Судове рішення #13008887
2а-7647/10/0670

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



Справа: №   2а-7647/10/0670                            Головуючий у 1-й інстанції:   Мацький Є.М.  

Суддя-доповідач:  Грищенко Т.М.



У Х В А Л А

Іменем України

"07" грудня 2010 р.                                                                                                        м. Київ

   Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

           головуючого судді             - Грищенко Т.М.,

         суддів                                  - Мацедонської В.Е., Лічевецького І.О.,

         при  секретарі                     - Загродському В.М.

                        

розглянувши за відсутності осіб, які беруть участь у справі у відповідності до ч.6 ст.12 КАС України у відкритому судовому засіданні в м.Києві апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Малинському районі  на постанову Житомирського окружного адміністративного суду  від  15 жовтня 2010 р. у справі за адміністративним позовом  Управління Пенсійного фонду України у Малинському районі до  Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Малинському районі    про визнання дій незаконними, про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

В вересні 2009 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання дій незаконними та стягнення заборгованості 159629,08 грн.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду  від  15 жовтня 2010 р. в позові відмовлено за його безпідставністю.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, постановити нове рішення про задоволення позову.

Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду –без  змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

       Судом встановлено, що відповідач відмовився підписати акти щомісячної звірки за січень-серпень 2010 року відносно осіб, нещасний випадок з якими трапився на підприємствах розташованих на території Росії.

       Частиною 2 п. 5 ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності встановлено: якщо після призначення застрахованій особі матеріальної допомоги чи надання соціальних послу між Фондом соціального страхування від нещасних випадків і страховиками з інших видів соціального страхування виникають спори щодо понесених витрат, виплата здійснюється страховиком, до якого звернувся застрахований. При цьому страховик, до якого звернувся застрахований, має право звернутись до відповідного страховика з інших видів соціального страхування щодо відшкодування понесених ним витрат.

Згідно п. 5 Порядку органи Пенсійного фонду України щомісячно до 10 числа місяця, наступного за звітним на підставі списку осіб, яким виплачено пенсії по Інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та списку померлих осіб, які отримували пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, проводять з відділеннями виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України звірку витрат по особових справах потерпілих, складають акт щомісячної звірки витрат по особових справах потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності, та до 15 числа місяця, наступного за звітним, подають його відповідним головним управлінням Пенсійного фонду України і управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України в АРК. областях, містах Києві та Севастополі.

Лише на підставі даних особових справ інвалідів, занесених до актів звірки, робочі органи Фонду соціального страхування від нещасних випадків визначають загальну суму витрат, що підлягає відшкодуванню в централізованому порядку.

Порядок відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонді України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер  внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання,  затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України та Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві га професійних захворювань від 4 березня 2003 року № 5-4/4. визначає механізм відшкодування на централізованому рівні Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному Фонду України витрат, пов’язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які призначені особам, що застраховані згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (крім осіб, зазначених у пункті 2 статті 8 цього Закону), у тому числі добровільно застраховані, та потерпілим особам, право яких на отримання відшкодування шкоди раніше було встановлено згідно із законодавство»СРСР або законодавством України про відшкодування шкоди, заподіяної працівникам внаслідок травмування па виробництві або професійного захворювання, пов'язаних з виконанням ними трудових обов'язків.

Щодо стягнення 159629.08 грн. колегія суддів погоджується з судом першої інстанції, що у разі підписання актів з обох сторін та складання таблиці розбіжностей з зазначенням суми, з якої сторони не погоджуються, як це передбачено порядком № 5-4/4 та спільним листом, спір повинен вирішуватись на централізованому рівні між Фондами, а не їх робочими органами. За таких умов позовні вимоги є безпідставними.

          Згідно з ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з вищезазначених підстав.

Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини справи, наданим доказам дав правильну правову оцінку і прийшов до обгрунтованого висновку про відмову в позові.

Отже, доводи апеляційної скарги спростовуються висновками суду першої інстанції, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства, через що рішення суду першої інстанції слід залишити без змін.

Керуючись ст.ст. 122, 160, 197, 195, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Малинському районі  - залишити без задоволення.

Постанову Житомирського окружного адміністративного суду  від  15 жовтня 2010 р. - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.


                 Головуючий суддя:                                                         Грищенко Т.М.


                   Судді:                                                                                 Мацедонська В.Е.


                                                                                                                  Лічевецький І.О.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація