Судове рішення #1291740
Р І Ш Е Н Н Я

 

 

     Р І Ш Е Н Н Я

                І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И                 Справа № 2-653/07 р.

18 вересня  2007 року                         Хорольський  районний  суд  Полтавської  області

в  складі: головуючого -   Миркушіної Н.С.

                при  секретарі -  Корнет В..М.,

розглянувши  у  відкритому  судовому  засіданні  в залі суду в м. Хоролі справу за позовом  ОСОБА_1 до Новоаврамівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про визнання права власності на земельну частку (пай) за  спадкоємницею,

 

                                                             В С Т А Н О В И В :

 

            Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до Новоаврамівської сільської ради Хорольського району про  визнання права власності на земельну частку (пай)  за падкоємницею.

            В позовній заяві вказувала, що вона 1926 року народження, уродженка  с.Новоаврамівка Хорольського району Полтавської області, зареєстрована і проживає за адресою : АДРЕСА_1

            28 січня 1953 року вона вступила до реєстрованого шлюбу з ОСОБА_2

            Позивачка вказувала, щоІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її чоловік, ОСОБА_2,  вАДРЕСА_2

            Після смерті чоловіка відкрилася спадщина на жилий будинок, грошові вклади та  на земельну частку ( пай ) згідно сертифіката на право на земельну частку ( пай), серія ПЛ № 009317, що належали її чоловіку, ОСОБА_2

            Однією сім'єю вони проживали в АДРЕСА_2

            Після смерті чоловіка позивачка звернулася в державну нотаріальну контору по питанню оформлення спадщини. Їй було видано свідоцтво про право  на спадщину за законом на жилий будинок з господарськими будівлями та на грошові вклади.

            За станом свого здоров'я, вказувала позивачка, вона переїхала після смерті чоловіка до своєї внуки, ОСОБА_3, в селише Шевченкове Харківської області, де і проживає в даний час.

            Свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну частку (пай) вона не отримала. При зверненні в Хорольську державну нотаріальну контору по питанню оформлення спадщини на земельну частку (пай),  нотаріусом  було роз'яснено, що у разі розбіжності  у розмірі і вартості земельної частки (паю) у правовстановлюючому документі, тобто, у сертифікаті на право на земельну частку (пай), та у витязі з технічної документації з паювання земель, переданих у колективну власність,їй необхідно в судовому порядку встановити право власності на земельну частку ( пай), як спадкоємниці за законом.

            Позивачка вказувала, що відповідно до довідки, виданої виконкомом Новоаврамівської сільради Хорольського району, заповіт її чоловік в сільраді не оформляв і не реєстрував ні на кого. Від інших спадкоємців на протязі шести місяців, строку, встановленого для прийняття спадщини, який починається з часу відкриття спадщини, заяв до Хорольської держнотконтори не було подано.

            У сертифікаті на право на земельну частку ( пай) вказано, що ОСОБА_2 належить право на земельну частку (пай) у розмірі 2,33 умовних кадастрових гектарів без визначення меж цієї частки в натурі  ( на місцевості ) , так як він був  членом КСП „Червона зірка” Хорольського району. Вартість земельної частки (паю) в сертифікаті становить 10 840 грн.

            Відповідно до витягу з технічної документації з паювання земель, переданих у колективну власність, виданого начальником Хорольського районного відділу земельних ресурсів, вказано, що по КСП „Червона зірка” Хорольського району було проведено уточнення розміру і вартості земельної частки ( паю). Уточнений розмір земельної частки (паю) становить 2,23 га. Нормативна грошова оцінка земельної частки ( паю) , враховуючи коефіцієнт індексації станом на 01.01.2007 року - 26 513,56 грн. Сертифікат зареєстрований в книзі реєстрації за  № 959 від  26.02.1997 року.

            Позивачка вказувала, що її чоловіком при житті не був переоформлений сертифікат на право на земельну частку (пай) на Державний акт на право приватної власності на землю з уточненим розміром земельної ділянки в гектарах і з планом зовнішніх меж цієї ділянки, так як чоловік помер ще до видачі сертифіката.

            Позивачка просила визнати за нею, спадкоємницею за законом,право власності на земельну частку  /пай/  згідно сертифіката на право на земельну частку ( пай), серія ПЛ № 009317, який належав ОСОБА_2, який померІНФОРМАЦІЯ_1 року, але з уточненим розміром земельної частки (паю ), що становить 2,23 га.           

              В  судовому  засіданні представник позивачки, ОСОБА_3,   позов підтримала.

              В судове засідання представник відповідача, Новоаврамівської  сільської ради Хорольського району Полтавської області, не з'явився, але надіслав суду письмову заяву про те, що сільрада позов визнає і просить розгляд справи провести за відсутності її представника.

            В судовому засіданні свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 показали, що позивачка постійно проживала в одному будинку зі своїм чоловіком, ОСОБА_2, до дня його смерті і прийняла спадщину після нього.        

            Суд, заслухавши  показання  позивачки,свідків, дослідивши  матеріали  справи : ксерокопію свідоцтва про одруження позивачки і ОСОБА_2, ксерокопію свідоцтва  про смерть чоловіка  позивачки,ОСОБА_2,  серія НОМЕР_1, ксерокопію   сертифіката на право на земельну частку (пай), серія ПЛ № 009317  , виданого на ім'я ОСОБА_2, в якому вказано, що йому належить право на земельну частку ( пай) розміром  2,33 в умовних кадастрових гектарах вартістю 10 840 грн ,  витяг з технічної документації  про нормативну грошову оцінку  земельної ділянки Хорольського району Полтавської області від 15.08.2007 року , де вказано, що площа земельної ділянки - 2,23 га, її нормативна грошова оцінка - 26 513,56 грн., ксерокопію свідоцтва про право на спадщину за законом від 08.01.1998 року, виданого позивачці, довідки видані виконкомом Новоаврамівської сільради Хорольського району про те, що ОСОБА_2 до дня смерті ,ІНФОРМАЦІЯ_1 року, дійсно проживав і був зареєстрований вАДРЕСА_2 разом зі своєю дружиною, ОСОБА_1, і заповіт в сільраді не складав,  ксерокопії аркушів паспорта позивачки иа повідомленні про її переїзд,-  належно оцінивши всі зібрані по справі докази в їх сукупності,  приходить  до  висновку, що  позов  підлягає  задоволенню .          

            Судом встановлено, що чоловік позивачки, ОСОБА_2, заповіт не складав  ні на кого. Відповідно до ст. 529 ЦК України ( в редакції 1964 р.) позивачка є спадкоємницею  першої черги за законом  після смерті свого чоловіка.Позивачка зареєстрована і постійно проживала разом зі своїм чоловіком,ОСОБА_2,до дня його смерті, прийняла спадщину після його смерті , що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за законом від 08.01.1998 року , виданим позивачці. Отже,відповідно до ст.549 ЦК України ( в редакції 1964 р.) слід визнати за нею, спадкоємницею за законом,  право власності на земельну частку  /пай/  згідно сертифіката на право на земельну частку ( пай), серія ПЛ №009317, який належав ОСОБА_2, який померІНФОРМАЦІЯ_1 року, але з уточненим розміром земельної частки (паю ), що становить 2,23 га.

 

                На  підставі  наведеного  та  керуючись  ст. ст. 10,  60, 212,213, 215  ЦПК України, згідно ст.ст. 529, 549 ЦК України ( в редакції 1964 року ) , суд                                                        

 

                                                                      Р І Ш И В  :

 

                Позов ОСОБА_1 до Новоаврамівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про визнання права власності на земельну частку (пай) за  спадкоємницею задоволити.

             

                   Визнати за ОСОБА_1,1926 року народження, зареєстрованою за адресою : селище АДРЕСА_1, спадкоємницею за законом, право  власності  на  земельну частку (пай) згідно сертифіката на право на земельну частку ( пай), серія  ПЛ № 009317, який належав ОСОБА_2, який померІНФОРМАЦІЯ_1 року, але з уточненим розміром земельної частки (паю ), що становить 2,23 га.

 

                 Протягом десяти днів з дня проголошення  рішення суду  може  бути  подана заява про його апеляційне оскарження в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд . Протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження на рішення суду подається апеляційна скарга в судову палату по цивільних справах апеляційного суду  Полтавської області.                                               

 

                                                                  Головуючий: 

 

 

  • Номер: 6/537/88/2018
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-653/2007
  • Суд: Крюківський районний суд м. Кременчука
  • Суддя: Миркушіна Н.С.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.09.2018
  • Дата етапу: 12.09.2018
  • Номер: 22-ц/802/67/20
  • Опис: про визнання недійсним свідоцтва №721-р/5 від 06.04.2006 року про право власності на житло та частково недійсним розпорядження Відділу приватизації житлового фонду виконкому Луцької м/р
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-653/2007
  • Суд: Волинський апеляційний суд
  • Суддя: Миркушіна Н.С.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.12.2019
  • Дата етапу: 04.03.2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація