КОПІЯ
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2010 року м. Хмельницький
Колегія суддів судової палати у цивільних справах
Апеляційного суду Хмельницької області
в складі : головуючого – судді Костенка А.М.,
суддів : Ніколової Б.Ю., Власенка О.В.,
при секретарі : Гриньовій А.М.,
з участю : позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2
розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу № 22ц-5578 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Старокостянтинівського районного суду від 14 грудня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка продовжує навчатись.
Заслухавши доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, ознайомившись з доводами апеляційної скарги, колегія суддів
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_1, звертаючись до суду з позовом, вказував, що до 29 травня 2000 року перебував з відповідачкою в зареєстрованому шлюбі від якого мають синів ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Після розірвання шлюбу, згідно рішення Старокостянтинівського районного суду від 14 жовтня 2002 року син ОСОБА_3 постійно проживає з батьком. А син ОСОБА_4 після розірвання шлюбу проживає з матір'ю, за рішенням суду, позивач сплачує на нього аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів доходів. З 1 вересня 2009 року ОСОБА_3 став студентом першого курсу історичного факультету Національного університету ім. Огієнка, форма навчання денна, термін навчання 4 роки. Навчання відбувається на контрактній (оплатній) формі. Тому просив суд стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на сина ОСОБА_3, який продовжує навчатись щомісячно у розмірі 16,5 % заробітку (доходу) відповідачки, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб до закінчення навчання, судові витрати покласти на сторони в рівних частках.
Рішенням Старокостянтинівського районного суду від 14 грудня 2009 року в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати вказане рішення суду, ухвалити нове, яким задоволити позовні вимоги, посилаючись не невідповідність висновків суду обставинам справи. Вказує, що ухвалюючи рішення суд не врахував його матеріальний стан, зокрема, він є військовим пенсіонером, щомісяця 16 % пенсії відраховується на аліменти на сина ОСОБА_4, на його утриманні перебуває мати ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, син ОСОБА_3 в подальшому не матиме права на отримання студентської стипендії. Крім того, на його думку, суд не врахував, що відповідачка має змогу надавати матеріальну допомогу сину, а висновок суду про добровільне надання відповідачкою допомоги сину є помилковим.
Перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 308 ч. 1 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
________________________________________________________________________________
Головуючий у першій інстанції – Сеньков О.Г. Справа № 22ц-5578
Доповідач – Костенко А.М. Категорія № 48
Судом вірно з’ясовані фактичні обставини справи та дана їм належна оцінка, а його висновки підтверджуються матеріалами справи і ґрунтуються на нормах діючого законодавства.
Встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 знаходились в зареєстрованому шлюбі, який 29 травня 2000 року розірвано. Від спільного проживання мають синів - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який згідно рішення суду проживає разом з батьком ОСОБА_1, знаходиться на його повному утриманні та навчається на першому курсі денної форми навчання Кам’янець-Подільського національного університету ім. Огієнка, і ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, який знаходиться на утриманні матері ОСОБА_2 та на якого ОСОБА_1 сплачує аліменти в розмірі ј всіх видів доходів.
Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
У відповідності до ч. 2 ст. 181 СК України за домовленістю між батьками дитини той з них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.
Згідно ст. 199 цього ж Кодексу батьки зобов’язані утримувати своїх повнолітніх дітей до досягнення двадцяти трьох років, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, а батьки можуть надавати таку матеріальну допомогу.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач ОСОБА_2 працює на постійній основі на посаді техніка з обліку військової частини А 0598 та регулярно отримує заробітну плату. При цьому ОСОБА_2 було відкрито картковий рахунок в Ощадбанку на ім’я сина ОСОБА_3, на який вона регулярно перерахувала грошові кошти в розмірі не менше, ніж тридцять відсотків прожиткового мінімуму, що підтверджується відповідною довідкою з місця роботи, довідкою з Ощадбанку та квитанціями про перерахування коштів.
При таких обставинах колегія суддів, враховуючи, що відповідач добровільно бере участь в утриманні сина ОСОБА_3 в розмірі, що є достатнім, враховуючи її матеріальне становище та утримання нею іншої дитини, яка є інвалідом, вважає, що рішення суду першої інстанції є законним та обґрунтованим, а доводи апеляційної скарги безпідставними.
Однак при цьому ОСОБА_1 не позбавлений права в майбутньому відповідно до чинного законодавства звернутись до суду про стягнення аліментів з відповідача.
Керуючись ст. ст. 307, 308, 315, 319 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Старокостянтинівського районного суду від 14 грудня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.
Головуючий: (підпис)
Судді: (підписи)
З оригіналом згідно : Суддя А.М. Костенко