ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а-1523/2010 рік
16 грудня 2010 року Козівський районний суд
Тернопільської області
в складі: головуючого судді Вирста М.М.
при секретарі Фещак Г.М.
за участю: позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління ДАІ при УМВСУ в Тернопільській області про скасування постанови серії ВО1 № 009914 в справі про адміністративне правопорушення від 25 листопада 2010 року,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до Управління ДАІ при УМВСУ в Тернопільській області про скасування постанови серії ВО1 № 009914 в справі про адміністративне правопорушення від 25 листопада 2010 року, в якому вказує, що 25 листопада 2010 року інспектором ДПС ДАІ УМВСУ в Тернопільській області Павлів І.Є. винесено постанову в справі про адміністративне правопорушення, та накладено адміністративне стягнення, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Згідно даної постанови позивача було визнано винним у тому, що 25 листопада 2010 року в 09 год. 50 хв. керуючи автомобілем Фольсваген д.н.з НОМЕР_1 в м. Тернопіль, по вул. Будного перевищив встановлену швидкість руху в населеному пункті на 30 км./год., рухаючись із швидкістю 90 км./год., чим порушив вимоги п. 12.9.5 ПДР України, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.
Позивач із постановою про накладення адміністративного стягнення не згідний, вважає її неправомірною та необґрунтованою, винесеною із порушенням вимог чинного законодавства, та просить скасувати постанову серії ВО1 № 009914 в справі про адміністративне правопорушення від 25 листопада 2010 року про накладення на нього адміністративного стягнення в розмірі 255 гривень, а провадження в справі про адміністративне правопорушення закрити.
В судовому засіданні ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, просить їх задоволити, та скасувати постанову серії ВО1 № 009914 від 25 листопада 2010 року про накладення на нього адміністративного стягнення в розмірі 255 грн.
В судове засідання представник відповідача не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку, доказів в доведення правомірності свого оскаржуваного рішення та заперечень щодо позову не подав, не повідомив суд про причини своєї неявки, а тому суд вирішив слухати справу у його відсутності, по наявних доказах у справі.
Суд, заслухавши пояснення позивача ОСОБА_1, перевіривши законність та обґрунтованість винесеної постанови, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення її по суті, вважає, що позов підлягає задоволенню, винесену постанову слід скасувати, а справу провадженням закрити.
Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.
В судовому засіданні встановлено, що 25 листопада 2010 року інспектором ДПС ДАІ УМВСУ в Тернопільській області Павлів І.Є. винесено постанову в справі про адміністративне правопорушення, та накладено адміністративне стягнення, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Згідно даної постанови позивача було визнано винним у тому, що 25 листопада 2010 року в 09 год. 50 хв. керуючи автомобілем Фольсваген д.н.з НОМЕР_1 в м. Тернопіль, по вул. Будного перевищив встановлену швидкість руху в населеному пункті на 30 км./год., рухаючись із швидкістю 90 км./год., чим порушив вимоги п. 12.9.5 ПДР України, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.
Відповідно до ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженою на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення у разі його оформлення складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності. Як вбачається із матеріалів справи екземпляр протоколу ОСОБА_1 не був вручений.
Також при винесені постанови на місці фіксації адміністративного правопорушення було порушено право позивача ОСОБА_1, передбачене частиною 1 статті 268 КУпАП, яка передбачає, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання, а також при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи.
У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В судовому засіданні не знайшов підтвердження сам факт, та відповідачем не подано будь – яких доказів вини позивача ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Відповідачем не представлено належних доказів про вчинення позивачем адміністративного правопорушення, в той час, коли відповідно до ч. 2 ст. 71 КАСУ в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування покладається на відповідача, якщо він заперечує проти позову.
На підставі наведеного, суд вважає, що постанова інспектора ДПС ДАІ УМВСУ в Тернопільській області Павлів І.Є. була винесена із порушенням положень КУпАП, без належних доказів, які б підтверджували вчинення адміністративного правопорушення, із порушенням прав позивача, а тому постанову від 25 листопада 2010 року в справі про вчинення адміністративного правопорушення та накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 гривень слід скасувати, а справу провадженням закрити.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 18, 70, 71, 86, 158, 159, 160, 161, 163, 1712 КАС України, ст. ст. 9, 33, 34, 35, 245, 247, 254, 256, 268, 280, 291, 292, 293, 294 КУпАП, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління ДАІ при УМВСУ в Тернопільській області про скасування постанови серії ВО1 № 009914 в справі про адміністративне правопорушення від 25 листопада 2010 року - задоволити.
Скасувати постанову серії ВО1 № 009914 в справі про адміністративне правопорушення від 25 листопада 2010 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за ч. 1 ст. 122 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 255 гривень.
Справу провадженням закрити.
Рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності є остаточним і оскарженню не підлягає.
Суддя: підпис.
З оригіналом: вірно.
ГОЛОВА СУДУ: Б.В.БОДНАРУК