Судове рішення #12994002

23.12.2010     


                                                                                                                                                                                                                                                                 < копія > 

                                   

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


                              


08 грудня 2010 р.  Справа № 2а-12679/10/0470



          Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:


головуючого судді Ільков В.В. < Текст > 

розглянувши у письмовому провадженні  у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про  стягнення заборгованості з єдиного податку, -

ВСТАНОВИВ:

Центральна міжрайонна державна податкова інспекція у м. Кривому Розі звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного податку у сумі 1177,00 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що відповідач має податковий борг з єдиного податку в сумі 1177,00 грн., який виник внаслідок не сплати до бюджету у встановлені строки в повному обсязі суми єдиного податку, що є порушенням вимог п. 3 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування", ч. 6 ст. 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» від 03.07.1998 № 727/98. В добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення податкового органу до суду з даним позовом.

Позивач в судове засідання не з’явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлявся належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення від 26.11.2010 року, надав до суду клопотання про розгляду справи без його участі.

Відповідач в судове засідання не з’явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином відповідно до вимог ч. 8 ст. 35 КАС України шляхом направлення на адресу зазначену в ЄДРПОУ судової повістки та ухвали про відкриття скороченого провадження, однак, на адресу суду 26.11.2010р. повернувся конверт з приміткою поштового відділення про причини невручення поштового відправлення адресату – «за закінченням терміну зберігання». Відповідач заперечень проти позову до суду не надав.

За даних обставин суд, керуючись положеннями ч. 6 ст.128 КАС України, вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, дослідивши подані до суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об’єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд встановив наступне.

Відповідач - суб’єкт підприємницької діяльності – фізична особа ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований, як суб’єкт підприємницької діяльності – фізична особа рішенням  Виконавчого комітету Криворізької міської ради від 08.04.2009р.; місце проживання: АДРЕСА_1, 50093, що підтверджується Довідкою з ЄДРФО.

Відповідач перебуває на обліку в Центральній міжрайонній державній податковій інспекції у м. Кривому Розі як платник податків, в тому числі, єдиного податку.

Відповідно до ст.ст. 67, 68 Конституції України, кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори у порядку та у розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991р., п.п.4.1.1, 4.1.4 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р., платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до п. 4.1.4.Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до п. 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» від 03.07.1998 № 727/98 (зі змінами та доповненнями) фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для фізичних осіб – підприємців встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

Відповідно до ч.6 ст. 2 Указу Президента України, суб’єкт підприємницької діяльності – фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок Державного казначейства України.

Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації  залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 грн. та більше 200 грн. на місяць.

Відповідачем було подано до Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі 14.12.2009р. заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2010р., відповідно до якої він здійснює такий вид діяльності як «дослідження кон’юнктури ринку та виявлення суспільної думки». Ставка єдиного податку за вказаним видом діяльності встановлена Рішенням сесії Криворізької міської ради від 28.11.2007р.за № 1907 і складає 200 грн. на місяць.

Таким чином, відповідач повинен був сплачувати щомісячно єдиний податок у загальній сумі 200 грн.

Відповідач за зазначений період сплачував єдиний податок не у повному обсязі, що призвело до утворення у нього заборгованості зі сплати єдиного податку у загальній сумі 1177 грн. 00 коп.

Згідно пп.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, суми заборгованості з єдиного податку, є узгодженою, і набула статусу податкового боргу платника податків.

Сума заборгованості відповідача станом на 20.07.2010р. складає 1177,00 грн., що підтверджується Довідкою про стан заборгованості перед бюджетом.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платник податків і зборів зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни. Обов'язок фізичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою податку і збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням, а також у разі смерті платника.

Згідно із ст. 5 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" №746/99 від 28.06.1999р. суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року №509-XII завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно пункту 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу України", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднанні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.

 Керуючись  ст.ст. 70, 71, 86, 94, 158-163, 167  Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі  до  суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи ОСОБА_2 про  стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1; АДРЕСА_1, 50093) до бюджету (р/р 34210379700021, одержувач платежу: УДК у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 24230992, код платежу 16050200, МФО 805012) заборгованість зі сплати єдиного податку у сумі 1177 (одна тисяча сто сімдесят сім) грн. 00 коп.

 

          Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.



Суддя                      < (підпис) > 

< Список >

< Список >

< Список >В.В Ільков

< Текст > 

                                                                         

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація