Судове рішення #12920607

  Справа № 2-а-711/10  

П О С Т А Н О В А  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

 31 грудня 2010 року                                     м. Виноградів  

 Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Трагнюк В.Р. розглянувши відповідності до ст.183-2 КАС України в порядку скороченого провадження  адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Виноградівської районної державної адміністрації про визнання дій суб’єкта владних повноважень неправомірними та зобов’язання здійснити перерахунок та виплату щорічної дороги на оздоровлення за 2010 рік,

     В С Т А Н О В И В :

 ОСОБА_1 звернулась до суду з до Управління праці та соціального захисту населення Виноградівської районної державної адміністрації про визнання дій суб’єкта владних повноважень неправомірними та зобов’язання здійснити перерахунок та виплату щорічної дороги на оздоровлення за 2010 рік.

Позовні вимоги мотивує тим, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням робіт із ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ІІ – ої категорії.  
Відповідно до положень статті 14 Закону №796-ХІІ. 20.09.2010 року вона звернулась до  відповідача з заявою, в якій просила в порядку ст. 48 зазначеного закону виплатити  щорічну допомогу на оздоровлення в розмірі 5 мінімальних заробітних плат. Ця заява позивача задоволена не була, а тому позивач просить визнати дії неправомірними та просить зобов’язати відповідача здійснити перерахунок та виплату щорічну допомогу на оздоровлення за 2010 рік.

 З врахуванням того, що у справі наявні та достатні докази, суд приходить до висновку про можливість ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання, відтак суддя у відповідності до ч. 4 ст. 183-2 КАС України розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.  

Представник відповідача по справі 28.12.2010 року подав до суду письмове заперечення на позовні вимоги позивача, в якому відповідачем позовні вимоги не визнаються, просить  відмовити у їх задоволенні, з підстав наведених в запереченні.

Вивчивши та дослідивши матеріали справи, заслухавши позивачва, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті,  суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволенню, виходячи з наступного.  

Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо.  

Тому вирішуючи справу стосовно позовних вимог позивача, суд зобов'язаний встановити чи діяв відповідач на підставі закону, чи являються його дії  безсторонніми та добросовісними.

Відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», щорічна допомога на оздоровлення виплачується у відповідних розмірах.

Судом встановлено, що позивачу на час звернення до суду виплати на оздоровлення за 2010 рік виплачені не були.

Таким чином, суддя не може передбачити наявність підстав для задоволення цієї вимоги на майбутній час, та не може вважати неправомірними дії відповідача по розгляду заяви позивача щодо перерахунку щорічної допомоги на оздоровлення, тому приходить до висновку, що позовні вимоги є не обґрунтовані й не підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Законом України «Про статус ветеранів війни гарантії їх соціального захисту», ст.ст.7,8,9,10,11,71,122,160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,  суд-

                                                 П О С Т А Н О В И В :

 У задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити.

Апеляційна скарга на постанову  може бути подана сторонами протягом десяти днів з дня отримання копії постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Виноградівський районний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції .  

  Головуючий:                                                                           В.Р. Трагнюк

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація