Судове рішення #12941022

 Справа № 2-573/2010

 

  У Х В А Л А  

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ  

            30  грудня 2010 року                                                                            м. Старий Самбір  

            Старосамбірський  районний суд Львівської області  

у складі: головуючої – судді Ніточко Л.Й.  

при секретарі Борковській Н.М.,  

з участю прокурора Старосамбірського району Дердзяка П.І.,                        

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Старий Самбір цивільну справу за позовом прокурора Старосамбірського району в інтересах держави в особі Старосамбірського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про повернення незаконно отриманої допомоги по безробіттю,

В С Т А Н О В И В:  

Прокурор Старосамбірського району в інтересах держави в особі Старосамбірського районного центру зайнятості 11.11.2010 року звернувся до суду із позовною заявою до ОСОБА_1 про відшкодування незаконно отриманої допомоги по безробіттю в сумі 2617,82 гривень, в якій зазначає, що перевіркою проведеною прокуратурою Старосамбірського району в порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів, встановлено, що ОСОБА_1 22.11.2006 року та 02.12.2008 року зверталася із заявами в Старосамбірський районний центр зайнятості про надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю. В заявах вона зазначила, що не є суб’єктом підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсії не отримує. На підставі поданих заяв та поданих документів Старосамбірським районним центром зайнятості наказами №НТ061122 від 22.11.2006 року та №НТ081202 від 02.12.2008 року її визнано безробітною та призначено допомогу по безробіттю. Однак встановлено, що відповідач 15.07.2006 року зареєстрована суб’єктом підприємницької діяльності-фізичною особою. Отже, ОСОБА_1 при реєстрації в центрі зайнятості та ознайомленні з правами та обов’язками безробітного скрила факт перебування в Єдиному державному реєстрі фізичних осіб-підприємців, що призвело до незаконного отримання допомоги по безробіттю за період з 22.11.2006 року по 10.05.2007 року в сумі 759,76 гривень та за період з 02.12.2008 року по 06.05.2009 року в сумі 1858,06 гривень. Від добровільної сплати зазначеної суми відповідач відмовилася. Тому просить суд постановити рішення, яким стягнути з ОСОБА_1 в користь Старосамбірського районного центру зайнятості незаконно отриману допомогу з безробіття в сумі 2617,82 гривень.

               Представник Старосамбірського центру зайнятості населення Пецкович В.Д. та відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з"явилися.

  У судовому засіданні прокурор заявив клопотання про закриття провадження по даній справі, оскільки вказана категорія справ розглядається в порядку адміністративного судочинства.

Заслухавши клопотання прокурора, суд вважає, що провадження по даній цивільній справі слід закрити з наступних мотивів.

 

       Згідно зі ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.  

Відповідно до ч.1 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв"язку з здійсненням суб"єктом владних повноважень владних управлінських функцій.

Пунктом п.5 ч. 2 ст. 17 КАС України передбачено, що компетенція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень  у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

             Відповідно до ст. 18 Закону України «Про зайнятість населення»  для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і    перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та  соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Державна служба зайнятості складається з Державного центру   зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної  Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.

У статті 19 цього Закону визначено обов'язки та права державної служби зайнятості, до яких, зокрема відносяться: розпоряджатися в установленому законодавством порядку коштами Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття; в установленому законодавством порядку подавати громадянам допомогу по безробіттю та матеріальну допомогу по безробіттю, припиняти і відкладати їх виплати.  

       За ч. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі  внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їх забезпечення та надання соціальних послуг.

 Предметом спору у даній справі є відшкодування шкоди, завданої незаконним отриманням допомоги по безробіттю. Тобто в цих правовідносинах Старосамбірський районний центр зайнятості здійснює владні управлінські функції на основі наведеного законодавства у сфері державної політики зайнятості населення, а тому спір між сторонами є публічно-правовим і вимоги позивача на підставі п. 5 ч. 2 ст. 17 КАС України підлягають вирішенню в порядку адміністративного судочинства.  

Згідно із п.1 ч.1 ст.205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

 На підставі викладеного та,  керуючись  п.1 ч.1 ст. 205 ЦПК України, суд

  УХВАЛИВ:  

                Провадження у справі за позовом  прокурора Старосамбірського району в інтересах держави в особі Старосамбірського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про повернення незаконно отриманої допомоги по безробіттю закрити.  

 

Роз'яснити позивачу його право на  звернення до суду у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.

                Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Старосамбірський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п"яти днів з дня  її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали.  

 

Суддя                                        

  • Номер: 6/333/204/18
  • Опис: заява представника Запорізького обласного управління АТ "Ощадбанк" про видачу дубліката виконавчого листа та поновлення пропущеного строку для його пред`явлення
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-573/2010
  • Суд: Комунарський районний суд м. Запоріжжя
  • Суддя: Ніточко Людмила Йосифівна
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 18.10.2018
  • Дата етапу: 20.12.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація