Судове рішення #12931115

      Справа № 2-о-140/2010 р.  

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И  

  9 листопада 2010 року  Фрунзенський районний суд   м. Харкова у складі:

Головуючого – судді Мартинової О.М.

народних засідателів – Дмитровського І.Й., Гнідого Є.М.

при секретарі судових засідань –  Денісенко О.І.

 розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Харкові цивільну справу за заявою ОСОБА_2, заінтересована особа – СГІРФО Фрунзенського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області про визнання особи безвісно відсутньою, -  

В С Т А Н О В И В:  

ОСОБА_2 звернулася до Фрунзенського районного суду                    м. Харкова з заявою про визнання ОСОБА_3 безвісно відсутнім.

Свої вимоги, заявник обґрунтовує тим, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 є її батьком. В період з 1964 по 1974 роки вона разом із сім’єю, в тому числі і з батьком, проживала у військовій частині за адресою: Азербайджан, м. Баку, сел. Алят-пристань. Після звільнення з військової служби ОСОБА_3 працював на деревопереробному комбінаті, після чого у вищевказаному військовому містечку вахтерам. В 1976 році її мати ОСОБА_5 разом з позивачем та братом переїхали на постійне місце проживання до України. З 1976 року по 1987 рік ОСОБА_3 проживав один без родини в Азербайджані в м. Баку, сел. Алят-пристань, ДОС 9-А. В 1987 році ОСОБА_3 приїжджав в Україну з метою розірвання шлюбу, після чого повернувся до Азербайджану та з цього часту ніяких контактів її близькі та родичі з ОСОБА_3 не підтримують, місце його проживання не відоме. У зв’язку з тим, що вона разом із чоловіком та дітьми виїжджає на постійне проживання до Росії їй необхідні данні щодо батька. Так, позивач звернулася в липні 2010 року з заявою до Фрунзенського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області с метою встановлення місця проживання ОСОБА_3, однак в ході проведених розшукових заходів місце знаходження ОСОБА_3 встановлено не було.      

 У судовому засіданні заявник свої вимоги підтримала, просила їх задовольнити, пояснивши суду, що ОСОБА_3 не має реєстрації та постійного місця проживання на території України, місце його проживання в Азербайджані їй та її родичам не відомо. Визнання ОСОБА_3 безвісно відсутнім їй необхідно для оформлення документів на постійне місце проживання та переїзд до Росії.  

 Заінтересована особа – представник СГІФО Фрунзенського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся своєчасно та належним чином, надав суду заяву про розгляд справи у відсутності заінтересованої особи.  

 Суд, заслухавши пояснення заявника, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява не підлягає задоволенню з наступних підстав.

 Судом встановлено, що заявник ОСОБА_2 є донькою ОСОБА_3 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_2, актовий запис № 16, свідоцтво про розірвання шлюбу, серії НОМЕР_1, актовий запис № 90, свідоцтво про одруження серії НОМЕР_3, актовий запис № 428).

 Відповідно до постанови про відмову в порушенні кримінальної справи від                     26 липня 2010 року, проведеною перевіркою співробітників Фрунзенського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області встановлено, що ОСОБА_3 в 1987 році прибув до Харківської області, однак після нетривалого проживання на території України, де не був зареєстрованим та не мав громадянства України, покинув країну в невідомому напрямку.

 Згідно ч. 1 ст. 43 ЦК України фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.  

  Приймаючи до уваги, що заявником не надано даних щодо постійного місця проживання ОСОБА_3,  таким чином, підстав визнання особи безвісно відсутньою суд не вбачає.  

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 43, 45 ЦК України, ст. ст. 209, 234, 235, 246-250 ЦПК України, суд -

  В И Р І Ш И В:  

              У задоволенні заяви ОСОБА_2, заінтересована особа – СГІРФО Фрунзенського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області про визнання особи безвісно відсутньою – відмовити.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подання апеляційної скарги через Фрунзенський районний суд м. Харкова. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  

   Суддя:    

   

   

   Народні засідателі:                                Дмитровський І.Й.

                                              

                                              Гнідий Є.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація