Справа № 2-4153 2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2007 року Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської обл. в складі: головуючого - судді Паламарчука М.С., при секретарі Шаповал І.Ф., розглянувши в відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про звільнення від сплати заборгованості по аліментам,
в с т а н о в и в :
Позивач прохає звільнити його від сплати заборгованості по аліментах колишній дружині в сумі 4275 грн. 32 коп. Своє прохання мотивує тим, що згідно з рішенням суду від 14.09.2000 р. з нього на користь відповідача стягуються аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ¼ частини всіх видів заробітної плати (доходів) до його повноліття. На протязі 7 років позивач сплатив 2494 грн. 30 коп. На 01.10.2007 р. заборгованість становила 4275 грн. 32 коп., яку він не може сплатити з тих підстав, що має іншу сім'ю і його сім'я знаходиться у скрутному матеріальному становищі, а саме:
Батько ОСОБА_4 являється пенсіонером, не працює. Мати ОСОБА_5 працює. Брат ОСОБА_6 працює по договору у м. Києві. Дружина ОСОБА_7 не працює. ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_2, являється неповнолітньою, ходить до школи. Сам позивач не працює, про що підтверджується відсутністю запису у трудовій книжці.
На утриманні позивача також є його бабуся ОСОБА_9, яка не працює, являється пенсійного віку. Позивач повинен допомагати своїй бабусі не тільки фізично, а й матеріально. В Україні існує безробіття, а позивач перебивається на приватних заробітках, вимушений хоч якось прогодувати не тільки свою сім'ю, а й колишню. Власності не має, щоб щось продати і за виручені кошти сплатити заборгованість по аліментам своїй колишній дружині, тому його сім'я терпить значні матеріальні труднощі і не в змозі сплатити заборгованості по аліментах.
Батьки позивача допомагають внукові у покупці одягу, взуття, забирають його додому, тобто чим можуть, тим і допомагають.
Позивач не знав, що квитанції про сплату аліментів необхідно показувати державному виконавцю, не зберіг їх усі, і відповідач скористалася цим, звернулася
з безпідставною заявою до державного виконавця про оголошення його в розшук для подальшого отримання грошових коштів від держави, не повідомила держав-ного виконавця, що вона отримує аліменти. Після чого відповідач отримувала не тільки аліменти від свого колишнього чоловіка, а й від держави.
У позивача до своєї колишньої дружини виникла недовіра в отриманих нею аліментів за всі роки стягнення. Він звернувся до вузла зв'язку з проханням провірити та надати виписки за 7 років перерахування, але йому було відмовлено.
В судовому засіданні представник позивача підтримала його вимоги. Пояснила, що в теперішній час він проживає і працює на різних роботах в м. Києві. Статусу безробітного не має.
Відповідач та її представник з позовом не погодилися. Відповідач пояснила, що отримувала аліменти раз в півроку. Батьки позивача по 2 місяці не бачать внука. Сам позивач друзям розповідав, що отримує хороші кошти, живе добре.
Представник відповідача вважає, що позивач не довів перебування в скрутному становищі, приховує дійсні свої доходи, оскільки не декларує їх.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного:
Згідно з рішенням Олександрійського міського суду від 14 вересня 2000 р. позивач зобов'язаний виплачувати аліменти на користь відповідача в розмірі ¼ частини заробітку (доходу) на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Але цей обов'язок позивачем виконувався нерегулярно, про що свідчать квитанції про сплату аліментів та довідка державної виконавчої служби про те, що станом на 1.10.2007 р. заборгованість становить 4275 грн. 32 коп. Розмір цієї заборгованості сторони не оспорюють.
Частиною 2 ст. 197 СК України передбачено, що за позовом платника аліментів суд може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості, якщо вона виникла у зв'язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення. Обов'язок доказування наявності таких обставин статтею 60 ЦПК України покладено на позивача. Однак, ним подані дише довідка про склад сім'ї, свідоцтво про укладення шлюбу, свідоцтва про народження дочки його теперішньої дружини і батька, пенсійні посвідчення батька та бабусі. Жодного документа про отримувані членами сім'ї доходи чи про їх відсутність не надано. З позову вбачається, що лише дружина позивача та її дочка не працюють. Неповнолітня позивачем не усиновлена і відповідно до ст. 180 СК України її також повинен утримувати її батько. Тому суд приходить до висновку, що позивачем не доведені його вимоги і в задоволенні позову необхідно відмовити.
Керуючись статтями 197 ч. 2 СК України, 213-215 ЦПК України, суд
в и р і ш и в :
Відмовити в задоволенні позову.
Заяву про апеляційне оскарження може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Кіровоградської області через Олександрійський міськрайонний суд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: