Справа № 2-3193/2010 року
У Х В А Л А
29 грудня 2010 року Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючого - судді Березової І.О.
при секретарі Стецюк Г.М.,
розглянувши заяву ОСОБА_1
про забезпечення позову ,
В С Т А Н О В И В:
В поданій до суду заяві про забезпечення позову ОСОБА_1 посилається на те, що вона звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення коштів у сумі 4 500 грн. В позовній заяві вказує на те, що відповідач ОСОБА_2 заборгувала їй гроші в сумі 4 500 грн., які відповідно до власноручно написаної нею розписки повинна була повернути заявникові до 15.09.2010 року. Оскільки термін повернення грошей закінчився, гроші не повернуті, звернулась до суду з даним позовом і з метою забезпечення позову просить накласти арешт на майно та грошові кошти ОСОБА_2, прож. в АДРЕСА_1.
Вивчив заяву з доданими до неї документами, суд вважає, що вона підлягає поверненню заявникові без розгляду, оскільки подана без дотримання вимог, встановлених законом.
До вимог ч. 1 ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи для забезпечення позову.
Відповідно до ч.3 ст. 151 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи ( тобто як до попереднього судового засідання чи під час нього, так і при судовому розгляді справи), якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Разом з тим, у заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини, у зв’язку якими потрібно забезпечити позов, вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності, інші відомості, необхідні для забезпечення позову ( ч.2 ст. 151 ЦПК України).
У поданій до суду заяві заявник не зазначає причини, у зв’язку із якими потрібно забезпечити позов, не обґрунтовує необхідність забезпечення позову та не вказує в межах якої суми необхідно накласти арешт на майно відповідача.
Відсутність зазначених відомостей у заяві ОСОБА_1 позбавляє суд дійти висновку про наявність достатньо обґрунтованого припущення, що невжиття заходів забезпечення позову може у майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду, а також робить неможливим виконання такої ухвали.
Крім того, заява про забезпечення позову не підписана особою, яка подала заяву до суду.
У відповідності до ч. 8 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заява про забезпечення позову подано без дотримання вимог ст. 151 цього кодексу, повертає її заявникові.
Заявник не позбавлений можливості, усунувши вказані недоліки заяви, повторно звернутися до суду.
Керуючись ст.ст. 151-153 ЦПК України,
суд,-
У Х В А Л И В :
Повернути заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову без розгляду .
Копію ухвали суду направити ОСОБА_1
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Хмельницького апеляційного суду через Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня її проголошення.
У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання ухвали.
Суддя: