Справа № 2-735/07 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2007 року Хорольський районний суд Полтавської області
в складі: головуючого - судді Миркушіної Н.С.
при секретарі - Пойда Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Хоролі справу за позовом ОСОБА_1 до Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування.
В позовній заяві вказував, що він є сином ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року , що доводиться копією свідоцтва про народження серіяНОМЕР_1 та копією свідоцтва про смерть батька серіяНОМЕР_2.
Позивач вказував, що після смерті батька відкрилася спадщина на спадкове майно : земельну ділянку площею 3,75 га, що розташована на території Штомпелівської сільської ради Хорольського району, загальною вартістю 45 203 грн., що доводиться копією Державного акту на право приватної власності на землю серія РІ № 519868 ; майновий пай пайового фонду КСП „Україна” Хорольського району Полтавської області в розмірі 8878 грн. або 0,213 відсотків, що доводиться копією свідоцтва про право власності на майновий пай члена КСП серія ПОХХІІ № 247771.
Позивач вказував, що відповідно до ст.1261 ЦК України він є спадкоємцем першої черги померлого батька ОСОБА_2 за законом, інші спадкоємці вказаної черги відсутні, тому він єдиний має право на спадкове майно батька в порядку спадкування, а відповідно до ч..3 ст.1268 ЦК України він, позивач, вважається таким, що прийняв вказану спадщину, оскільки постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Позивач просив визнати за ним, спадкоємцем за законом, право власності на спадкове майно померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року батька ОСОБА_2 : земельну ділянку площею 3,75 га , що розташована на території Штомпелівської сільської ради Хорольського району, загальною вартістю 45203 грн.згідно Державного акту на право приватної власності на землю, серія РІ № 519868 та майновий пай пайового фонду КСП „Україна” Хорольського району Полтавської області в розмірі 8878 грн. або 0,213 відсотків згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства серія ПОХХІІ № 247771.
В судовому засіданні представник позивача , ОСОБА_3, позов підтримав.
В судовому засіданні представник відповідача , Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області, сільський голова Рябухін А.І.позов визнав і не заперечував проти визнання за позивачем права власності на спадкове майно померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2.
Отже, суд, заслухавши представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи : довіду, видану виконкомом Штомпелівської сільради Хорольського району про те, що ОСОБА_2 дійсно був зареєстрований і проживав вАДРЕСА_1 по жовтень 2003 року , ксерокопією Державного акту на право приватної власності на землю серія серія РІ № 519868 , виданого на ім'я ОСОБА_2, витяг з технічної документації по розробці схеми організації території земельних часток (паїв) в межах розпайованих земель колективного с/г підприємства Хорольського р-ну Полтавської обл. від 20.10.2006 року № 6311 на ім'я ОСОБА_2, ксерокопію свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства ( майновий сертифікат) серія ПОХХІІ № 247771 на ім'я ОСОБА_2,ксерокопією свідоцтва про народження позивача, ксерокопією свідоцтва про смерть ОСОБА_2 , що помер у м.Запоріжжі, ксерокопії аркушів паспорта позивача, його посвідчення серіяНОМЕР_3,і давши належну оцінку всім зібраним по справі доказам в їх сукупності, приходить до висновку про наявність всіх підстав для задоволення позову.
Відповідно до ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Судом встановлено, що позивач є єдиним спадкоємцем за законом після смерті свого батька, ОСОБА_2 , і він фактично прийняв спадщину після смерті ОСОБА_2 ,оскільки постійно проживав разом із батьком на час відкриття спадщини. Крім того, у нього знаходиться Державний акт на право приватної іласності на землю та свідоцтво про право власності на майновий пай, що належали батьку і є правовстановлюючими документами.
Отже, за позивачем , як спадкоємцем за законом, слід визнати право власності на земельну ділянку площею 3,75 га , що розташована на території Штомпелівської сільської ради Хорольського району, загальною вартістю 45203 грн.згідно Державного акту на право приватної власності на землю, серія РІ № 519868 та майновий пай пайового фонду КСП „Україна” Хорольського району Полтавської області в розмірі 8878 грн. або 0,213 відсотків згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства серія ПОХХІІ № 247771.
Керуючись ст. ст. 10, 60. 212, 213, 215 ЦПК України, згідно ст.ст.1261, ч.3 ст.1268 ЦК України,
Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування
задоволити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, зареєстрованим за адресою : АДРЕСА_2, спадкоємцем за законом, право власності на спадкове майно померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року батька ОСОБА_2 :
земельну ділянку площею 3,75 га , що розташована на території Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області, загальною вартістю 45203 грн.згідно Державного акту на право приватної власності на землю, серія РІ № 519868 ;
майновий пай пайового фонду КСП „Україна” Хорольського району Полтавської області в розмірі 8878 грн. або 0,213 відсотків згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства серія ПОХХІІ № 247771.
Протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду може бути подана заява про його апеляційне оскарження в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд. Після подання заяви про апеляційне оскарження на рішення суду подається апеляційна скарга в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження рішення.
Головуючий: