Судове рішення #12918319

Справа № 2-а-6240-2010  

ПОСТАНОВА  

  І М Е Н Е М            У К  Р А Ї Н И  

  21 грудня 2010 року Словянський міськрайонний суд Донецької області у складі:  

  Головуючого             судді       Кузнецов Р.В.  

при секретарі               Копійко Г.С.  

розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до Управління пенсійного Фонду України в Слов»янському районі Донецької області   про зобов»язання у перерахунку пенсії, суд, -  

  В С Т А Н О В И В :  

   

09 листопада 2010 року ОСОБА_1 звернувся з позовом до Управління пенсійного Фонду України в Слов»янському районі Донецької області   про зобов»язання у перерахунку пенсії, обґрунтовуючи свої вимоги тим що він отримує пенсію за віком та продовжує працювати, у зв»язку з чим набув права на проведення у черговий раз перерахунку пенсії по збільшенню страхового стажу заробітку. 29 липня 2010 року позивач звернувся з заявою до відповідача  про перерахунок його пенсії по стажу і заробітній платі та надав необхідні документи. Відповідач зробив перерахунок, однак при перерахунку пенсії він врахував показник заробітної плати за 2007 рік, замість 2009 року. Він вважає, що відмова йому при перерахунку пенсії у застосуванні показника заробітної плати за 2009 рік  не ґрунтується на правових під ставах та суперечить вимогам ч.2,ст.19, та ч.3.ст.22 Конституції України, згідно з якими органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі  в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. При прийняті законів або внесення змін до чинних законів не допускається змісту та обсяги існуючих прав і свобод. Постанова Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року №530 п.11, та лист головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 06.04.2010 року №4852/3-1, на які посилається відповідач. Тільки підтверджує те що при перерахунку пенсії застосовується показник середньої заробітної плати за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. Просив зобов»язати відповідача провести перерахунок пенсії виходячи з показника середньої заробітної плати за 2009 рік.  

В судове засідання позивач  не з»явився, подав заяву в якій підтримав позовні вимоги у повному обсязі, та просив слухати справу без його участі.  

Відповідач в судове засідання не з"явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений, надав заперечення на позовну заяву, в якому було вказано, що позовні вимоги не визнає, та вважає що пенсія позивачу перерахована без порушень діючого законодавства. У постанові Кабінету міністрів України від 28.05.2008 року № 530 п.11визначений порядок застосування показників середньої заробітної плати (прибутку) у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, із якої сплачені страхові внески та яка відповідно до вищевказаного Закону враховується для обчислення пенсії. Згідно  листу головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 06.04.2010 року №4852/3-1 у 2010 році перерахунки пенсій здійснюються із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2007-1197,91 грн. Тому при перерахунку пенсії позивачеві згідно з ч.4 ст.42 Закону України  № 1058 було враховано цю норму.  

Проаналізувавши зібрані у справі докази, суд вважає що позов підлягає задоволенню частково.  

Відповідно до ст.3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов»язкм держави.  

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб що передбачені Конституцією  та законами України.  

Згідно ч.2, 3ст 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані при прийняті нових законів або внесені змін  до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод.  

Відповідно до ч.4 ст. 42 Закону України « Про загальнообов»язкове пенсійне страхування» у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок здійснюється із заробітної плати ( доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу.  

Судом встановлено що позивач отримує пенсію за віком та що він звертався до відповідача з проханням провести перерахунок пенсії відповідно до діючого законодавства.  

Як зазначив у позовній заяві  позивач і цього факту не заперечує відповідач, при перерахунку пенсії відповідач не застосував їй показник середньої заробітної плати по Україні за 2009 рік, тому суд вважає що вимоги позивача підлягають задоволенню.  

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України на користь ОСОБА_1 необхідно стягнути з Місцевого бюджету  м.Слов»янськ  судові витрати у сумі 3,40 грн.  

Керуючись ст..ст.6,8,14,94,159, КАС України, ст. ст.3,19,22 Конституції України, ст..42 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування»,-  

      В И Р І Ш И В :  

 

     

  Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Управління пенсійного Фонду України в Слов»янському районі Донецької області   про зобов»язання у перерахунку пенсії- задовільнити.  

Зобов»язати     Управління  пенсійного Фонду України в Слов»янському районі Донецької області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 у відповідності з нормами ст.40, 42 Закону України « Про загальнообов»язкове пенсійне страхування» з урахуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії, тобто за 2009 рік, починаючи з 01 липня 2010 року.  

Стягнути з Місцевого бюджету  м.Слов»янськ   на користь ОСОБА_1 судові витрати у сумі 3,40 грн.  

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.  

 

  Суддя Слов’янського  

міськрайонного суду                   Р.В. Кузнецов  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація