Судове рішення #1291812

                                                                                 

 

                                                                                           

           

                                

                                                                                            Справа № 2-522/2007р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

       20 листопада 2007 року                  Великобагачанський районний суд    Полтавської області

 

в складі головуючого-судді               Білецької В.І.

при секретарі                                       Гавриленко Н.В.

розглянувши на попередньому  судовому засіданні в с-щі Велика Багачка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Гоголівської селищної ради та третьої особи ОСОБА_2 про встановлення факту визнання батьківства та визнання права власності на спадщину,

                                                                    В С Т А Н О В И В:         

 

      ІНФОРМАЦІЯ_1року помер батько позивача ОСОБА_3, останнім місцем проживання якого було АДРЕСА_1

         Після його смерті залишилося спадкове майно, що складається з житлового будинку, позначеного в характеристиці будинку, господарських будівель та споруд літерою А-1, з господарськими будівлями та спорудами, позначеними: літня кухня - літ. Б, сарай - літ. В, сарай - літ. Г, погріб вхідний - літ. Д, колодязь - літ. N-1,  розташованого  по АДРЕСА_1, а також приватизованої земельної ділянки площею 0,2321 га: для обслуговування житлового будинку і господарських будівель - 0,1500 га., для ведення особистого підсобного господарства - 0,0821 га, розташованої на території селища АДРЕСА_1

          Спадкоємцями першої черги за законом на вищевказане спадкове майно являються дружина померлого ОСОБА_4 та його дочкаОСОБА_5

           Після смерті ОСОБА_3 його дружина у встановлений законом строк подала що державної нотаріальної контори заяву про відмову від прийняття спадщини, а дочка ОСОБА_1 прийняла спадщину шляхом подачі до державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.

           Посилаючись на те, що в даний час вона не може оформити право власності  на вищевказаний житловий будинок з господарськими будівлями та земельну ділянку в зв»язку з відсутністю на будинок правовстановлюючих документів, які б відповідали вимогам чинного законодавства України та в зв»язку з відсутністю в свідоцтві про народження позивачки відомостей про її батька (не записано його прізвище та по-батькові), позивачка ОСОБА_1 звернулась з позовом до суду і просила постановити рішення, яким встановити факт визнання батьківства громадянином ОСОБА_3 у відношенні неї ОСОБА_1 та визнати за нею право власності на спадкове майно, що залишилось після смерті її батька ОСОБА_3 та складається в цілому з житлового будинку, позначеного в характеристиці будинку, господарських будівель та споруд літерою А-1, з господарськими будівлями та спорудами, позначеними: літня кухня - літ. Б, сарай  літ.В, сарай - літ. Г, погріб вхідний - літ. Д, колодязь - літ. N-1,  розташованого  по АДРЕСА_1, а також на приватизовану земельну ділянку площею 0,2321 га, розташованої на території селища АДРЕСА_1

         В судовому засіданні позивачка свої  позовні вимоги підтримала і просила ухвалити рішення, яким встановити факт визнання батьківства громадянином ОСОБА_3 у відношенні неї ОСОБА_1 та визнати за нею право власності на спадкове майно, що залишилось після смерті її батька ОСОБА_3 та складається в цілому з житлового будинку, позначеного в характеристиці будинку, господарських будівель та споруд літерою А-1, з господарськими будівлями та спорудами, позначеними: літня кухня - літ. Б, сарай - літ. В, сарай - літ. Г, погріб вхідний - літ. Д, колодязь - літ. N-1,  розташованого  по АДРЕСА_1, а також на приватизовану земельну ділянку площею 0,2321 га:  для обслуговування житлового будинку і господарських будівель - 0,1500 га., для ведення особистого підсобного господарства - 0,0821 га, розташованої на території селища АДРЕСА_1 В своїх показах позивачка

 

стверджувала, що при житті  її батько ОСОБА_3 визнавав її своєю дочкою, і з часу її народження і до закінчення школи вони проживали однією сім»єю в селищі АДРЕСА_1, а потім вона поїхала на навчання, вийшла заміж і проживала в місті Миргороді, але постійно підтримувала зв»язок з батьками.

          Представник відповідача - Гоголівської селищної  ради в судове засідання не з»явився, до суду направили листа, в якому просили справу розглянути без них, не заперечують проти задоволення позову ОСОБА_1

           Третя особа - ОСОБА_2, мати позивачки, в судове засідання не з»явилась, направила до суду заяву, в якій просила справу розглянути без неї, та задовольнити позов ОСОБА_1, визнати факт батьківства її померлим чоловіком ОСОБА_3 відносно їхньої дочки ОСОБА_1,  та визнати за останньою право власності на спадщину, що залишилась після смерті батька.

          Суд, заслухавши пояснення позивачки, покази свідків ОСОБА_6,ОСОБА_7, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовна заява  підлягає до задоволення з таких підстав.       

          Судом встановлено, що сім»я ОСОБА_3 проживала в домогосподарстві, що знаходиться в АДРЕСА_1 в такому складі: дружина - ОСОБА_2, дочка - ОСОБА_1 (а.с.21).

           ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року (а.с.11).

           Після його смерті залишилось спадкове майно, що складається з житлового будинку, позначеного в характеристиці будинку, господарських будівель та споруд літерою А-1, з господарськими будівлями та спорудами, позначеними: літня кухня - літ. Б, сарай - літ. В, сарай - літ. Г, погріб вхідний - літ. Д, колодязь - літ. N-1,  розташованого  по АДРЕСА_1, а також приватизованої земельної ділянки площею 0,2321 га, розташованої на територіїАДРЕСА_1 (а.с.16-19,24-26).

            В свідоцтві про народження ОСОБА_1 в графі батьки записано:  батько - ОСОБА_3, мати - ОСОБА_2 (а.с.12).

            З показів свідків вбачається, що померлий ОСОБА_3 дійсно був батьком ОСОБА_1 і завжди вважав її та називав своєю дочкою.

            Згідно ст. 1269 ЦПК України - спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

            Після смерті   ОСОБА_3 спадщину прийняла його дочка ОСОБА_1 шляхом подачі заяви про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори, а ОСОБА_2 подала до державної нотаріальної контори заяву про відмову від прийняття спадщини.

         Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК  України  “ у разі  визнання  відповідачем позову  суд за  наявності передбачених  законом  підстав ухвалює  рішення  про задоволення  позову.”

          При  таких   обставинах справи,    коли  визнання  відповідачем   позову не суперечить закону  і не порушує права, свободи  і інтереси  інших  осіб,  суд приходить до  висновку   про  ухвалення  рішення  про задоволення позову.

            На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 392, 1269, 1270  ЦК України, ст. 12, 13 Закону України „Про власність”, ст.ст. 10,11,60,130, 174, 212-215, 256-258 ЦПК України, суд, -

 

В И Р І Ш И В:

 

         Встановити факт визнання батьківства громадянином ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, у відношенні позивачкиОСОБА_1, 1954 року народження.

         Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно, що залишилось після смерті її батька ОСОБА_3 та яке складається в цілому з житлового будинку, позначеного в характеристиці будинку, господарських будівель та споруд літерою А-1, з господарськими будівлями та спорудами, позначеними: літня кухня - літ. Б, сарай - літ. В, сарай - літ. Г, погріб вхідний - літ. Д, колодязь - літ. N-1,  розташованого  по АДРЕСА_1, а також приватизованої земельної ділянки площею 0,2321 га: для обслуговування житлового будинку і господарських будівель - 0,1500 га., для ведення особистого підсобного господарства - 0,0821 га, розташованої на територіїАДРЕСА_1 Полтавської області.

         Заяву  про  апеляційне оскарження  рішення суду  може бути подано  протягом  десяти днів з дня  проголошення  рішення. Апеляційна  скарга до апеляційного суду Полтавської  області  може  бути подана   протягом двадцяти днів після  подання заяви  на апеляційне  оскарження.

 

                         Суддя 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація