Копія: Справа № 2-501/07р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 листопада 2007 року Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого-судді Білецької В.І.
при секретарі Гавриленко Н.В.
розглянувши на попередньому судовому засіданні в с-щі Велика Багачка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Рокитянської сільської ради про визнання права власності на домоволодіння, -
В С Т А Н О В И В:
Згідно довідки, виданої виконкомом Рокитянської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області від 24.09.2007 року за № 428, домоволодіння поАДРЕСА_1, станом на 01.07.1990 року відносилось до категорії „Колгоспний двір”. Членами даного колгоспного двору значаться: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5
Згідно ч.2 ст.123 чинного на той час Цивільного кодексу України (в редакції 1963 року), розмір частки члена колгоспного двору встановлювався виходячи з рівності часток усіх членів двору, включаючи неповнолітніх і непрацездатних.
Отже, власниками вищевказаного домоволодіння в рівних частинах були: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, тобто кожний з них мав право на ј частину в майні даного двору.
Після смертіОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1року, залишилося спадкове майно, яке складається з 1/4 частини вищевказаного жилого будинку з господарським спорудами, розташованого за адресою: АДРЕСА_1. Після його смерті спадщину прийняла ОСОБА_3, оскільки на момент смерті проживала разом з ним та звернулась з заявою до державної нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право на спадщину.
Посилаючись на те, що після смерті чоловіка вона прийняла спадщину шляхом подачі до державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, але із-за відсутності правовстановлюючих документів на будинок вона не може оформити на своє ім»я спадщину, позивачкаОСОБА_1 звернулась з позовом до суду і просила постановити рішення, яким визнати, що її померлому чоловіку ОСОБА_2 на день його смерті належала на праві власності ј частина житлового будинку з господарськими спорудами, розташованого за адресою: АДРЕСА_1. Визнати за нею, ОСОБА_1, право власності в цілому на житловий будинок з господарськими спорудами, що розташований АДРЕСА_1, так як сини ОСОБА_4 та ОСОБА_5 не бажають прийняти спадщину після смерті батька та втратили право на свої частки в майні колгоспного двору, і не претендують на них.
В судовому засіданні позивачкаОСОБА_1 свій позов підтримала і суду показала, що вона разом з чоловіком та синами проживала в селіАДРЕСА_1 в колгоспному дворі. Після смерті чоловіка вона прийняла спадщину шляхом вступу у володіння спадковим майном, а також подала до державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Сини ОСОБА_4 та ОСОБА_5 втратили право на свої частки в майні колгоспного двору і не претендують на них. Відмовились написати заяви до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини, що залишилась після смерті батька.
Просила визнати, що померлому ОСОБА_2 на день його смерті належала на праві власності 1/4 частина домоволодіння, та визнати за нею право власності в цілому на житловий будинок з господарськими спорудами, розташований по АДРЕСА_1
Представник відповідача, Рокитянської сільської ради, в судове засідання не з”явився, про день і час розгляду справи йому належним чином повідомлено, до суду направив заяву про те, що не заперечує проти задоволення позовуОСОБА_1, просить справу розглянути в їх відсутність.
Суд, заслухавши пояснення позивачки, третіх осіб, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що даний позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що в колгоспному дворі проживало четверо осіб - ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 (а.с.10).
ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_2 (а.с.7).
Після смерті ОСОБА_2 спадщину прийнялаОСОБА_1, оскільки на момент його смерті проживала разом з ним, але спадщину на своє їм»я юридично не оформляла (а.с.10).
Сини померлого ОСОБА_5та ОСОБА_4 вибули з членів колгоспного двору і втратили право на свої частки в майні колгоспного двору і на них не претендують.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позивачка має право на визнання за нею права власності в цілому на житловий будинок з господарськими спорудами, що розташований в АДРЕСА_1, оскільки їй належить ј частина згаданого будинку, ј частину вона успадкувала від померлого чоловіка, та 2/4 частини - це частки синів в майні колгоспного двору, на які вони втратили право і в даний час на них не претендують.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.120-123 ЦК України (в редакції 1963 року), ст.ст. 1235, 1236, 1269, 1270 ЦК України, ст.ст. 12,13 Закону України „Про власність”, ст.ст.10,11,60,130, 174, 212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Визнати, що ОСОБА_2 на день його смерті ІНФОРМАЦІЯ_1року належала на праві власності 1/4 частина домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1.
2. Визнати за ОСОБА_1 право власності в цілому на житловий будинок з господарськими спорудами, який складається з: житлового будинку, літньої кухні, гаража, сараю, вхідного погреба, та розташований за адресою: АДРЕСА_1, оскільки їй належить ј частина згаданого будинку, ј частину вона успадкувала від померлого чоловіка, та 2/4 частини - це частки синів в майні колгоспного двору, на які вони втратили право і в даний час на них не претендують.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.
Суддя - підпис.
Копія вірна: Голова суду -
Секретар -