Судове рішення #13012625


КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


Справа: №2а-3221/10/0270                                                      Головуючий у 1- й інстанції    Жданкіна Н.В.  

Суддя - доповідач:  Грищенко Т.М.

                                                                                                    


У Х В А Л А

Іменем України

07 грудня 2010 р.          м. Київ

  Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

          головуючого судді             Грищенко Т.М.

          суддів                                  Мацедонської В.Є., Лічевецького І.О.,

          при  секретарі                     Загродському В.М.

розглянувши за відсутності осіб, які беруть участь у справі у відповідності до ч.6 ст.12 КАС України у відкритому судовому засіданні в м.Києві апеляційну скаргу Головного Управління  Пенсійного фонду України в Вінницькій області  на ухвалу  Вінницького окружного адміністративного суду  від  21 серпня 2010 р. у справі за адміністративним позовом  Головного Управління  Пенсійного фонду України в Вінницькій області до  Підрозділ примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головне управління юстиції у Вінницькій області про визнання дій неправомірними та скасування постанов, -

ВСТАНОВИЛА :

          В серпні 2010 року позивач звернувся до суду з позовом до Підрозділ примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головне управління юстиції у Вінницькій області про визнання дій неправомірними та скасування постанов.

          Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду  від  06 серпня 2010 р. позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків до 17 серпня 2009 року.

           Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду  від  21 серпня 2010 р.  позовну заяву повернуто позивачу, у зв’язку з тим, що недоліки позивач не усунув.

Не погоджуючись з ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду  від  21 серпня 2010 р.   позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати дану ухвалу та постановити нову ухвалу про відкриття провадження у справі з направленням справа до Вінницького окружного адміністративного суду  для продовження розгляду справи.

Згідно зі ст.ст. 199 ч. 1 п. 3, КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати ухвалу суду і постановити нову ухвалу про направлення справи до суду першої інстанції для продовження розгляду справи.

Згідно вимог ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

З аналізу даної правової норми вбачається, що в своєму позові позивач зобов’язаний викласти обставини (підстави позову), за яких, як він вважає, було порушено його права, свободи чи законні інтереси, з посиланням на докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом та наявність підстав для звільнення від доказування. Крім того, в прохальній частині мають бути сформульовані позовні вимоги з врахуванням ч. 3 та ч. 4 ст. 105 КАС України. Доцільно також зазначити норму закону, яка регулює спірні відносини, що є предметом судового розгляду, а також може бути надано правову оцінку обставинам, викладеним в позовній заяві.

При вирішенні питання щодо надання позивачу строку для усунення недоліків його позовної заяви суду першої інстанції необхідно було звернути увагу на положення ст. 11 КАС України, відповідно до якої розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким правом користуються й особи, в інтересах яких подано адміністративний позов, за винятком тих, які не мають адміністративної процесуальної дієздатності (ч. 3).   

Суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи  (ч. 4).   

Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає  (ч. 5).

Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази  на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Дані обставини суд повинен з’ясувати при розгляді справи по суті в судовому засіданні, а їх необґрунтованість або нечіткість в позовній заяві не є підставою для надання позивачу строку для усунення недоліків та може бути лише правовим підґрунтям для відмови в задоволенні позову.

Колегія суддів прийшла до висновку про необхідність скасування ухвали Вінницького окружного адміністративного суду  від  21 серпня 2010 р. з направленням справи до суду першої інстанції для вирішення питання відкриття провадження та продовження розгляду.

            Керуючись, ст.ст.3, 11, 160, 195, 196, 199, 205, 206 КАС України, колегія суддів -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Головного Управління  Пенсійного фонду України в Вінницькій області –задовольнити.

Ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду  від  21 серпня 2010 р –скасувати.

Постановити нову ухвалу, якою направити справу до Вінницького окружного адміністративного суду  для вирішення питання про відкриття провадження по справі.

          Ухвала оскарженню не підлягає.

                   Головуючий суддя                              Грищенко Т.М.

                                                        

                         Судді                                         Мацедонська В.Є.

                        Лічевецький І.О.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація