Судове рішення #13003423

  

            ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                                                              ПОСТАНОВА

                                                      ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 "24" листопада 2010 р.                                                     Справа № 2a-3873/10/0970

          м. Івано-Франківськ  

          Івано-Франківський  окружний адміністративний суд у складі:

          Судді Кишинського М.І.

          при секретарі  Дущак С.М.

          за участю сторін:

  від позивача: не з'явився

  від відповідача: не з'явився

          розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

          за позовом: Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі      

          до відповідача:  Приватного підприємця ОСОБА_1  

          про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків за найманих осіб за червень 2010 року в сумі 468,66 грн.,-  

                                                              ВСТАНОВИВ:

          

03.11.2010 року управління Пенсійного фонду України в Долинському районі (надалі –позивач) звернулося в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (надалі –відповідач) про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків за найманих працівників за червень 2010 року в сумі 468,66 грн.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що відповідач по справі 17.01.2005 року зареєстрований Долинською державною районною адміністрацією, взятий на облік 18.01.2005 року управлінням Пенсійного фонду України в Долинському районі та являється платником страхових внесків на загальообов’язкове державне пенсійне страхування, передбаченого Законом України «Про загальообов’язкове державне пенсійне страхування. Однак, станом на 11.10.2010 року у відповідача наявна заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в Долинському районі за червень 2010 року в сумі 468,66 грн.

Представник позивача в судове засідання не з’явився, однак, на адресу суду надіслав клопотання, в якому просить розгляд справи проводити без його участі. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не прибув, хоча двічі повідомлявся про час та місце судового засідання. Наданим правом на подання заперечення не скористався. Заяв чи клопотань про розгляд справи за його відсутності не направляв.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований, та такий, що підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»визначено, що страхувальниками є роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

          Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 14 даного Закону Страхувальниками відповідно є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об’єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи –суб’єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб –суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Частина 2 статті 17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»встановлює обов’язки страхувальників, пункт шостий якої передбачає, що страхувальники зобов’язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Згідно поданого відповідачем звіту про нарахування страхових внесків на загальообов’язкове державне пенсійне страхування загальна сума страхових внесків, самостійно нарахованих відповідачем, які підлягали сплаті за червень 2010 року складає 982,08 грн. Відповідачем за даний період сплачено борг в сумі 513,42 грн., отже, заборгованість відповідача по сплаті страхових внесків за червень 2010 року складає 468,66 грн.

Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач є страхувальником, платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, на якого покладені обов’язки нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до ч.6 ст. 20 ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення базового звітного періоду, що дорівнює календарному місяцю для даного страхувальника.

Судом встановлено, що відповідачем, в порушення статті 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»за червень 2010 року, не в повному обсязі здійснювалась несвоєчасна сплата страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, в результаті чого була допущена заборгованість в сумі 468,66 грн.

Доводи позивача про зобов’язання відповідача за страховими внесками у зазначеній сумі підтверджується звітом відповідача про нарахування страхових внесків та розрахунком боргу зі сплати страхових внесків.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167  Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

                                                             ПОСТАНОВИВ:

          Позов задовольнити повністю.

          Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1, іден.код НОМЕР_1 на користь управління Пенсійного фонду України в Долинському районі заборгованість по сплаті страхових внесків за найманих осіб за червень 2010 року в сумі 468 (чотириста шістдесят вісім гривень) 66 коп.

          Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

          Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

          

          Суддя:                                                                                   Кишинський М.І.

          

          Постанова складена в повному обсязі 29.11.2010 року.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація