Копія: Справа № 2-504/2007р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 листопада 2007 року Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого-судді Білецької В.І.
при секретарі Гавриленко Н.В.
розглянувши на попередньому судовому засіданні в с-щі Велика Багачка справу за позовом ОСОБА_1 до спільного підприємства громадського харчування Великобагачанського районного споживчого товариства про визнання договору купівлі-продажу будівлі дійсним та визнання права власності на неї,
В С Т А Н О В И В:
17 листопада 2005 року позивач ОСОБА_1 та відповідач СП громадського харчування Великобагачанського районного споживчого товариства оформили договір купівлі-продажу основних засобів підприємств і організацій споживчої кооперації України, згідно якого позивач купив у відповідача за 31 500 гривень належну йому нежитлову будівлю, в якій знаходилася контора (амін. будинок) відповідача, загальною площею 120,7 кв.м., балансовою вартістю 20 400 гривень, розташованому в селищі АДРЕСА_1. Вказаний договір нотаріально не посвідчувався, державна реєстрація його не проводилася, так як свідоцтво на право власності на вказану будівлю втрачене, і в даний час підприємство знаходиться в стадії ліквідації.
Посилаючись на те, що сторони домовились щодо усіх істотних умов договору, і відбулося повне виконання договору, але відповідач ухиляється від його нотаріального посвідчення, позивач ОСОБА_1 звернувся з позовом до суду і просив визнати дійсним договір купівлі-продажу нежитлової будівлі, розташованої в АДРЕСА_1, укладений між ним та СП громадського харчування Великобагачанського районного споживчого товариства від 17.11.2005 року, та визнати за ним право власності на вказану будівлю.
На попередньому судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав і просив суд його задовольнити, просив справу розглянути на попередньому судовому засіданні.
Представник відповідача - СП громадського харчування Великобагачанського районного споживчого товариства Макаренко А.Г. позов ОСОБА_1 визнала, не заперечувала проти його задоволення. Також просила справу розглянути на попередньому судовому засіданні.
Суд, заслухавши думку сторін, розглянувши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що 17 листопада 2005 року підприємство Великобагачанського Рай СТ громадського харчування уклало договір купівлі-продажу нежитлового приміщення, розташованого в АДРЕСА_1 з покупцем ОСОБА_1. Згідно договору покупець зобов»язаний внести грошові кошти в сумі 31 500 грн. в касу Великобагачанського Рай СТ, а продавець - передати по акту приймання-передачі нежитлову будівлю (а.с.12).
Сторони виконали умови договору, про що свідчить акт приймання-передачі від 17.11.2005 року, згідно якого ОСОБА_1 вніс в касу підприємства за придбану будівлю 31 500 грн., а йому була передана нежитлова будівля поАДРЕСА_1 (а.с.6).
Відповідач втратив свідоцтво на право власності на нежитлову будівлю (контору підприємства громадського харчування), і тому не має можливості нотаріально посвідчити даний договір. Підприємство громадського харчування в даний час знаходиться в стадії ліквідації (а.с.7).
Згідно ст. 220 ч.2 ЦК України, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.
При таких обставинах справи, коли позивач ОСОБА_1 виконав умови договору, а відповідач ухиляється від нотаріального посвідчення договору, у суду є підстави для визнання договору дійсним.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 220 ч.2 ЦК України, ст.ст.12, 13 Закону України “Про власність”, ст.ст.10, 11, 60, 130, 174, 212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Визнати дійсним договір купівлі-продажу від 17.11.2005 року нежитлового приміщення, розташованого поАДРЕСА_1, укладений між ОСОБА_1 та підприємством Великобагачанського Рай СТ громадське харчування.
Визнати право власності за ОСОБА_1 на нежитлову будівлю, розташовану поАДРЕСА_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву на апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву на апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не подана у встановлений строк, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя - підпис.
Копія вірна: Голова суду -
Секретар -