Судове рішення #12961330

Справа 2-о-57/2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

  1.   грудня 2010 р.  

   

Армянський міський суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого суді Шестаковської Л.П., за участю секретаря Усікової А.А., представника заявника ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі  Армянського міського суду справу за заявою управління капітального будівництва і житлово-комунального господарства Армянської міської ради Автономної Республіки Крим про визнання спадщини відумерлою,  

ВСТАНОВИВ :

 Управління капітального будівництва і житлово-комунального господарства Армянської міської ради АР Крим звернувся до суду з заявою про визнання спадщини відумерлою, обгрунтовуючи свої вимоги тим, що квартира  АДРЕСА_1 АР Крим, на праві сумісної приватної власності належала громадянам ОСОБА_3, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, померлому ІНФОРМАЦІЯ_2, в рівних долях. З часу відкриття спадщини спливло більше року, спадкоємці покійного за заповітом або за законом відсутні. Згідно рішення Красноперекопського міськрайонного суду АР Крим від 24.02.2010 року  спадкоємцю ОСОБА_5 відмовлено в  визначенні додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини  після смерті його батьків. Тому заявник просить визнати вказану вище квартиру відумерлою спадщиною, яка повинна перейти у власність  територіальної громади за місцем відкриття спадщини.  

В судовому засідання представник заявника та представник зацікавленої особи – Армянської міської ради – вимоги заяви підтримали, просять заяву задовольнити.

Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи та наявні у ній докази, суд дійшов висновку про обгрунтованність заяви та про те, що її дійсно належить задовольнити.

В суді встановлено, що квартира АДРЕСА_1 АР Крим дійсно на підставі витягу з Реєстру  прав власності на нерухоме майно від 06.05.2010 року належить на праві спільної сумісної приватної власності ОСОБА_3, ОСОБА_4. Згідно витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть, виданого відділом РАЦС  Армянського міського управління юстиції АРК  ОСОБА_3  померла ІНФОРМАЦІЯ_1  у віці 68 років у м. Армянську, про що в книзі реєстрації актів про смерть проведений відповідний запис № 20 від 12.01.2008 року (а.с. 7). Згідно витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть, виданого відділом РАЦС Армянського міського управління юстиції АРК,  ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 70 років у м. Армянську, про що в книзі реєстрації актів про смерть проведений відповідний запис № 108 від 08.04.2008 року (а.с. 8).  

Згідно ст. 1220 ч. ч. 1-2 ЦК України  спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.  

Ст. 1221 ЦК України вказує на те, що  місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкоємця.

Таким чином, місцем відкриття спадщини є м. Армянськ АР Крим, а часом її відкриття – ІНФОРМАЦІЯ_2. З часу відкриття спадщини після смерті  власників квартири сплив понад один рік.  

Ст. 1277 ЦК України передбачає, що у разі відсутності спадкоємців  за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Виходячи з викладеного, квартира покійних ОСОБА_3, ОСОБА_4, повинна бути визнана відумерлою спадщиною, оскільки ніхто із спадкоємців за заповітом чи за законом про себе своєчасно не заявляв і спадщину не приймав. Керуючись ст.ст. 234-235, 10,11, 212, 213-215 ЦПК України, ст.ст. 1220, 1221, 1277 ЦК України, суд

 В И Р І Ш И В:

   Заяву  управління капітального будівництва і житлово-комунального господарства Армянської міської Ради задовольнити.

Визнати квартиру АДРЕСА_1, відумерлою спадщиною.  

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10 - денний строк з дня проголошення рішення.    

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні  у судовому засіданні  під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.      

     

Суддя ____________________

 

             

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація