Справа № 2- 3299/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2010 року Роменський міськрайонний суд Сумської області
в складі : головуючого судді Шунько Г.О.
при секретарі Тригуб Т.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ромни справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2
про стягнення аліментів на утримання дитини,
В С Т А Н О В И В :
11 листопада 2010 року ОСОБА_1, звернулася до суду з позовом, в якому вказала, що з 2003 року по вересень 2010 року перебувала у фактичних шлюбних стосунках з відповідачем. ІНФОРМАЦІЯ_6 народила сина ОСОБА_4. У свідоцтві про народження дитини батьком записаний відповідач. ОСОБА_2 добровільно матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, а тому звернулася до суду і просила ухвалити рішення яким стягнути з відповідача аліменти на утримання сина ОСОБА_4 в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття.
У судове засідання позивачка не з’явилася, направивши до суду заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримала повністю.
Відповідач в судове засідання не з’явився, в заяві до суду позов визнав повністю.
З матеріалів справи вбачається, що з 2003 року по вересень 2010 року сторони проживали у фактичних шлюбних стосунках, вели спільне господарство. ІНФОРМАЦІЯ_6 позивачка народила сина ОСОБА_4. У свідоцтві про народження дитини батьком записаний відповідач (а. с. 2). Малолітній ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 проживає з позивачкою, що підтверджується довідкою ПП “Марс” від 03.11.2010 року № 167 (а. с. 4). Відповідач працює в ТОВ “Роменський завод продовольчих товарів” (а. с. 3), проте добровільно матеріальної допомоги на утримання сина не надає.
Наведене свідчить, що між сторонами склалися спірні сімейні правовідносини з приводу утримання дитини. Дані правовідносини регулюються ст. ст. 180, 181, 182, 183 Сімейного кодексу України.
Відповідно ст. ст. 180, 183 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття і частка заробітку (доходу) батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Згідно ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Враховуючи, що відповідач працює, отримує заробітну плату, має задовільний стан здоров’я, інших дітей чи непрацездатних батьків на утриманні не має, дитина проживає з позивачем і перебуває на її утриманні, то суд дійшов до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню в повному обсязі. З відповідача необхідно стягувати на користь позивача аліменти, на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
Відповідно до ст. 367 ч.1 п.1 ЦПК України слід допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за 1 місяць.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача слід стягнути судовий збір на користь держави в розмірі 51 грн.
Крім цього, відповідно до ст. 81 ЦПК України з ОСОБА_2 підлягає стягненню на користь держави 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 81, 88, 209, 212, 214-215, 294, п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України, ст. ст. 180, 181 ч.3, 182, 183 Сімейного Кодексу України, суд –
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця АДРЕСА_1 працюючого ТОВ “Роменський завод продовольчих товарів” на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, мешканки АДРЕСА_2аліменти на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_6, в розмірі 1/4 частина всіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи стягнення з дня пред’явлення позову до суду – 11 листопада 2010 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 (п’ятдесят одну) грн. судового збору та 120 (сто двадцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за 1 місяць.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя підпис…
Копія вірна:
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ Г.О. ШУНЬКО