Судове рішення #13023266

   

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

       

Справа № 22ц-11726/2010 року                                                Головуючий по 1-й інстанції :

                                                                                                                      Свістєльнік Ю.М.

                                                                                                 Суддя-доповідач:  Карнаух П.М.                                                                        

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

6 жовтня 2010  року                                                                                       м. Полтава

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області в складі:

Головуючої :  Обідіної О.І.

Суддів :  Карнауха П.М., Дорош А.І.

при  секретарі: Зеленській О.І.

з участю: позивача ОСОБА_3,

відповідача ОСОБА_5,

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною  скаргою  ОСОБА_5

на рішення Глобинського районного суду Полтавської області від 4 серпня 2010 року

у цивільній справі за позовом  ОСОБА_3 до ОСОБА_5 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

             Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача апеляційного суду,-

В С Т А Н О В И Л А:

          У липні 2010 року   ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_5   про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, посилаючись на те, що перебувала з відповідачем у зареєстрованому шлюбі, який розірвано 9 грудня 2009 року. Від даного шлюбу мають доньку ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1.  Після розірвання шлюбу відповідач матеріальну допомогу на утримання дитини не надає, а тому просила стягнути з нього аліменти на утримання доньки у розмірі 1/3 частини від всіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісяця, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму  на дитину відповідного віку, до досягнення нею повноліття.

            Рішенням Глобинського районного суду Полтавської області від 4 серпня 2010 року стягнуто з ОСОБА_5   ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя села Кагамлик Глобинського району Полтавської області, на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/3 частини від всіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісяця, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму  на дитину відповідного віку,  починаючи з 12.07.2010 року і до досягнення дитиною повноліття

Стягнуто з ОСОБА_5   на користь ОСОБА_3 витрати, пов’язані з оплатою правової допомоги в розмірі 400 грн.

Стягнуто з ОСОБА_5   на користь   держави судовий збір в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 120 грн.

 В апеляційній скарзі ОСОБА_5 прохає рішення суду скасувати, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нове рішення, яким стягнути з нього аліменти на утримання доньки  в розмірі 1/5 частини від всіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з 12.07.2010 року і до досягнення дитиною повноліття та відмовити позивачці в задоволенні вимоги про стягнення на її користь витрат, пов’язаних з оплатою правової допомоги в розмірі 400 грн., оскільки позивачкою не підтверджено документально оплату праці саме фахівця в галузі права.

Колегія суддів, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги,  вважає, що скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Згідно п.п.3,4 ч.1 ст.309 ЦПК України підставами для скасування рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення або зміни рішення є невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення або неправильне застосування норм матеріального або процесуального права.

У відповідності до п.3, ч.1 ст.182 Сімейного Кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина.

З матеріалів справи вбачається, що сторони перебували в зареєстрованому шлюбі, який розірвано 9 грудня 2009 року.

Від шлюбу мають дочку ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка знаходиться на утриманні матері ОСОБА_3.

При розгляді даної справи судом  встановлено, що відповідач є працездатною особою, працює у Глобинській філії «Полтаваобленерго» на посаді електромонтера, має стабільну заробітну плату та може надавати матеріальну допомогу на утримання доньки.

За таких обставин суд першої інстанції обгрунтовано дійшов висновку про стягнення з   ОСОБА_5   на користь ОСОБА_3 аліментів на утримання неповнолітньої доньки.

Разом з тим не можна погодитися з розміром стягнутих з відповідача аліментів, оскільки на даний час на його утриманні перебуває малолітня дитина ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4 і його теперішня дружина ОСОБА_8, яка не працює і перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років. У звґязку з цим розмір стягнутих аліментів підлягає зменшенню з 1/3 до 1/4 частини від всіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму  на дитину відповідного віку.

Доводи апеляційної скарги щодо відмовити позивачці в задоволенні вимоги про стягнення на її користь витрат, пов’язані з оплатою правової допомоги в розмірі 400 грн. не приймаються до уваги, оскільки   спростовуються нормами ч.1 ст.88 ЦПК України відповідно до якої стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Позивачкою надано суду першої інстанції відповідні докази понесених нею витрат на правову допомогу фахівця в галузі права в сумі 400 грн. (а.с.10).

Керуючись ст.ст.307, 309 п.3.4, 316, 319 ЦПК України, колегія суддів, -

В И Р І Ш И Л А :

           Апеляційну скаргу  ОСОБА_5 – задовольнити частково.

Рішення Глобинського районного суду Полтавської області від 4 серпня 2010 року – змінити. Зменшити розмір стягнутих з ОСОБА_5  на користь ОСОБА_3 аліментів з 1/3 до 1/4 частини від всіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

           В решті –  рішення залишити без змін.

Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржене до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги.

Головуючий:                                                                                   /підпис/       О.І. Обідіна

     

Судді:                                                                                              /підпис/         П.М. Карнаух  

                                                                                                          /підпис/           А.І. Дорош

Копія згідно:                                                                                                            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація