Копія: Справа № 2-487/07р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 листопада 2007 року Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого-судді Білецької В.І.
при секретарі Гавриленко Н.В.
розглянувши на попередньому судовому засіданні в с-щі Велика Багачка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Михайлівської сільської ради про визнання права власності на домоволодіння, -
В С Т А Н О В И В:
ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_2, чоловік позивачкиОСОБА_1, який разом з нею постійно проживав, в тім числі і на день смерті, в селі Михайлівка Великобагачанського району Полтавської області.
ПозивачкаОСОБА_1 з померлим перебувала у зареєстрованому шлюбі з 13.02.1957 року.
В період перебування в зареєстрованому шлюбі, подружжя ОСОБА_1 в 1970 році побудували житловий будинок з господарськими будівлями вАДРЕСА_1
На підставі ст. 22 Кодексу про шлюб та сім»ю України (в редакції 1969 року) та ст. 60 нині діючого СК України побудоване домоволодіння є спільною сумісною власністю, як подружжя, з рівністю часток кожного з нас.
Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина на належну йому Ѕ частину домоволодіння.
Посилаючись на те, що вона після смерті чоловіка прийняла спадщину шляхом подачі заяви до державної нотаріальної контори, а також вона вважається такою, що прийняла спадщину, як така, що постійно проживала із спадкодавцем на час відкриття спадщини, позивачкаОСОБА_1 звернулась з позовом до суду і просила визнати за нею та за її померлим чоловіком право власності на Ѕ частину домоволодіння за кожним та повністю визнати за нею право власності на весь будинок, так як відсутні документи на право власності на побудоване домоволодіння.
На попередньому судовому засіданні представник позивачкиОСОБА_3 позов підтримала, просила його задовольнити.
Представник відповідача Михайлівської сільської ради на попереднє судове засідання не з»явився, до суду надіслали заяву, в якій просили справу розглянути в їхню відсутність, не заперечуювали проти задоволення позовуОСОБА_1
Третя особа ОСОБА_4 позов просив задовольнити, і суду показав, що ОСОБА_2 таОСОБА_1 його батьки, на спадщину, що залишилась після батька, він не претендує.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача та третьої особи ОСОБА_4, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає що задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що позивачкаОСОБА_1 і її померлий чоловік ОСОБА_2 перебували в зареєстрованому шлюбі з 13.02.1957 року (а.с. 11).
Під час перебування у шлюбі подружжяОСОБА_1 в 1970 році побудувало в АДРЕСА_1, в якому і проживали постійно, в тім числі, і на день смерті ОСОБА_2 (а.с. 7-9, 12-15).
ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с.10).
Після його смерті залишилось спадкове майно у вигляді Ѕ частини домоволодіння, що знаходиться по вулиціАДРЕСА_1
Після смерті чоловікаОСОБА_1 прийняла спадщину, так як подала заяву до В-Багачанської державної нотаріальної контори (а.с.18).
Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України “у разі визнання відповідачем позову суд за наявності передбачених законом підстав ухвалює рішення про задоволення позову.”
При таких обставинах справи, коли визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи і інтереси інших осіб, суд приходить до висновку про ухвалення рішення про задоволення позову.
На підставі викладеного та керуючись 1268, 1269, 1270 ЦК України, ст.ст. 12,13 Закону України „Про власність”, ст.22 КпШС України ( в редакції 1969 року), ст. 60 СК України, ст.ст.10,11,60,130, 174, 212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Визнати право власності на Ѕ частину домоволодіння, розташованого в АДРЕСА_1 за померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2.
2. Визнати право власності за ОСОБА_1 на домоволодіння в цілому, що знаходиться в АДРЕСА_1, яке складається з житлового будинку, літньої кухні, сараю та вхідного погребу, з врахуванням належної їй Ѕ частини вказаного домоволодіння та успадкованої належної померлому ОСОБА_2 Ѕ частини вищевказаного домоволодіння.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву на апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву на апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не подана у встановлений строк, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя - підпис.
Копія вірна: Голова суду -
Секретар -
- Номер: 2-во/601/4/16
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-487/2007
- Суд: Кременецький районний суд Тернопільської області
- Суддя: Білецька В.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.03.2016
- Дата етапу: 29.03.2016