Судове рішення #12960442

 

                                                                                                                     Дело № 2-0-34/2010 р.

  Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я  

  І  М  Е  Н  Е  М       У   К   Р  А  Ї  Н  И  

 17 грудня  2010 р .                                                                                         с.Печеніги  

                            Печенізький  районний суд Харківської області

 у складі: головуючого – судді Смирнова В.А.

за участю секретаря судових засідань - Меденець Т.С.

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Печеніги цивільну справу за заявою ОСОБА_2 про встановлення  факту родинних відносин,

заінтересована особа: Печенізька державна нотаріальна контора Харківської області  

                                                       в  с  т  а  н  о  в  и  в:  

 ОСОБА_2  звернувся  до суду з  заявою про  встановлення  факту родинних відносин,   заінтересована особа: Печенізька державна нотаріальна контора Харківської області.  

ОСОБА_2 в заяві  вказує, що  він народився   ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Теребля Тячевського району Закарпатської області в сім*ї ОСОБА_3 та ОСОБА_4.  

 В  свідоцтві про його народження  НОМЕР_1 виданом 28.03.1950р. Тереблянською сільрадою-  прізвище матері вказано як “ОСОБА_4” ( це її дівоче прізвище), хоча вони з його батьком були в офіційному шлюбі.  

Батько заявника  помер в 1989 році , а мати померла ІНФОРМАЦІЯ_2.  

В свідоцтві про смерть, НОМЕР_2  виданом  24.12.2009р. Мартівською сільською радою Печенізького району Харківської області прізвище  померлої матері  заявника записано як “ОСОБА_4”( на укр. мові).

      Після  смерті  матері залишилось спадкове майно.

      При зверненні до Печенізької державної нотаріальної контори заявнику було відмовлено в видачі свідоцтва про право власності в порядку спадкування за законом  на  своє ім*я,  так як у його свідоцтві про народження та свідоцтві про смерть  матері є розбіжності в написанні її прізвища.

Заявник просить суд встановити факт родинних відносин між ОСОБА_4, померлою ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1  як між матір*ю та сином.

      В  судовому засіданні заявник підтримав свою заяву.

Представник заінтересованої особи  в судове засідання не прибув, хоча  про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, але надав суду письмову заяву,  в якій просить суд  розглядати справу за його відсутності, проти задоволення заяви не заперечує.  

 Допитавши заявника, свідків,  дослідивши надані заявником письмові матеріали справи, оцінивши  докази, суд вважає заяву, як таку що підлягає задоволенню. При цьому суд виходить з наступного.

 Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_3, виданого 28 березня 1950 р.,  зареєстрованого  в с. Теребля Тереблянською сільською радою – ОСОБА_2  народився  ІНФОРМАЦІЯ_1, його матір*ю вказано “ ОСОБА_4” ( на укр. мові), актовий запис № 18 від 28.03.1950 р.( а.с.7).

 Згідно свідоцтва про смерть, НОМЕР_4, зареєстрованого 24 грудня 2009 р. Мартівською сільською радою Печенізького району Харківської області – ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2, актовий запис № 48. ( а.с.8).

Згідно свідоцтва про право приватної власності на домоволодіння від 14 грудня 1990 р. виданого на підставі рішення виконкому Чугуївської міської ради народних депутатів № 224/1 від 22.10.1990р. та зареєстрованого в Печенізькому БТІ - “ОСОБА_4” ( на рос. мові) належить на праві приватної власності домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1.( а.с.6).  

Згідно паспорта громадянина України, НОМЕР_5, виданого Печенізьким РВ УМВСУ   в Харківській області 29 вересня 1998 р.-  ОСОБА_2 значиться зареєстрованим за адресою: АДРЕСА_1. ( а.с.4-5).

Свідки  ОСОБА_6, ОСОБА_7 суду пояснили, що вони  знала померлу матір  заявника, так як вони мешкали поруч в одному селі. Також свідки підтвердили той факт, що ОСОБА_4,  яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 була матір*ю заявника і вона офіційно була одружена з батьком заявника  і мала прізвище ОСОБА_4. Також пояснили, що помилки в написанні  прізвищ заявника як “ОСОБА_2” та  померлої матері заявника в свідоцтві про його народження  як  “ОСОБА_4” виникла в зв*язку з невірним перекладом з російської на українську мову та малограмотністю працівника сільради.

Встановлення данного факту має для заявника  юридичне значення, так як від встановлення данного факту залежить виникнення, зміна або  припинення  його особистих майнових прав, в данному випадку права розпорядження спадковим майном.  

Керуючись ст.ст.  4-8, 10, 11, 60, 88, 209, 212 – 215, 256, 259 ЦПК  України, суд-

                                             В   И  Р  І  Ш  И  В  :  

               Заяву ОСОБА_2-  задовольнити повністю.

Встановити  факт родинних відносин між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1   та ОСОБА_4, померлою ІНФОРМАЦІЯ_2,  як між  сином  та матір*ю.

Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Харківської області через Печенізький районний суд Харківської області  в 10- денний  строк з дня проголошення рішення .

 Суддя:   підпис.

Копія вірна.Суддя:                                                                             Смирнов В.А.

                                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація