Справа № 1-138/10 р.
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2010 року Ємільчинський районний суд Житомирської області
в складі: головуючої судді Прищепи Т.П.
при секретарі Лук’янчук Т.В.
з участю прокурора Піки М.М.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду смт Ємільчине кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження, уродженки та жительки с. Велика Цвіля Ємільчинського району Житомирської області, громадянки України, українки, освіта середня, не одруженої, не працюючої, не військовозобов’язаної, раніше не судимої ,
за ч. 1 ст. 164 КК України, -
в с т а н о в и в:
Згідно виконавчого листа № 2-266/08 від 20 червня 2008 року виданого Ємільчинським районним судом, ОСОБА_1 повинна сплачувати на користь особи чи установи, яка буде здійснювати догляд за дітьми аліменти в твердій грошовій сумі для утримання: дочки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6 року народження та сина, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_7 року народження, в розмірі 50 грн. на кожну дитину щомісячно, починаючи з 29 травня 2008 року до повноліття дітей. Однак ОСОБА_1 злісно ухиляється від сплати аліментів на утримання вказаних неповнолітніх дітей і за період з 02 червня 2010 року по 08 жовтня 2010 року не сплатила аліментів на суму 419 грн. 98 коп.
Допитана в судовому засіданні підсудна ОСОБА_1, свою вину у скоєнні злочину передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України, визнала повністю і пояснила суду, що згідно рішення Ємільчинського районного суду вона з 29 травня 2008 року повинна сплачувати аліменти на користь установи чи тій особі де перебуватимуть діти в розмірі 50 грн. щомісячно, на кожну дитину для утримання дочки ОСОБА_2 та сина ОСОБА_3. Однак призначені рішенням суду аліменти не сплачувала. Вона допомагає місцевим жителям по господарству, збирає в лісі ягоди, гриби, які продає і заробляє таким чином гроші. Після цього, вона не сплачувала аліментів для утримання дітей, кошти були. У скоєному щиро розкаялась.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 299 КПК України за згодою підсудної ОСОБА_1, яка визнала вину в інкрімінованому злочині повністю, судом визнано недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються обмежившись дослідженням матеріалів справи.
Крім повного визнання вини підсудною, її вина у вчиненні злочину передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України, підтверджується матеріалами кримінальної справи:
- заявою Бердичівської школи-інтернат в якій вони просять притягнути до кримінальної відповідальності ОСОБА_1 за злісне ухилення від сплати аліментної плати на користь дітей (а.с. 6);
- поданням державного судового виконавця Гарбар В.С. в якому ставиться питання про притягнення ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності за ст. 164 ч. 1 КК України, за злісне ухилення від сплати аліментної плати на користь дітей (а.с. 7-8);
- попереднім розрахунком по заборгованості на ОСОБА_1 який становив станом на 25 червня 2010 року 2489, 91 грн. (а.с. 9);
- попередженнями про злісне ухилення від сплати аліментів і про заборгованість ОСОБА_1 (а.с. 10-13);
- виконавчим листом Ємільчинського районного суду № 2-266/08 про стягнення аліментів з
ОСОБА_1 на користь дітей (а.с. 14);
- довідкою про заборгованість по аліментах ОСОБА_1 на користь дітей, яка за період з 02 червня 2010 року по 08 жовтня 2010 року становить 419, 98 грн.
Суд, аналізуючи зібрані по справі докази, вину підсудної ОСОБА_1. вважає доведеною повністю, її дії кваліфікує за ч. 1 ст. 164 КК України, які виразилися в злісному ухиленні від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей.
При обранні міри покарання підсудній, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винної та обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.
За місцем проживання підсудна характеризується негативно.
Обставиною, що пом’якшує покарання підсудній, відповідно до ст. 66 КК України є щире каяття у вчиненому.
Відповідно до ст. 67 КК України обставин, які обтяжують покарання підсудній в судовому засіданні не встановлено.
З урахуванням всіх обставин справи, особи підсудної, що вчинила злочин невеликої тяжкості, суд прийшов до висновку про необхідність призначення покарання підсудній у виді громадських робіт.
Цивільний позов по справі не заявлено, судових витрат по справі не має, речових доказів також не має.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 323-324 КПК України суд, -
з а с у д и в :
ОСОБА_1 визнати винною за ч. 1 ст. 164 КК України і призначити покарання у виді 80 (вісімдесят) годин громадських робіт.
Запобіжний захід щодо ОСОБА_1 до вступу вироку в закону силу залишити попередній – підписку про невиїзд.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Житомирської області через Ємільчинський районний суд протягом 15-ти діб з моменту його проголошення.
Суддя
Ємільчинського районного суду Т.П. Прищепа