Справа №2а-4538/2010
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 грудня 2010 року Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Прокопчук Т.С., розглянувши у скороченому провадженні адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни», -
У С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 15.11. 2010 року звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни». В позові зазначив, що як «дитина війни» відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" має право на отримання державної соціальної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. Однак, відповідачем було порушено право на отримання допомоги, суму державної соціальної допомоги позивач отримував значно нижчу, ніж вказано в Законі, у зв’язку з чим просить визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо підвищення пенсії, зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити як дитині війни недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком за період часу з 22.05.2008 року по день розгляду справи в суді, поновити термін звернення до суду із адміністративним позовом.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав. Судом вірогідно встановлено, що позивач ОСОБА_1 отримує пенсію за віком, має статус дитини війни, щомісячна державна допомога як «Дітям війни» виплачується з 1.01.2008 року.
Враховуючи зазначений статус позивача, відповідно до ст. 6 Закону України №2195 від 18.11.2004 року „Про соціальний захист дітей війни" має право на отримання державної соціальної підтримки, а саме підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Згідно ст. 7 Закону України №2195 фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Відповідно до ст. 99 КАС України (в новій редакції) строк для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлений у шість місяців, а тому, нарахування недоплаченої допомоги позивачеві, як дитині війни, повинно здійснюватись у межах даного строку, тобто за шість місяців.
Пенсійний фонд України діє у відповідності до Положення „Про Пенсійний фонд України" і здійснює свої повноваження на підставі п.15 зазначеного положення через створені в установленому порядку його територіальні управління. Відповідно до Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" рішення про призначення та перерахунок пенсій приймаються районними управліннями Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонерів. Таким чином, обов'язок по нарахуванню та виплаті доплати до пенсії позивачу ОСОБА_1, передбаченої ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни" покладено на Головне Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.
Керуючись ст. ст. 99, 158-163, ч.6,7,8 ст.183-2 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій щодо невиплати ОСОБА_1 підвищення до пенсії відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», за період з 15.05.2010 року по 15.11.2010 року.
Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області. здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30 відсотків від мінімальної пенсії, виходячи із розміру мінімальної пенсії за віком, визначеного залежно від розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням різниці, яка була виплачена, за період з 15.05.2010 року по 15.11.2010 року, в подальшому щомісячно нараховувати та сплачувати зазначену допомогу до зміни в законодавстві.
В іншій частині позову – відмовити.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя Т.С.Прокопчук