Судове рішення #12916525

Справа № 1-111-10  

 

  П  О  С  Т  А  Н  О  В  А  

  м.Любомль                                                                        12  серпня 2010 року            

  Суддя Любомльського районного суду Волинської області Мосієвич І.В. розглянувши матеріали скарги приватного обвинувачення ОСОБА_1, жителя АДРЕСА_1,   в порядку ст.27 КПК України, -  

  в  с  т  а  н  о  в  и  в  :  

У суд  надійшла скарга в порядку ст.27 КПК України, громадянина України ОСОБА_1  жителя АДРЕСА_1, про притягнення до кримінальної відповідальності за ч.2 ст.125 КК України, громадян  ОСОБА_2 та ОСОБА_3 жителів АДРЕСА_2 Однак дана скарга не відповідає вимогам ч.1 ст.251 Кримінально-процесуального Кодексу України, оскільки відповідно до її приписів скарга потерпілого повинна відповідати вимогам, які цим Кодексом встановлені щодо обвинувального висновку (статті 223 і 224 цього Кодексу).

Згідно ч.2,3,4 ст.223 КПК України обвинувальний висновок складається з описової і резолютивної частини. В описовій частині зазначаються : обставини справи як їх встановлено на досудовому слідстві ; місце, час, способи, мотиви і наслідки злочину, вчиненого кожним з обвинувачених, а також докази, які зібрано в справі, і відомості про потерпілого; показання кожного з обвинувачених, по суті пред”явленого йому  обвинувачення, доводи, наведені ним на свій захист, і результати їх перевірки; наявність обставин, які обтяжують та пом”якшують його покарання.  

При посиланні на докази обо”язково зазначаються аркуші справи.              

У резолютивній частині наводяться відомості про особу кожного з обвинувачених, коротко викладається суть пред”явленого обвинувачення з зазначенням статті кримінального закону, яка передбачає даний злочин.  

Відповідно до вимог п.п.1,3,4 ст.224 КПК України до обвинувального висновку додаються : 1) список осіб, що підлягають виклику в судове засідання, з зазначенням їх адреси і аркушів справи, де викладені їх показання або висновки;

3) довідки про речові докази, про цивільний позов, про заходи, вжиті до забезпечення цивільного позову і можливості конфіскації майна;

4) довідка про судові витрати в справі за час досудового слідства з посиланням на відповідні аркуші справи.      

Як вбачається з матеріалів поданої скарги остання фактично не відповідає вищенаведеним вимогам кримінально - процесуального закону.

Відповідно до вимог ч.2 ст.251 КПК України суддя, одержавши від потерпілого скаргу з проханням порушити справу, приймає одне із таких рішень:

1) залишає скаргу без розгляду, якщо вона не відповідає вимогам, зазначеним у частині першій цієї статті, та повертає її особі, яка подала скаргу.      

Беручи до уваги викладене, приходжу до висновку  про необхідність залишити дану скаргу  без розгляду та повернути її громадянину ОСОБА_1.

Керуючись  ч.1,  п.1  ч.2 ст.251  КПК України,  -  

п  о  с  т  а  н  о  в  и  в  :  

1 інстанція                     код суду 0310    

 2

Скаргу ОСОБА_1 в порядку ст.27 КПК України, залишити без розгляду як таку, що не відповідає вимогам ч.1 ст.251 КПК України та повернути її останньому.

Суддя Любомльського районного суду  

Волинської області                                                І.В.МОСІЄВИЧ  

                     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація