КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2-а-3269/09/0270 Головуючий у 1-й інстанції: Чернюк А.Ю.
Суддя-доповідач: Грищенко Т.М.
У Х В А Л А
Іменем України
"07" грудня 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді - Грищенко Т.М.,
суддів - Мацедонської В.Е., Лічевецького І.О.,
при секретарі - Загродському В.М.
розглянувши за відсутності осіб, які беруть участь у справі у відповідності до ч.6 ст.12 КАС України у відкритому судовому засіданні в м.Києві апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 29 вересня 2009 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області про зобов’язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
В липні 2009 року позивач звернулась до суду з позовом до відповідача про зобов’язання вчинити дії.
Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 29 вересня 2009 р. в позові відмовлено.
Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права та постановити нове рішення про задоволення позову.
Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду –без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 працювала на посаді начальника паспортного столу Крижопільського районного відділу управління МВС України у Вінницькій області та з 27 вересня 1994р. звільнена зі служби в запас по ст. 64 п."а" ( за віком). Загальна вислуга позивача на день звільнення становить: 24 роки 00 місяців 26 днів.
З 01.01.2008р. позивачу Пенсійним фондом України проведено перерахунок пенсії за вислугу років, яку вона отримувала після звільнення в запас з посади начальника паспортного столу Крижопільського РВ УМВС України у Вінницькій області. Перерахунок пенсії вчинено на підставі довідки, виданої управлінням МВС України у Вінницькій області, в якій зазначено, що посадовий оклад ОСОБА_2 становить 650 грн. в місяць. При цьому, позивач зазначає, що відповідач повинен був в довідку на перерахунок пенсії включити розмір посадового окладу - 948 грн. в місяць.
Відповідно до ч, 3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008 року №45 перерахунок раніше призначених пенсій здійснюється у разі зміни розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, які мають право на пенсію за Законом.
Згідно п.4 та 5 Порядку перерахунок здійснюється на момент виникнення права на нього. При цьому враховується розмір грошового забезпечення за відповідною посадою.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" та з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів внутрішніх справ було видано наказ МВС України від 31.12.2007 року №499, згідно якого установлено посадові оклади осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів внутрішніх справ.
Відповідно до зазначеного Наказу, рівень окладу за посадою начальника паспортного столу, яку займала ОСОБА_2 на момент звільнення відповідає в даний час рівню посадового окладу старшого інспектора РВ УМВС України в області та становить 650 грн.
Таким чином, судом встановлено, що посада начальника паспортного столу прирівнювалась на момент звільнення та прирівнюється на даний час (відповідно до Наказу МВС від 31.12.2007 року №499) до посади старшого інспектора районного відділу міліції, а тому правові підстави для задоволення позову ОСОБА_2 відсутні.
Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Статтею 100 КАС України передбачено, що пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін. Якщо суд визнає причину пропущення строку звернення до суду поважною, адміністративна справа розглядається і вирішується в порядку, встановленому цим Кодексом.
Судом було встановлено, що ОСОБА_2 у березні 2005року дізналася про відмінність її посади начальника паспортного столу від посади начальника відділення СПРФО. Однак, до 06.07.2009 року (дата подачі адміністративного позову) не зверталася до суду за захистом своїх прав.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з вищезазначених підстав.
Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини справи, наданим доказам дав правильну правову оцінку і прийшов до обгрунтованого висновку про відмову в позові.
Отже, доводи апеляційної скарги спростовуються висновками суду першої інстанції, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства, через що рішення суду першої інстанції слід залишити без змін.
Керуючись ст.ст. 122, 160, 197, 195, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - залишити без задоволення.
Постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 29 вересня 2009 р. - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя: Грищенко Т.М.
Судді: Мацедонська В.Е.
Лічевецький І.О.