Справа № 2-а-2321/10
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 листопада 2010 року м. Чернігів
Суддя Новозаводського районного суду м. Чернігова Ченцова С.М.,
розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Новозаводському районі міста Чернігова про визнання дій неправомірними, зобов»язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
20.10.2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Новозаводському районі м. Чернігова про визнання дій по нарахуванню та виплаті пенсії, передбаченої ст.ст. Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» по перерахунку пенсії у квітні 2010 року з застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, за 2007 рік у розмірі 1197 грн. 91 коп. протиправними; зобов»язання здійснити перерахунок та виплату пенсії за віком на пільгових умовах з 01.04.2010 року відповідно до ст.ст. 40, 42, 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) працівників, зайнятих у галузях економіки за 2009 рік, 1650 грн. 43 коп.
Відповідач копію ухвали про відкриття скороченого провадження отримав 17.11.2010 року, подавши у встановлений законом строк заперечення на позов.
Розгляд справи проведено у порядку скороченого провадження у відповідності до ст. 183-2 КАС України, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Суддя за результатами розгляду справи в порядку скороченого провадження, оцінивши обставини справи, вважає їх достатніми для прийняття рішення.
Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (у редакції Закону після визнання рішенням Конституційного Суду України №10-рп від 22.05.2008 року неконституційними змін від 28.12.2007 року), у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніше, як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначенні в ч. 1 ст. 40 Закону.
Згідно підп. 3 п. 11 Постанови КМ України № 530 від 28.05.2008 року "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян", у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв в роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абзацом третім частини першої статті 40 Закону. Роком, що передує року перерахунку пенсії позивачеві, є 2009 рік.
Враховуючи, що постанова Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» була прийнята вже після постановлення Конституційним Судом України рішення від 22.05.2008 року № 10-пр/2008 і залишається чинною на день вирішення судом спору по суті, положення підп. 3 п. 11 цієї постанови не суперечать ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне забезпечення» в редакції, що діяла до внесення змін Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» і на сьогоднішній день законодавчо не врегульовані питання визначення показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, приходжу до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне забезпечення», Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», Постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-пр/2008, ст.ст. 8-11, 70, 71, 86, 87, 94, 161-163, 183-2, 256 КАС України, -
П ОСТАНОВИВ :
Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Новозаводському районі міста Чернігова про визнання дій неправомірними, зобов»язання вчинити певні дії – задовольнити частково.
Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Новозаводському районі міста Чернігова по нарахуванню та виплаті ОСОБА_1 пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2007 рік у розмірі 1197 грн. 91 коп. за період з 20.04.2010 року.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Новозаводському районі м. Чернігова здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2009 рік в розмірі 1650 грн. 43 коп. та забезпечити виплату недорахованих коштів за весь період, починаючи з 20.04.2010 року.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 3 грн. 40 коп.
Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження, підлягає негайному виконанню.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Новозаводський районний суд м. Чернігова шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя С.М.Ченцова