче провадження", дії державного виконавця ДВС Менського РУЮ щодо винесення постанови про відкриття виконавчого провадження № 22596901 року є правомірними, такими, що відповідають чинному законодавству, зокрема Закону України «Про виконавче провадження».
Керуючись ст. 373 ЦПК України, Законом України «Про виконавче провадження», ст. 124 Конституції України, ст. 293 ЦПК України суд, -
У Х В А Л И В :
В задоволенні заяви Управління Пенсійного фонду України в Менському районі Чернігівської області про відстрочення виконання рішення суду - відмовити в повному обсязі.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення.
Суддя Т.Г. Сова