Судове рішення #12915552

Справа 2-о-197/10

Р І Ш Е Н Н Я  

  І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И  

     19 листопада  2010 року                                              Ніжинський міськрайонний суд

Чернігівської області

В складі:  головуючої судді Хандоги В.М.

при  секретарі Бережняк І.І.

за  участю  заявника  

  Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ніжина цивільну справу за заявою ОСОБА_1 до  територіальної громади в особі Ніжинської міської ради про встановлення факту родинних відносин,

в с т а н о в и в :  

     ІНФОРМАЦІЯ_2 року  померла ОСОБА_2. На день її смерті разом з нею проживала  ОСОБА_3, її дочка яка фактично прийняла спадщину оскільки   була зареєстрована і постійно проживала з померлою по АДРЕСА_1

     ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року, вона залишила заповіт за яким все своє майно заповіла заявнику та ОСОБА_4. Остання відмовилася від спадщини шляхом подачі заяви про відмову від спадщини до нотаріальної контори. Заявник є єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_3 та прийняв спадщину шляхом подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини протягом 6 місяців. Інших спадкоємців, які б претендували на спадщину немає.

      Заявник звернувся до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин між померлими ОСОБА_2 та ОСОБА_3, як матері та дочки, зазначаючи, що йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на спадщину, так як померла ОСОБА_3  не отримала за життя документів на спадщину  ОСОБА_2, а нотаріус не визнає їх рідство із-за розбіжностей в прізвищах.  

     В судовому засіданні заявник підтримав заявлені вимоги та  пояснив, що після смерті ОСОБА_3 він є єдиним спадкоємцем, який прийняв спадщину шляхом подачі заяви до нотаріальної контори. Крім нього спадщину більше ніхто не прийняв.

Заявник стверджує, що ОСОБА_2, якій належала 1/3 частина   будинку  по АДРЕСА_1 в м. Ніжині, була рідною матір»ю ОСОБА_3 Вони все життя проживали разом в спірному будинку.   ОСОБА_3   прийняла фактично спадщину після смерті матері, але документів про право на спадщину не оформила. Згідно копії актового запису про народження у ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 у графі “відомості про матір”   значиться ОСОБА_2, в свідоцтві про її смерть записано ОСОБА_2 Прізвище матері  в різних її документах значилося по різному із-за помилок в правильності його  написання Встановлення  факту родинних відносин йому необхідно для  оформлення спадщини після смерті ОСОБА_3

Зацікавлена особа у судове засідання не з’явилася, але  у заяві, яку надіслала до суду,  не заперечує проти визнання вимог заявника і просить справу розглянути без присутності представника.

Суд, вислухавши пояснення заявника та свідків, дослідивши докази у справі, приходить до висновку про необхідність задоволення вимог  за таких підстав.

      Факт родинних відносин  .ОСОБА_2 з ОСОБА_3 підтверджується крім пояснень заявника довідкою виконавчого комітету Ніжинської міської ради №12 від 05.11.2010 року (а.с.6) де зазначені їх родинні стосунки.

     Згідно копії актового запису про народження ОСОБА_3 в графі  відомості про матір значиться - ОСОБА_2 що   підтверджує  схожість  імені та по батькові  матері і сходство кореня  в їх прізвищах.

Твердження заявника про те, що ОСОБА_3 була рідною дочкою ОСОБА_2 підтвердили в судовому засіданні  свідки  ОСОБА_6 та ОСОБА_7, які добре знали обох.

Згідно зі ст. 256 ЦПК України  суди встановлюють факти які мають юридичне значення. Судом встановлено, що встановлення факту родинних відносин заявнику потрібен для оформлення спадщини.

Суд вважає, що факт родинних відносин ОСОБА_2. та ОСОБА_3 знайшов своє підтвердження, а за таких обставин  вимоги заявника підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 209,213-215 ЦПК України, ст. 256 ЦПК України , суд 

в и р і ш и в :  

     Встановити факт, що померла ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, являється рідною дочкою ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року..  

     Рішення  може бути оскаржене до Чернігівського апеляційного суду   протягом десяти днів з дня його проголошення.  

     Суддя                                                                                             В.М. Хандога

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація