АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц-14509-2010 рік Головуючий по 1-й інстанції:
Рябченко В.В.
Суддя-доповідач: Макарчук М.А.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2010 року грудня місяця 16 дня м. Полтава Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого: Макарчука М.А.
Суддів: Пилипчук Л.І., Дряниці Ю.В.
при секретарі Ткаченко Т.І.
з участю
позивача (заявника) ОСОБА_3
представника позивача (заявника) ОСОБА_4
відповідача ОСОБА_5
представника відповідача ОСОБА_6
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_5
на рішення Шишацького районного суду Полтавської області від 2 листопада 2010 року
по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_5 про поділ спільного майна подружжя, -
Судова колегія, заслухавши доповідь судді доповідача апеляційного суду Макарчука М.А.,-
ВСТАНОВИЛА :
У липні 2009 року позивачка звернулася в суд з позовом до відповідача про поділ спільного майна набутого у шлюбі. Вказала, що ними придбано два автомобілі та інше майно. Просила стягнути з відповідача на її користь вартість 1/2 частини автомобілів, що становить 36434 гривні, і виділити їй набір м'яких меблів, який складається з п'яти крісел, двох диванів та двох м'яких стільців, доріжку 1,5x4,5, килим 2x3, спальний гарнітур з семи предметів, та набір каструль синій
Рішенням Шишацького районного суду Полтавської області від 2 листопада 2010 року позовні вимоги ОСОБА_3 задоволені частково.
Стягнуто з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_3 36434( тридцять шість тисяч чотириста тридцять чотири) гривні З0 копійок, що становить 1/2 частину ринкової вартості автомобілів ВАЗ -21063, та CHEVROLET AVEO SF 69 Y, а вказані автомобілі залишені у власності ОСОБА_5 .
Стягнуто з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_3 430 гривень в порядку відшкодування половини вартості експертиз, 301 гривню в порядку відшкодування судових витрат, та 2000 гривень в порядку відшкодування витрат на допомогу адвоката.
Виділено із спільного майна подружжя в користування ОСОБА_3 набір м'яких меблів, який складається з п'яти крісел, двох диванів та двох м'яких стільців, доріжку 1,5x4,5, килим 2x3, спальний гарнітур з семи предметів, та набір каструль синій, в задоволенні решти позовних вимог позивачці ОСОБА_3 - відмовити.
Стягнуто з ОСОБА_5 на користь держави судовий збір в сумі 313 гривень 34 копійки.
В апеляційній скарзі ОСОБА_5 просить змінити рішення місцевого суду та виключити із переліку спільного майна автомобіль CHEVROLET AVEO SF 69 Y. Не заперечуючи встановлених місцевим судом обставин та переліку майна, набутого сторонами у шлюбі, вказує на те, що спірний автомобіль придбаний за позичені кошти, і який він повертає за рішенням апеляційного суду від 22 вересня 2010 року. Вважає, що ці боргові зобов’язання мають враховуватися при поділі майна, а тому спірний автомобіль має бути виключений із переліку майна, яке підлягає поділу.
Апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 65ч.4 СК України договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім’ї, створює обов’язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім’ї.
Відповідно до ст..70ч.1 цього ж Кодексу у разі поділу майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
Згідно ст. 71ч.1 СК України майно, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі.
Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення. Відповідно до пункту 24 постанови №11 Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу,визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» від 21 грудня 2007 року, до складу майна, що підлягає поділу включається загальне майно подружжя, наявне у нього на час розгляду справи, та те, що знаходиться у третіх осіб. При поділі майна враховуються також борги подружжя та правовідносини за зобов’язаннями, що виникли в інтересах сім’ї (ч. 4 ст. 65 СК).
Місцевим судом встановлено, що сторони з 09 травня 1998 року знаходилися у шлюбі. Рішенням Шишацького районного суду від 17 липня 2009 року шлюб між ними розірвано.
В період шлюбу сторони придбали легкові автомобілі ВАЗ - 21063. 1987 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1 вартістю 10178,06 грн., і CHEVROLET AVEO SF 69 Y, 2006 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2, вартістю 62690,55 грн., та інше майно.
Встановивши такі обставини місцевий суд прийшов до вірного висновку про право власності позивачки на 1\2 частину майна , набутого у шлюбі і обґрунтовано врахував неможливість поділу автомобілів та стягнув грошову компенсацію 1\2 частини їх вартості.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду. Послання на неврахування місцевим судом боргових зобов’язань їх сімї за рішенням апеляційного суду Полтавської області від 22 вересня 2010 року, є безпідставним, так як грунтутються на спотворення фактів, встановлених цим рішенням. Зазначеним рішенням встановлено, що спірний автомобіль CHEVROLET AVEO SF 69 Y, 2006 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2, придбаний за кошти сторін, накопичені у шлюбі, а отримані відповідачем по розписці 80065 грн. використані не в інтересах сімї. Встановлені цим судовим рішенням обставини і факти є обов’язкові для сторін, і відповідно до ст.. 61ч3 ЦПК України повторному доказуванню не підлягають.
З цих підстав місцевий суд обґрунтовано відхилив заперечення відповідача, зазначивши про це в судовому рішенні.
Рішення місцевого суду постановлене з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ст. 303, 304, 308, 313, 315 ЦПК України , колегія суддів ,-
УХВАЛИЛА :
Апеляційну скаргу ОСОБА_5 відхилити, а рішення Шишацького районного суду Полтавської області від 2 листопада 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення може бути оскаржена протягом 20 днів до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Судді: