Судове рішення #12983643

Справа   № 2-а-227  

2010 рік  

  У Х В А Л А  

31 грудня 2010 року                                                                               м.Старий Самбір

 Суддя Старосамбірського районного суду Львівської області Ніточко Л.Й.,  

вивчивши справу № 2-а-227/2010 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Старосамбірському районі Львівської області про поновлення пропущеного строку для звернення до суду, зобов’язання нарахувати недоплачену як дитині війни щомісячну державну соціальну допомогу за 2006-2010 роки та зобов’язання нараховувати її надалі при нарахуванні пенсії,  

В С Т А Н О В И В:  

ОСОБА_1 29.12.2010 року звернулася до суду з цією позовною заявою, в якій вказує, що є дитиною війни. Відповідно до ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", їй з 01.01.2006 року повинна виплачуватися щомісячна соціальна допомога у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Законами України «Про Державний  бюджет України на 2006 рік» та «Про Державний  бюджет України на 2007 рік» дію ст.6 було зупинено. Законом України «Про Державний  бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» положення згаданої статті викладено в новій редакції, згідно якої право на державну соціальну допомогу дітям війни було обмежено. Конституційний Суд України своїм рішенням визнав неконституційним призупинення дії ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни". Відмова відповідача у здійсненні перерахунку та виплаті соціальної державної допомоги є протиправною і такою, що суперечить Конституції та Законам України. Пропущення строку звернення до суду обґрунтовує необізнаністю з чинним законодавством, низькою правосвідомістю, отже причина пропуску є поважною. Просить поновити пропущений строк для звернення до суду, зобов’язати відповідача нарахувати на його користь недоплачену як дитині війни щомісячну державну соціальну допомогу за 2006-2010 роки та зобов’язати нараховувати її надалі при нарахуванні пенсії.

Справа підсудна Старосамбірському районному суду Львівської області.  

Позовна заява відповідає вимогам ст.ст.104-106 КАС України, яку належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Підстав для повернення позовної заяви, або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України, не вбачається.    

Вбачаються підстави для залишення частини позовних вимог без розгляду.

Згідно з ч.1 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.        

Частиною другою ст.99 КАС України встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.  

Зі змісту позову вбачається, що ОСОБА_1 пропущення строку звернення до суду обґрунтовує необізнаністю з чинним законодавством, низькою правосвідомістю, за зазначених обставин вважає, що причина строку звернення до суду є  поважною.  

Доказів на підтвердження іншого позивач суду не надала. Однак, з цими доводами позивача  не можна погодитись.  

Так, рішеннями Конституційного Суду України від 09.07.2007 за №6-рп/2007 року та від 22.05.2008 за №10-рп/2008 року визнавались неконституційними окремі положення Законів України "Про Державний бюджет на 2007 рік", "Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", якими було зупинено дію ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".    

Відповідно до ч.2 ст. 73 Закону України "Про Конституційний Суд України" у разі якщо Закони, інші правові акти або їх окремі положення визнаються такими, що не відповідають Конституції України (неконституційними), вони оголошуються нечинними і втрачають чинність від дня прийняття Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.    

Згідно ч.2 і ч.3 ст. 67 Закону України "Про Конституційний Суд України" ухвали, рішення і висновки Конституційного Суду України разом з окремою думкою суддів Конституційного Суду України протягом наступного робочого дня після їх підписання оприлюднюються на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України і направляються Президенту України та Кабінету Міністрів України. Рішення і висновки Конституційного Суду України разом з окремою думкою суддів Конституційного Суду України публікуються у "Віснику Конституційного Суду України" та в інших офіційних виданнях України.    

Таким чином, рішення Конституційного Суду України є загальновідомими та доступними для ознайомлення та вивчення актами для усього кола громадян України, у тому числі і для позивача ОСОБА_1, а тому  про порушення своїх прав "як дитини війни" позивач повинна була дізнатись з часу прийняття Конституційним судом України рішень від 09.07.2007 за №6-рп/2007 року та від 22.05.2008 за №10-рп/2008, тому причини, на які посилається позивач в адміністративному позові  про поновлення строку,  не можна визнати поважними.  

   З матеріалів справи вбачається, що позивач звернулася до суду 29.12.2010 року.

Згідно зі ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Враховуючи викладене, положення ч.2 ст.99 КАС України, те, що позивачка, звернувшись до суду з позовом 29 грудня 2010 року, пропустила строк для звернення до адміністративного суду за захистом своїх прав, свобод та інтересів за період з 1 січня 2006 року по 28 червня 2010 року включно, позивачка не зазначила поважних причин пропуску нею строку звернення до суду, тому не вбачається підстав для поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду, натомість, вбачається, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду в частині вимог за 2006, 2007, 2008, 2009 і по 28.06.2010 року.    

      Відповідно до ч.2 ст.1832 КАС України суд може розглядати в порядку скороченого провадження адміністративні справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, якщо  такі  вимоги  не  стосуються  прав,  свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб.    

Керуючись ст.99, 100, 107, 1832 КАС України,  

У Х В А Л И В:  

1. Відмовити ОСОБА_1 у заяві про поновлення пропущеного строку для звернення до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України у Старосамбірському районі Львівської області про зобов’язання нарахувати недоплачену як дитині війни щомісячну державну соціальну допомогу за 2006-2010 роки та зобов’язання нараховувати її надалі при нарахуванні пенсії в частині позовних вимог за період з 01.01.2006 року по 28.06.2010 року, залишивши позов у цій частині без розгляду.

2. Відкрити скорочене провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Старосамбірському районі про зобов’язання нарахувати недоплачену як дитині війни щомісячну державну соціальну допомогу  та зобов’язання нараховувати її надалі при нарахуванні пенсії.  

3.Надіслати сторонам копії ухвали про відкриття провадження разом з інформацією про їхні процесуальні права і обов’язки.

4. Надіслати відповідачу копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів;  

5. Запропонувати відповідачу не пізніше як у десятиденний строк з дня одержання даної ухвали та копій документів, подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову безпосередньо до канцелярії суду за адресою: вулиця Шевченка Бічна, 1, м.Старий Самбір Львівської області.    

6.Роз'яснити управлінню Пенсійного фонду України у Старосамбірському районі Львівської області, що в разі неподання такого заперечення, справа буде розглянута судом у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, встановленого для подання  заперечень проти позову та необхідних документів.    

         Справа розглядатиметься Старосамбірським районним судом у складі головуючого судді Ніточко Л.Й. в порядку скороченого провадження одноособово,  без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.    

              Ухвала суду в частині залишення позову без розгляду може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду Львівської області через Старосамбірський районний суд на протязі п’яти днів з часу отримання копії ухвали.

 

       Суддя                                                  

         

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація