Судове рішення #12967259

    КУЙБИШЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ  

 Справа №3-857

2010 року

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

П О С Т А Н О В А  

 06 грудня 2010 року                                                           смт Куйбишеве

 Суддя Куйбишевського районного суду Запорізької області Скляр С.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли від Куйбишевської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області та від територіальної державної інспекції праці у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки смт Куйбишеве Куйбишевського району Запорізької області, громадянки України, заміжньої, суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи, проживаючої за адресою: Запорізька область, Куйбишевський район, АДРЕСА_1

за ч.1 ст.41, ч.1 ст.1551, ч.1 ст.1634 КУпАП, -  

  В С Т А Н О В И В :  

 11 листопада 2010 року працівниками державної податкової інспекції під час документальної планової виїзної перевірки суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи ОСОБА_1, яка здійснює підприємницьку діяльність в Куйбишевському районі Запорізької області, з приводу дотримання суб’єктами господарювання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 квітня 2008 року по 30 червня 2010 року з боку вищевказаної особи були виявлені порушення.

Так, виявлено факт не щоденного друкування фіскальних звітних чеків та незбереження в книзі обліку розрахункових операцій, а саме, у березні 2010 року фіскального чеку за №1213, чим було порушено абз.9 ст.3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

За даним фактом відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.1551 КУпАП.

Перевіркою встановлено, що за період з січень – березень 2009 року найманому працівнику ОСОБА_2 було проведено нарахування заробітної плати в сумі 300 грн., з якої не утримано та не перераховано податок з доходів фізичних осіб, чим порушено ст.8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22 травня 2003 року №889.

За даним фактом відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.1634 КУпАП.

30 листопада 2010 року державним інспектором праці під час планової первинної перевірки суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи ОСОБА_1, яка здійснює підприємницьку діяльність на території Куйбишевського району Запорізької області, були встановлені порушення вимог законодавства про працю з боку вказаної особи.

Виявлені наступні порушення вимог законодавства про працю.

Порушені положення ст.33 Закону України «Про оплату праці» щодо індексації заробітної плати, а саме, індексація на заробітну плату не нараховувалась ОСОБА_3 з липня по жовтень 2009 року та з квітня по вересень 2010 року, а також ОСОБА_4 в 2010 році.

Порушені положення ст.53 КЗпП України щодо тривалості роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів, а саме, тривалість роботи напередодні святкових і неробочих днів не скорочено на одну годину при п’ятиденному робочому тижні у ОСОБА_3 в 2010 році 6 січня, 30 квітня та 23 серпня, і у ОСОБА_4 – 30 квітня та 23 серпня.  

Порушені положення ст.106 КЗпП України щодо оплати роботи в надурочний час, де за погодинною системою оплати праці робота в надурочний час не оплачена в подвійному розмірі годинної ставки. Так, у січні, в квітні, серпні 2010 року за надурочний час у ОСОБА_3 по 1 годині щомісячно не оплачено в подвійному розмірі і відпрацьовано при 40-годинному робочому тижні і п’ятиденному тижні в січні 152 години замість норми 151 година; в квітні 2010 року – 168 годин при нормі 167 годин; в серпні 2010 року – 168 годин при нормі 167 годин; а також порушення у найманого працівника ОСОБА_4 в квітні і серпні 2010 року тільки при 0,5 ставки.

За даним фактом відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.41 КУпАП.

Під час розгляду справи в суді ОСОБА_1 визнала себе винною у вчинених правопорушеннях, обставини у справі не оспорювала, надала відповідні пояснення, щиро покаялась. Винність ОСОБА_1 також підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення, матеріалами перевірки.

Суд дійшов висновку, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковано за ознаками правопорушень, які передбачені ч.1 ст.41, ч.1 ст.1551, ч.1 ст.1634 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер правопорушень, вчинених ОСОБА_1, її особу та ступінь вини, те що вона працює, є приватним підприємцем, є особою похилого віку, раніше не піддавалась адміністративному стягненню за вчинення аналогічних правопорушень.  

Щире каяття винної суд визнає обставиною, що пом’якшує відповідальність за адміністративні правопорушення.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, суд не вбачає.

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

За такої сукупності обставин у справі суд вважає за необхідне піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у вигляді штрафу в певному розмірі, межі якого встановлені санкцією ч.1 ст.41 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст.36, ч.1 ст.41, ч.1 ст.1551, ч.1 ст.1634, стст.283,284 КУпАП, суддя -

П О С Т А Н О В И В :  

    Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.41, ч.1 ст.1551, ч.1 ст.1634 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510 (п’ятисот десяти) гривень   на користь держави.

Роз’яснити ОСОБА_1,   що згідно ст.307 КУпАП штраф нею має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

  У разі несплати штрафу в установлений законом строк   постанова про адміністративне стягнення згідно із ст.308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

  У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:   подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора   протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції – Куйбишевський районний суд Запорізької області.

    Суддя:           С.Ю.Скляр  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація