Судове рішення #12943405

Справа № 2-9200-2010  

ЗАОЧНЕ  Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И  

  17 грудня 2010 року Слов'янський міськрайонний суд Донецької області в складі:  

  головуючого               судді       Кузнецова Р.В.  

при секретарі                     Копійко Г.С.  

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Слов'янська цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства Комерційного банку "ПриватБанк" до ОСОБА_1, третя особа: ОСОБА_2 про звернення стягнення на предмет іпотеки,  суд -  

  В С Т А Н О В И В:  

  Позивач ПАТ КБ "Приват Банк" звернулось до суду з позовною заявою до ОСОБА_1, третя особа: ОСОБА_3, обгрунтувавши свої вимоги тим, що відповідно до укладеного договору № 84М-08  від 14.02.2008 року ОСОБА_3  14.02.2008 року отримала кредит у сумі 11000,00 Доларів США, зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 16% на рік, на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення 14.02.2018 року.  

У зв»язку з невиконанням зобов»язань за договором виникла заборгованість за кредитним договором третя особа станом на 19.08.2010 року має заборгованість -13514.11 Доларів США, яка складається з : 10452.22 Доларів США- заборгованість за кредитом, 2596.11 Доларів США – заборгованість по процентам за користування кредитом, 465.78 Доларів США- пеня за несвоєчасність виконання зобов»язань за договором.  

Поручителем по виконанню зобов»язань за договором виступила ОСОБА_4.  

В забезпечення виконання зобов»язань за кредитним договором був укладений договір іпотеки, згідно до якого відповідач ОСОБА_4 надала в іпотеку належне їй нерухоме майно. А саме,будинок загальною площею 52,0 кв. м., який розташований за адресою АДРЕСА_1 Зазначене майно належить відповідачу на праві власності на підставі договору міни 31.08.2007 року. На підставі зазначеного ПАТ КБ «Приватбанк» просить суд в рахунок погашення заборгованості за кредитним договором № 84М-08 від 14.02. 2008 року в розмірі 13514.11 Доларів США., звернути стягнення на будинок та земельну ділянку загальною площею 52.0 кв. м., якій розташований за адресою АДРЕСА_1, шляхом продажу вказаного предмету іпотеки (на підставі договору іпотеки № б/н від 14.02.2008 року )ПАТ КБ «Приватбанк»з укладанням від імені відповідача договору купівлі-продажу будь яким способом з іншою особою-покупцем, з отриманням витягу з Державного реєстру прав власності, а також наданням усіх повноважень ПАТ КБ «Приватбанк», необхідних для здійснення продажу.  

Виселити відповідача, яка зареєстрована і проживає  у будинку загальною площею 52,0 кв. м., який розташований за адресою АДРЕСА_1 зі зняттям з реєстраційного обліку у відділі у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України  м. Слов»янськ.  

Стягнути  солідарно з відповідача на користь ПАТ КБ „ПриватБанк” сплачену ним суму судового збору та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду судового процесу.  

  Відповідно до умов договору погашення заборгованості здійснюється в наступному порядку: що місяця в період сплати, позичальник повинен надавати Банку грошові кошти (щомісячний платіж) для погашення заборгованості за кредитом, яка складається із заборгованості кредитом, за відсотками, комісією, а також інші витрати.  

Представник позивача в судове засідання не з’явився, але направив в адресу суду заяву, в якій вказав, що просить дану цивільну справу розглянути у його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та не заперечує проти постановлення заочного рішення.  

Відповідачі в судове засідання не з’явилися, хоча були повідомлені належним чином про дату, час на котре було призначено слухання по справі.  

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до переконання, що дана позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.  

Так в судовому засіданні з достовірністю встановлено наступне, 14.02.2018 року між ПАТ КБ „ПриватБанк” та ОСОБА_3 було укладено кредитний договір № 84М-08 за яким банк надавав кредит у сумі 11000,00 Доларів США Поручителем по виконанню зобов»язань за договорм виступила ОСОБА_1  

В забезпечення виконання зобов»язань за кредитним договором був укладений договір іпотеки, згідно до якого ОСОБА_1 надала в іпотеку належне їй майно. А саме будинку загальною площею 52,0 кв. м., який розташований за адресою АДРЕСА_1  

Підстави звернення стягнення на предмет іпотеки передбачені договором іпотеки. Умовами іпотеки передбачено, що іпотекодержавець має право звернути стягення на предмет іпотеки в разі якщо на момент настання термінів виконання якого-небудь із зобов»язань передбачених кредитним договором, вони не будуть виконані.  

В суді також було встановлено що ОСОБА_3 в порушення умов договору кредиту систематично не сплачувала кредит та відсотки за користування , передбачені умовами договору.  

Відповідно до наданого розрахунку заборгованість за кредитом станом на19.08.2010 року має заборгованість -13514.11 Доларів США, яка складається з : 10452.22 Доларів США- заборгованість за кредитом, 2596.11 Доларів США – заборгованість по процентам за користування кредитом, 465.78 Доларів США- пеня за несвоєчасність виконання зобов»язань за договором яка повинна бути стягнена з відповідачки.  

Згідно зі ст. 629 ЦК України: «договір є обов»язковим до виконання сторонами». У силу ст. 1054 ЦК України : « за кредитним договором банк чи інша фінансова установа зобов»зується надати грошові кошти позичальнику у розмірі на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов»язується повернути кредит та сплатити відсотки».  

Відповідно до  ст.1050 ЦК України, якщо договором встановлений обов»язок повернути позику частинами, у разі простроченя повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення кредиту та сплати процентів, що залишилися за договором.  

Відповідно до ч.1 ст.554 ЦК України при порушенні боржником  зобов»язання, забезпеченого поручительством, боржник та поручитель виступають як солідарні боржники.  

Відповідно до Закону України «Про іпотеку», - іпотека – вид забезпечення виконання зобов»язання нерухомим майном що залишається у володінні і користуванні іпотекодавця, згідно якого іпотекодержатель має право в разі невиконання боржником забезпеченого іпотекою зобов»язання одержати задоволення своїх вимог за рахунок  предмета іпотеки переважно перед іншими кредиторами цього боржника у порядку, встановленому цим законом.  

Враховуючи вищевикладене суд приходить до переконання, що у позивача виникли підстави для захисту своїх майнових прав у способи визначені ст..16 ЦК України.  

Статтею 33 Закону України «Про іпотеку» передбачено, що у разі невиконання боржником основного зобов»язання іпотекодержатель вправі задовільнити свої вимоги за основним зобов»язанням шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки.  

Звернення стягнення на предмет іпотеки здійснюється на підставі рішення суду, виконавчого напису нотаріуса або згідно з договором.  

Таким чином з огляду на вищевикладене суд вважає, що позовні вимоги позивача про звернення стягнення на предмет іпотеки є обґрунтованим та підлягає задоволенню.  

Окрім того, позивач ставив питання про виселення відповідача та зняття з реєстраційного  обліку будинку.  

Статтею 39 Закону України «Про іпотеку» передбачено, що одночасно з рішенням про звернення стягнення на предмет іпотеки суд за заявою іпотекодержателя вправі винести рішення про виселення мешканців, якщо предметом іпотеки є житловий будинок або житлове приміщення.  

В задоволенні вимог стосовно виселення та зняття з зняттям з реєстраційного обліку у відділі у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України м. Слов»янська відповідачки ОСОБА_5 - необхідно відмовити, оскільки відповідно до ст.40 Закону України «Про іпотеку» після прийняття рішення про звернення стягнення на передані в іпотеку житловий будинок чи житлове приміщення всі мешканці зобов»язані на письмову вимогу іпотекодержателя або нового власника добровільно звільнити житловий будинок або житлове приміщення протягом одного місяця з дня отримання цієї вимоги. Якщо мешканці не звільняють житловий будинок або житлове приміщення у встановлений або інший погоджений стронами строк добровільно, їх примусове виселення здійснюється на підставі рішення суду, що свідчить про те що вимоги про виселення можуть бути розглянуті судом тільки в окремому провадженні після вирішенні спору про звернення стягнення на предмет іпотеки.  

На підставі викладеного, керуючись ст. 16, 526, 1054, ЦК України, ст.9,33,39,40 Закону України «Про іпотеку», ст.10,11,209,212,214,-215,218,224-226 ЦПК України, суд -  

   

        ВИРІШИВ :        

 

Позовні вимоги Публічного акціонерного товариства Комерційного банку "ПриватБанк" до ОСОБА_1, третя особа: ОСОБА_3  - задовольнити частково.  

В рахунок погашення заборгованості за кредитним договором № 84М-08 від 14.02. 2008 року в розмірі 13514.11 Доларів США., звернути стягнення на будинок та земельну ділянку загальною площею52.0 кв. м., якій розташований за адресою АДРЕСА_1, шляхом продажу вказаного предмету іпотеки (на підставі договору іпотеки № б/н від 14.02.2008 року )ПАТ КБ «Приватбанк» з укладанням від імені відповідача договору купівлі-продажу будь яким способом з іншою особою-покупцем, з отриманням витягу з Державного реєстру прав власності, а також наданням усіх повноважень ПАТ КБ «Приватбанк», необхідних для здійснення продажу.  

Стягнути  солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_3 на користь ПАТ КБ „ПриватБанк” на р/р № 64993919400001, МФО № 305299 сплачену ним суму судового збору у розмірі 1074,76  гривень, та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду судового процесу у сумі 120 гривень.  

В інший частині позовних вимог – відмовити.  

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

  Суддя Слов’янського  

міськрайонного суду                                                                                                         Р.В. Кузнецов  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація