Судове рішення #12973069

Справа № 2-1971/2010 року

 РІШЕННЯ

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

27 грудня  2010 року          Канівський  міськрайонний  суд  Черкаської  області  

  в складі: головуючого-судді    Льон О.М.  

з участю секретаря     Васянович Ю.В.  

представника позивача  ОСОБА_1

представника відповідача Ласкава В.П.,

розглянувши  у  відкритому  судовому  засіданні у м. Канів, Черкаської  області  справу за позовом ОСОБА_3 до Територіальної громади                         с. Степанці в особі Степанецької сільської ради Канівського району Черкаської області про визнання права власності на самочинне будівництво,  

 ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із позовною заявою до Територіальної громади с. Степанці в особі Степанецької сільської ради Канівського району Черкаської області про визнання права власності на самочинне будівництво, мотивуючи тим, що йому на праві власності належить житловий будинок, що знаходиться по АДРЕСА_1 Канівського району Черкаської області. Для поліпшення умов проживання позивач самовільно біля будинку збудував цегляну літню кухню розмірами 4,00 Х 8,00 м.  

З метою узаконення самовільного будівництва, позивач звернувся із заявою у відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Канівської районної державної адміністрації, який надав висновок за № 324 від 03.12.2010 р., згідно якого самочинне будівництво не порушує містобудівні норми ДБН 79-92  "Житлові  будинки  для  індивідуальних  забудовників  України".          

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги позивача підтримав та просить суд визнати за ним право власності на літню кухню розміром 4,00 Х 8,00 м.,  позначену в плані літерою «Д», яка розташована на території домоволодіння за АДРЕСА_1 Канівського району Черкаської  області.        

Представник відповідача Територіальної громади с. Степанці в особі Степанецької сільської ради Канівського району Черкаської  області не заперечує стосовно позову про визнання права власності на самочинно збудовану споруду на території даного домоволодіння, поскільки  це не порушує  права  інших  осіб.  

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення, поскільки згідно п. 5 ст. 376 ЦК України на  вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати на ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це  не порушує  права  інших  осіб.  

Згідно технічного паспорту № 40/9610 (а.с. 6-11 ) вбачається, що ОСОБА_3 на праві власності належить домоволодіння № 129 по вул. Плисюка в  с. Степанці Канівського району  Черкаської області.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 самочинно побудував літню кухню 4,00 Х 8,00м., яка розташована по АДРЕСА_1 Канівського району Черкаської  області, біля власного домоволодіння.

Згідно висновку Канівської районної санітарно-епідеміологічної станції  №03/1-1556 від 08.12.2010р. самочинне будівництво літньої кухні розмірами 4,00 Х 8,00 м., яка розташована по АДРЕСА_1  Канівського району Черкаської  області не вплинуло негативно на санітарно-технічний стан населеного пункту і умови проживання населення (а.с. 15).

Згідно висновку № 324 від 03.12.2010 року самочинно побудована літня кухня розміром 4,00 Х 8,00 м., яка розташована по АДРЕСА_1, Канівського району Черкаської  області, не порушує містобудівні норми ДБН 79-92 "Житлові  будинки  для  індивідуальних  забудовників  України".    

Таким  чином, судом встановлено підстави визнання за позивачем  право власності на самочинно збудовану літню кухню розмірами 4,00 Х 8,00 м.,  яка розташована по АДРЕСА_1  Канівського району Черкаської  області.

Керуючись  ст. ст. 10, 11, 212-214, 215, 294  ЦПК України, ст. ст. 328, 331, 376 ЦК України, суд -  

 ВИРІШИВ :

Позов  задовольнити.  

Визнати за ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1  право власності на самочинно збудовану літню кухню розміром 4,00 Х 8,00 м., позначену в плані літерою «Д»,   яка розташована на території домоволодіння по АДРЕСА_1  Канівського району Черкаської  області.

 На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Черкаської області через Канівський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

   Суддя Канівського  

міськрайонного суду                                                                      О.М.Льон

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація