Судове рішення #12950444

  Справа 2-о-73/10      

  Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я  

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ  

1.   листопада  2010 року    

ЛИПОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

  у складі: головуючого   -              судді      МОЧУЛЬСЬКОЇ Л.Т.,  

при секретарі                                Белінській С.І.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні  в м .Липовець  цивільну  справу за заявою    ОСОБА_1  про встановлення факту родинних відносин  

  В С Т А Н О В И В:  

    Заявниця   звернулась  до суду із  заявою про встановлення факту, що     ОСОБА_2 ,  яка померла  ІНФОРМАЦІЯ_2,   була   її матір”ю, оскільки у  свідоцтві про  народження  заявниці   було записано   прізвище  матері за прізвищем її чоловіка:  замість дівочого „ ОСОБА_2 ”  - записано прізвище батька заявниці „  ОСОБА_2”. А самого свідоцтва про одруження батьків, де засвідчено присвоєння ОСОБА_2 прізвища ОСОБА_2 не збереглось. Даний  факт необхідно встановити в зв”язку із можливістю сплатити податок після оформлення спадщини у найменшому розмірі, який прямо залежить від ступеня споріднення між спадкодавцем та спадкоємцем.  

    В судовому засіданні  представник заявниці  заяву підтримав, зіславшись на обставини, викладені в ній.  

  Представник заінтересованої особи від Вахнівської сільської ради Липовецького району Вінницької області не заперечує проти встановлення факту, про встановлення якого просить заявниця,  і просить справу розглянути без участі представника сільської ради,  про  що надав суду відповідну заяву.  

  Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні  суду пояснила, що вона весь час проживала по сусідству із покійною. Підтвердила, що ОСОБА_2 , яка померла  ІНФОРМАЦІЯ_2, дійсно була матір»ю ОСОБА_5, яка з нею проживала і доглядала її.   

  Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_2, свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 /а.с.7/. Нею за життя було складено заповіт, яким вона заповіла все належне їй майно саме ОСОБА_5 /а.с. 11/.  

  Як свідчить свідоцтво про народження ОСОБА_5 серії НОМЕР_2 /а.с.5/, матір»ю заявниці записано ОСОБА_2, ім»я та по-батькові якої збігається з іменем та по-батькові  матері у свідоцтві про смерть.  

  Також встановлено, що заявниці ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, 11 лютого 1969 року у зв»язку із одруженням із ОСОБА_7  було присвоєно прізвище чоловіка «ОСОБА_5» (свідоцтво про одруження серії НОМЕР_3)  /а.с.6/.  

  Згідно із довідками № 897 від 22.10.2009 року, № 898 від 22.10.2009 року  та № 951 від 03.11.2009 року /а.с.9-10/, виданими виконавчим комітетом Вахнівської сільської ради Липовецького району Вінницької області, в склад сім»ї померлої ОСОБА_2 входить дочка ОСОБА_5, а також зазначено, що ОСОБА_2 проживала у с. Вахнівка Липовецького району та після смерті похована своєю дочкою ОСОБА_5  

  Крім цього, свідок ОСОБА_4, яка проживає по-сусідству із будинком, де  

    проживала померла, також підтвердила суду, що ОСОБА_2 була рідною матір»ю ОСОБА_5  

Встановлені судом правовідносини регулюються п.1 ч.1  ст. 256 ЦПК України., відповідно до якої суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин  між фізичними особами.  

    Заслухавши учасників процесу, дослідивши всі докази та давши їм оцінку в сукупності, суд вважає, що зібрано достатньо доказів, які підтверджують факт, про встановлення якого просить заявниця,  а тому  заява підлягає задоволенню. Встановлення даного  факту необхідно  для отримання можливості сплатити податок після оформлення спадщини у найменшому розмірі, який прямо залежить від ступеня спорідненості між спадкодавцем та спадкоємцем.  Іншого порядку  його підтвердження  діючим законодавством не передбачено.          

На підставі  п.1 ч.1  ст. 256   ЦПК України,  керуючись ст.ст  209, 213-215 , 235, 259   ЦПК України, суд  

В И Р І Ш И В:  

Заяву задовольнити.  

Встановити факт, що  ОСОБА_6,  яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4,  була матір»ю  ОСОБА_1  ІНФОРМАЦІЯ_3.  

    Рішення може бути оскарженим в апеляційному порядку протягом  десяти днів.  Після закінчення  цього строку, рішення набирає законної сили, якщо  не надійде  апеляційної  скарги на рішення суду.  

            Суддя                                                                    Л.Т.МОЧУЛЬСЬКА                      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація