Справа №2-846/2010р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 грудня 2010 року. Кіровоградський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого - судді Мурашко С.І.,
при секретарі – Довжук М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини та на своє утримання,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 та просить стягнути на її користь аліменти в розмірі 500 грн. на утримання дитини та на своє утримання в розмірі 300 грн, а також судові витрати.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що дитина знаходиться на її утриманні, відповідач допомоги на утримання дитини не надає. Вона також потребує допомоги, так як знаходиться у відпустці до досягнення дитиною трьох років.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 (за довіреністю) уточнила позовні вимоги та просила стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини не в твердій грошовій сумі, а в ј частині всіх видів заробітку (доходу) але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідач позовні вимоги визнав частково, а саме не заперечував сплачувати аліменти на дитину у зазначеному розмірі, але не погоджується сплачувати аліменти на утримання позивальниці, так як він сплачує аліменти ще на одну дитину, а сам ніде не працює, атому сплачувати аліменти на утримання позивальниці у нього немає можливості.
Заслухавши представника позивальниці, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що сторони перебували у фактичних шлюбних відносинах з травня 2006 року по червень 2008 року, вели спільне господарство. Від спільного проживання ІНФОРМАЦІЯ_3 року у них народився син ОСОБА_4. У свідоцтві про народження дитини батьком дитини записаний ОСОБА_5. Сторони проживають окремо, дитина проживає з позивальницею та знаходиться на її утриманні.
У судовому засіданні відповідач не заперечував своє батьківство дитини і не заперечував проти стягнення на її утримання аліментів.
Визнання відповідачем позову у частині стягненні аліментів на дитину не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, тому є всі підстави задовольнити позовні вимоги в цій частині, що відповідає вимогамч.4 ст.174 ЦПК України Відповідно до ст.180 СК України, якою передбачено обов’язок батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття, та ч.3 ст. 181, ст. 191 цього Кодексу, позивальниця, як мати дитини, має право на отримання від відповідача, як батька дитини, аліментів на утримання дитини у частці від його доходу, від дня пред”явлення позову.
Згідно зі ст.182 цього Кодексу мінімальний розмір аліментів на одну дитини не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до статтей 183 та 184 СК України, аліменти стягуються у частці заробітку (доходу) матері, батька або у твердій грошовій сумі.
Відповідно до п.2 ст. 84 СК України дружина, з якою проживає малолітня дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років
Проживання однією сім»єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов»язків подружжя, що визначено ст.21 СК України. Позивальниця не реєструвала з відповідачем шлюб, а лише проживала з ним однією сім»єю, тому в задоволенні позовних вимог в частині стягнення аліментів на її утримання слід відмовити.
Позивальниця також просить стягнути на її користь судові витрати і як уточнила в судовому засіданні її представник, вони складаються з правової допомоги, за написання позовної заяви, в розмірі 300 грн.
Відповідно до ст.79 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат пов»язаних з розглядом справи. До витрат, пов»язаних з розглядом судової справи також належать витрати на правову допомогу.
Статтею 56 ЦПК Уккраїни визначено, що правову допомогу може надати особа, яка є фахівцем у галузі права і за законом має право на надання правової допомоги. Особа, яка має право на надання правової допомоги, допускається ухвалою суду за заявою особи, яка бере участь у справі.
Відповідно до статті 84ЦПК України, витрати пов»язані з оплатою правової допомоги адвоката або іншого фахівця в галузі права, несуть сторони, а ст.88 цього ж Кодексу визначено розподіл судових витрат між сторонами.
Згідно Додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2006 року №590, витрати пов»язані з правовою допомогою стороні, на користь якої ухвалено судове рішення, обчислюється наступним чином: якщо компенсація сплачується іншою стороною, вона не повинна перевищувати суму, що обчислюється виходячи з того, що зазначеній особі, виплачується 40 відсотків розміру мінімальної заробітної плати за годину її роботи.
Як встановлено в судовому засіданні правова допомога складається з написання позовної заяви, тобто позивальниця понесла досудові витрати. Суду не надано ніякого розрахунку, який час затрачено та чому саме написання коштує 300 грн. Немає ніяких даних про наданих законом прав надання правової допомоги. Сама представник, також не надала ніяких підтверджуючих документів, що вона є адвокатом чи фахівцем у галузі права. При подачі позовної заяви позивальниця не сплачувала судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
За таких обставин у стягненні з відповідача на користь позивальниці судових витрат слід відмовити.
Керуючись ст.ст.21,84ч.2,180,181ч.3,182,183,184,191 СК України, ст.ст.10,11,56,79,84,88,209,212,214-215, ч.1 п.1 ст.367 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Дзигівки, Ямпільського району, Вінницької області на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти в розмірі ј частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 29.11.2010 року і до ІНФОРМАЦІЯ_4 року, тобто до повноліття сина ОСОБА_4.
В задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн. та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає виконанню негайно у межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення.