Судове рішення #12941458

                                      Справа № 2-а-205а

2010 р.

  П О С Т А Н О В А  

Іменем України  

 16 грудня 2010 року                      Кривоозерський районний суд Миколаївської області

 в складі: головуючого           –         судді     Микитей Л.Л.  

за участю секретаря судового засідання     Глух О.П.

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Криве Озеро в порядку адміністративного судочинства адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Кривоозерському районі про визнання протиправним та скасування рішення щодо відмови  призначити пенсію за вислугу років, зобов’язання вчинити певні дії,  

в с т а н о в и в :  

      В  листопаді 2010 року ОСОБА_1 звернувся  в суд  з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Кривоозерському районі Миколаївської області (далі УПФ) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язання призначити пенсію за вислугу років .

В позовній заяві зазначив, що  він 08 вересня  2010 року звернувся до відповідача з заявою про призначення  пенсії за вислугу років, оскільки  має 23 роки 07 місяців 08 днів спеціального стажу в закладах освіти, працював учителем загальноосвітніх  шкіл  Миколаївщини та 01 рік 09 місяців 28 днів військової служби в армії.

Посилаючись  на те, що  в порушення Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» відповідно до якого, час перебування на військовій службі  зараховується до стажу роботи  за спеціальністю, відповідач  не зараховує  йому  строкову військову службу  до спеціального трудового стажу, в  зв’язку з чим йому відмовлено в призначенні  пенсії за вислугу років, позивач просить  задовольнити позовні вимоги.

 В судовому засіданні позивач підтримав позов.  

 Представник відповідача  позовні вимоги не визнав, пояснив,  що Законом України «Про пенсійне забезпечення»  право на пенсії за вислугу років мають працівники освіти при наявності  спеціального стажу  від 25 до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України  незалежно від віку.  

Посилання позивача на Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» є безпідставним, оскільки,  час проходження військової служби  зараховується громадянам України до їх  страхового стажу роботи,  час проходження  строкової військової служби зараховується до стажу роботи, що дає  право на призначення пенсії за віком  на пільгових умовах за Списком №1, №2, однак до спеціального стажу роботи строкова  служба в армії не зараховується.

Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.

 Як вбачається  із військового квитка НОМЕР_1 (а.с. 6-7) з  30.06.1984 року по 27.04.1986 року позивач проходив військову службу в армії, строк військової служби складає 01 рік 09 місяців 28 днів.

Згідно трудової книжки (а.с. 8-12) з 08 вересня 1986 року працював учителем  в школах  Миколаївщини, тому відноситься до працівників освіти і має 23 роки                    07 місяців 08 днів спеціального  стажу роботи.

Пунктом «е» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» працівники освіти  мають право на пенсію за вислугу років при наявності спеціального стажу роботи 25 років  за переліком, що затверджується  у порядку, який визначається  Кабінетом Міністрів України , незалежно від віку.

Постановою Кабінету Міністрів України  від 04 листопада 1993 року № 909 зі змінами і доповненнями, затверджено Перелік закладів і установ освіти, охорони  здоров’я та  соціального  захисту і посад,  робота на яких дає право на пенсію за вислугу років до яких відносяться загальноосвітні навчальні заклади , посади вчителів. При цьому, при призначення пенсії за  вислугу років  зазначеним у  переліку особам  допускається  підсумування стажу за період їх роботи у закладах, в тому числі і  установах освіти.

Згідно ст. 2 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу»      від 25.03.1991 року  №  2232-ХІІ  військова служба  є державною службою особливого характеру, яка полягає у  професійній діяльності  придатних до неї за станом здоров’я і  віком громадян України, пов’язаній із захистом Вітчизни. Час проходження військової служби зараховується громадянам  України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за  спеціальністю, а також до стажу державної служби .

Те, що час перебування громадян України  на військовій службі зараховується до їх загального і безперервного  трудового стажу, а також до стажу роботи за спеціальністю передбачено також статтею 8 Закону України « Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»   від 20.12.1991 року                       № 20ІІ-ХІІ, зі змінами та доповненнями.

За таких обставин, Управління Пенсійного фонду України в Кривоозерському районі, як орган, якому делеговано повноваження щодо призначення  і виплати пенсій, повинен був діяти відповідно до вимог чинного законодавства  та зарахувати позивачу час проходження військової служби до спеціального стажу роботи.  

Оскільки у позивача спеціальний стаж разом із строком військової  служби складає більше 25 років, він має право на пенсію за вислугу років, тому протокольне рішення  УПФ про протилежне від 14 вересня 2010 року є протиправним і підлягає скасуванню.  

На підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення » від 05.11.1991 року      № 1788-ХІІ, зі змінами і доповненнями, Закону України «Про військовий обов’язок та  військову службу» від 25.03.1992 року  № 2232-ХІІ, зі змінами і доповненнями, Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 року № 20ІІ-ХІІ, зі змінами і доповненнями, керуючись ст. ст. 71, 86, 158-161 КАС України, суд

    п о с т а н о в и в :  

      Позов задовольнити.  

 Визнати протиправним та скасувати  рішення  від 14 вересня 2010 року Управління Пенсійного фонду України в Кривоозерському районі  Миколаївської області  щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Кривоозерському районі призначити ОСОБА_1   пенсію за вислугу років  відповідно до  п. «е» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення»  з моменту звернення – з 08 вересня 2010 року.

 Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Кривоозерський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом  десяти днів   з дня проголошення постанови. .  

  СУДДЯ : (підпис)  

Копія вірна:  

Суддя Кривоозерськог  

районного суду                                                                                           Л.Л.Микитей                                                                                      

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація