Судове рішення #12979253

Справа №2-2165 / 10  

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  

 23 грудня 2010 року.                                    м. Ніжин

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

в складі: головуючого-судді Кобилецького І.Ф.,

при секретарі Кубрак Н.М.,

 розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до Вікторівської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області про визнання права власності на спадкове майно ,-

В С Т А Н О В И В:  

     ОСОБА_1 звернулася в суд з позовною заявою до Вікторівської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області в якій просить визнати за нею право власності на 1/2  частину житлового будинку з господарськими будівлями і спорудами, розташованого по АДРЕСА_1.

     В обгрунтування своїх позовних вимог позивачка посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік – ОСОБА_2, після смерті якого відкрилась спадщина на 1/2 частину домоволодіння, розташованого у АДРЕСА_1.

     Інша 1/2 частина даного будинку належить на праві власності їй.

     Зазначене домоволодіння станом на 15.04.1991 року відносилось до типу колгоспного двору, членами якого були вона та померлий ОСОБА_2

Спадкоємцями першої черги за законом після померлого ОСОБА_2 є вона та її дочка ОСОБА_3.

Вона спадщину прийняла, оскільки постійно проживала разом з чоловіком на день його смерті і подала до нотаріуса заяву про прийняття спадщини, а її дочка подала до нотаріальної контори заяву про відмову від прийняття спадщини.

Проте отримати в нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину вона не може, оскільки належна покійному чоловіку частина будинку не зареєстрована за ним на праві власності в Ніжинському МБТІ і правовстановлюючі документи на неї відсутні.

Позивачка ОСОБА_1 за викликом у судове засідання не з'явилась і подала до суду письмову заяву в якій просить розглянути справу у її відсутність і задовольнити позовні вимоги.

Представник відповідача – Вікторівської сільської ради Ніжинського району за викликом у судове засідання не з"явився, хоча про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином.  

З Вікторівської сільської ради до суду надійшла письмова заява, в якій сільська рада визнає позовні вимоги позивачки і просить розглянути справу у відсутність її представника.

     Третя особа ОСОБА_4 у судове засідання не з'явилась і подала до суду заяву у якій просить розглянути справу в її відсутність, і що вона не заперечує проти задоволення позовних вимог позивачки.

     Тому суд вважає можливим розглянути справу у відсутность сторін у справі та третьої особи.

З урахуванням того, що в судове засідання  не з"явились всі особи, які беруть участь у справі, то у відповідності до ч.2 ст. 197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.  

     Дослідивши матеріали справи суд прийшов до висновку про необхідність задоволення позовних вимог позивачки з наступних підстав.

     В матеріалах справи є копія свідоцтва про смерть ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

     Копією свідоцтва про шлюб позивачки підтверджується, що вона доводилась дружиною померлого.

Копією свідоцтва про народження та копією свідоцтва про одруження підтверджується, що ОСОБА_4 являється дочкою позивачки та померлого ОСОБА_2  

Довідкою-характеристикою з Ніжинського МБТІ за № 252 від 23.10.2010 року підтверджується, що за позивачкою ОСОБА_1 зареєстровано на праві власності 1/2 частка житлового будинку за АДРЕСА_1, а на 1/2 частку будинку право власності не зареєстровано.

В судовому засіданні встановлено, що не зареєстрована на праві власності частка спірного будинку належала покійному ОСОБА_2

     І це підтверджується довідкою з Вікторівської сільської ради Ніжинського району за № 03-14/372 від 02 грудня 2010 року про те, що станом на 15.04.1991 року в домоволодінні, розташованому в АДРЕСА_1,  яке відносилось до категорії колгоспних дворів, були прописані і проживали:      ОСОБА_2 – голова колгоспного двору, та ОСОБА_1 - його дружина.

     Тому з набранням 15.04.1991 року чинності Законом України "Про власність" колгоспні двори були ліквідовані, і їх члени мали право зареєструвати за собою право власності на домоволодіння, в якому вони проживали, проте ОСОБА_2 за життя цього не зробив.

     Копією спадкової справи до майна ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, підтверджується, що позивачка ОСОБА_1 вчасно звернулася до приватного нотаріуса Ніжинського районного нотаріального округу Голік Л.В. з заявою про прийняття спадщини після смерті чоловіка ОСОБА_2, а дочка померлого ОСОБА_4  звернулася із заявою про відмову від прийняття спадщини.

Довідкою з Вікторівської сільської ради Ніжинського району за № 03-14/374 від 02.12.2010 року підтверджується, що ОСОБА_2, померлий ІНФОРМАЦІЯ_1, на день смерті постійно проживав і був прописаний в АДРЕСА_1. На день його смерті та протягом 6-ти місяців після смерті в цьому будинку проживала та була прописана ОСОБА_1 – дружина його.

Ч.3 ст.1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст.1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Оскільки позивачка ОСОБА_1 постійно проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, то вона вважається такою, що прийняла спадщину, оскільки подала заяву про прийняття спадщини.  

З урахуванням того, що позивачка ОСОБА_1 спадщину після смерті свого чоловіка прийняла, проте отримати в нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину за законом на спадкове майно вона не може через відсутність правовстановлюючих документів на дане майно, то за нею слід визнати право власності на дане майно.

Керуючись ст.213-215 ЦПК України, ст. 328, ч.3 ст. 1268 ЦК України, суд ,-

  В И Р І Ш И В :  

     Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити і визнати за нею право власності на 1/2 частку житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами за АДРЕСА_1.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга на протязі десяти днів з дня його проголошення.

               Суддя                          Кобилецький І.Ф.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація