№ 1-1265/10
ВИРОК
Іменем України
28 грудня 2010 р. Голосіївський районний суд м. Києва
в складі : головуючого - судді Бойко О.В.,
при секретарі - Карпусь О.В.,
з участю прокурора - Попової О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві справу по обвинуваченню:
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Києва, проживаючої в АДРЕСА_1, без визначеного місця реєстрації, громадянки України, українки, із середньо – спеціальною освітою, не заміжньої, періодично працюючої за угодами, раніше судимої вироком Подільського районного суду м. Києва від 17.11.2006 року за ч. 1 ст. 309 КК України до одного року обмеження, з відбуванням, з іспитовим строком на 1 рік, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Підсудна ОСОБА_1 23.05.2007 року, приблизно о 15 годин 40 хвилин, знаходячись в АДРЕСА_2, біля торгівельного комплексу „Магелан", для власного вживання, за 340 гривень, придбала у невстановленої досудовим слідством особи, справа відносно якої виділена в окреме провадження, наркотичний засіб - опій ацетильваний, який почала зберігати при собі і на попутному автомобілі під керуванням її знайомого поїхала по м. Києву у справах останнього. 24.05.2007 року приблизно о 00 год. 20 хв. підсудна ОСОБА_1 зупинила автомобіль в АДРЕСА_3 і вийшовши з нього була затримана співробітниками міліції, які під час поверхневого огляду виявили у неї в бюстгальтері та вилучили презерватив з рідиною темно-коричневого кольору, що відповідно до висновку експерта №1297х від 09.06.2007 року є особливо небезпечним наркотичним засобом опієм ацетильованим, масою (в перерахунку на суху речовину) 2,29 грамів.
Опій ацетильований, згідно Постанови Кабінету Міністрів України №770 від 6 травня 2000 року «Про затвердження переліку наркотичних засобів психотропних речовин та прекурсорів» (зі змінами, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України №518 від 4 червня 2008 року), «Список №1 особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено» в «Таблиці 1» є особливо небезпечним наркотичним засобом.
Допитана в судовому засіданні підсудна ОСОБА_1 свою вину у вчиненому визнав повністю, підтвердивши суду вищезазначені обставини. Показала, що 23.05.2007 року, приблизно о 15 годин 40 хвилин, знаходячись в АДРЕСА_2, біля торгівельного комплексу „Магелан", у особи на ім’я ОСОБА_2, для власного вживання, за 340 гривень, придбала наркотичний засіб - опій ацетильваний, який почала зберігати при собі в бюстгальтері і на попутному автомобілі під керуванням її знайомого ОСОБА_3, який на її прохання і привіз її за вказаною адресою, не знаючи про мету, поїхала по м. Києву, у справах останнього. При цьому вживала спиртне. 24.05.2007 року приблизно о 00 год. 20 хв. вона попросила ОСОБА_3 зупинити автомобіль в АДРЕСА_3 і вийшовши з нього була затримана співробітники міліції, з поличним. Останнім вона одразу зізналася, що зберігає наркотичні засоби і повідомила де.
Просить не позбавляти волі, оскільки виховує малолітню дитину, яка в разі її реального засудження залишиться без догляду. Після народження дитини вона повністю змінила свій спосіб життя, влаштувалася на роботу, доглядає за дитиною і злочинів а також правопорушень не вчиняє.
За згодою сторін, відповідно до ч. 3 ст. 299 КПК України судом було визнано недоцільним дослідження таких доказів по справі як покази свідків та інших доказів, що були зібрані в ході досудового слідства по справі стосовно фактичних обставин справи, які правильно розуміють підсудна та інші учасники процесу і які ніким не оспорювались.
Тому, суд обмежився дослідженням таких матеріалів кримінальної справи, що характеризують особу підсудної, визнає її винною і кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 309 КК України, як незаконне придбання, зберігання та перевезення наркотичного засобу, без мети збуту, повторно.
При обранні міри покарання підсудній суд враховує наступні обставини справи:
- ступінь тяжкості вчиненого підсудною злочину - злочин, передбачений ч. 2 ст. 309 КК України, віднесений кримінальним законом до категорії середньої тяжкості;
- особу винної, яка за місцем проживання характеризується позитивно, на обліку у лікаря-психіатра та нарколога не перебуває.
Обставиною, що пом’якшує покарання у відповідності зі ст. 66 КК України, суд визнає щире каяття винного у вчиненому, активне сприяння розкриттю злочину.
Також, відповідно до ч. 2 ст. 66 КК України в якості пом’якшуючої покарання обставини суд визнає утримання малолітньої дитини – ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2.
Обставин, що обтяжують покарання підсудній ОСОБА_1, згідно ст. 67 КК України, судом не встановлено.
Суд не визнає в якості обтяжуючої обставини – вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння, оскільки в матеріалах справи відсутнє медичне освідування підсудної на стан сп’яніння, а окрім показів підсудної це іншими доказами не підтверджується.
Таким чином, суд вважає, що перевиховання та виправлення винної можливе без ізоляції від суспільства, а тому їй необхідно призначити покарання в межах санкції ч. 2 ст. 309 КК України, при цьому оскільки наявні кілька обставин, а саме: щире каяття у вчиненому, активне сприяння розкриттю злочину, утримання малолітньої дитини, які пом’якшують покаранні і істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, з урахуванням особи ОСОБА_1, яка визнала вину і позитивно характеризується за місцем проживання, суд, керуючись принципом гуманізму та індивідуалізації покарання, вважає достатніми заходи примусу з боку держави, які необхідні для виправлення підсудної, попередження з її боку вчинення нових злочинів і призначає підсудній ОСОБА_1 покарання нижче від найнижчої межі встановленої санкцією частини 2 статті 309 КК України, у виді штрафу, тобто застосовує ст. 69 КК України.
З огляду на те, що підсудна ОСОБА_1 після постановлення вироку Подільського районного суду м. Києва від 17 листопада 2006 року, за ч. 1 ст. 309 КК України, але до повного відбуття покарання, вчинила новий злочин, тому, відповідно до ч. 1 ст. 71 КК України, до покарання за цим вироком, необхідно повністю – 1 (один) рік обмеження волі, приєднати не відбуту частину покарання за вказаним вироком Подільського районного суду м. Києва.
Однак, оскільки, відповідно до ч. 3 ст. 72 КК України основні покарання у виді штрафу, при призначенні їх за сукупністю вироків, складанню з іншими видами покарань не підлягають, покарання за вироком від 17 листопада 2006 року Подільського районного суду м. Києва, яким ОСОБА_1, засуджено за ч. 1 ст. 309 КК України до 1 (одного) року обмеження волі, з випробуванням, з іспитовим строком на 1 (один) рік, поклавши обов’язки, передбачені ст. 76 КК України – виконувати самостійно.
Відповідно до ст. 93 КПК України необхідно стягнути із ОСОБА_1 судові витрати по справі – вартість хімічної експертизи в сумі 423 гр. 70 коп.
Долю речового доказу необхідно вирішити відповідно до ст. 81 п.2 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України,-
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого. 2 ст. 309 КК України, та призначити їй покарання із застосуванням ст. 69 КК України – штраф в розмірі 60 ( шістдесяти ) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одну тисячу двадцять) грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 71, ч. 3 ст. 72 КК України, основне покарання за вироком від 17 листопада 2006 року Подільського районного суду м. Києва, яким ОСОБА_1, засуджено за ч. 1 ст. 309 КК України до 1 (одного) року обмеження волі, з випробуванням, з іспитовим строком на 1 (один) рік, поклавши обов’язки, передбачені ст. 76 КК України - повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально – виконавчої системи, а також періодично з’являтись для реєстрації – виконувати самостійно.
Речовий доказ по справі – наркотичний засіб – опій (ацетильований) масою - 2.29 г., що зберігається у камері схову речових доказів Голосіївського РУ ГУ МВС України в м. Києві, як вилучений з обігу, - знищити.
Стягнути із засудженої ОСОБА_1 судові витрати по справі – вартість хімічної експертизи в розмірі 423 гр. 70 коп. на р/р №31253272210699 код №25575285 МФО 821018 (Отримувач платежу: ГУДКУ в Київській області для НДЕКЦ при ГУМВС в м. Києві, з приміткою послуги експерта).
Міру запобіжного заходу засудженій ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили залишити без змін - підписку про невиїзд.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва протягом 15 діб з моменту проголошення.
Суддя О.В. Бойко
- Номер: 1-1265/10
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-1265/10
- Суд: Голосіївський районний суд міста Києва
- Суддя: Бойко Олександр Васильович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.03.2016
- Дата етапу: 11.03.2016