Судове рішення #13023970

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-0-80/2010

    16 грудня 2010 року                                                                      Козівський районий суд  

                                                                                                              Тернопільської області

в складі: головуючого судді        Вирста М.М.

            народних засідателів:       Беднарського П.Р.

                                                        Бучак С.Б.

                        при секретарі:        Фещак Г.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Козові справу за заявою ОСОБА_2 про визнання фізичної особи безвісно відсутною,-

                                     

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 і ОСОБА_3 знаходилися в зареєстрованому шлюбі із 17 листопада 1990 року. У 2006 році шлюбні відносини між ними припинилися, 22 грудня 2006 року шлюб було розірвано в судовому порядку. 05 березня 2008 року розірвання шлюбу зареєстровано у відділі РАЦС Козівського районного управління юстиції, актовий запис № 19.

ОСОБА_2 звернувся до суду із заявою, в якій просить визнати його колишню дружину ОСОБА_3 безвісно відсутньою, посилаючись на те, що із грудня 2006 року ОСОБА_3 по місцю проживання відсутня, про її місце перебування немає жодних відомостей.

Визнання безвісно відсутньою колишньої дружини ОСОБА_3 заявник обґрунтовує тим, що житловий будинок в якому вони проживали, що в АДРЕСА_1, належить заявнику, проте ОСОБА_3 зареєстрована в цьому будинку, та це створює незручності по сплаті комунальних послуг, оскільки вона в даному будинку не проживає, кошти на утримання будинку та оплату комунальних послуг не надає.

В судове засідання заявник надав письмову заяву, в якій просить справу слухати без його участі, оскільки по роботі перебуватиме за межами області, заявлені вимоги підтримує, просить їх задоволити.

Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні показав, що проживає в АДРЕСА_2, із ОСОБА_3 особисто знайомий, проте, протягом  трьох років на території с. Городище, за місцем постійного проживання ОСОБА_3 не бачив, та відомостей про її місцезнаходження у нього немає. Зі слів ОСОБА_2 йому відомо, що з моменту виїзду з постійного місця проживання ОСОБА_3 не подає про себе жодних відомостей щодо місця свого перебування.

Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні дав аналогічні покази, що й свідок ОСОБА_4

Суд, враховуючи письмову заяву заявника, допитавши свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного.

Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.

Згідно п. 3 ч. 2 ст. 234 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи визнання її померлою.

Відповідно до ст. 43 ЦК України фізична особа може бути судом визнана безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про  місце її перебування.

У  разі  неможливості  встановити  день одержання останніх відомостей про  місце  перебування  особи  початком  її  безвісної відсутності вважається перше число місяця,  що йде за тим, у якому були одержані такі відомості, а в разі неможливості встановити цей місяць - перше січня наступного року.

Факт відсутності відомостей про місце перебування ОСОБА_3 в місці її постійного проживання в АДРЕСА_1, Козівського району, протягом трьох років підтверджується зібраними у справі доказами, показами свідків ОСОБА_4 та  ОСОБА_5

Згідно довідки Городищенської сільської ради Козівського району № 240/3.6 від 14 грудня 2010 року ОСОБА_3 зареєстрована в АДРЕСА_1.

Допитані судом свідки ОСОБА_4 та  ОСОБА_5 кожний окремо, показали, що більше трьох років за місцем постійного проживання ОСОБА_3 не бачили, де вона може знаходитись не знають.

З урахуванням наведеного, у суду не має підстав ставити під сумнів достовірність і правдивість фактів, повідомлених свідками. Дані про їхню заінтересованість в результаті розгляду справи відсутні, їх показання об’єктивно підтверджуються і не суперечать  інших зібраним у справі доказам.

Задоволення заяви ОСОБА_2 має для нього юридичне значення.

Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для визнання ОСОБА_3 безвісно відсутньою.

На підставі наведеного, керуючись ч. 2, 4 ст. 234, ст.ст. 246-250 ЦПК України, ст. 43 ЦК України суд,-

                                           

В И Р І Ш И В:

Заяву ОСОБА_2 про визнання фізичної особи безвісно відсутною - задоволити.

Визнати безвісно відсутньою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженку с. Річиця, Ратнівського району, Волинської області, що проживала в АДРЕСА_1.

Апеляційна скарга на рішення суду подається в Апеляційний суд Тернопільської області через Козівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

                               

                              Головуючий:                    підпис.    

                    Народні засідателі                     два підписи.

                             З оригіналом:                     вірно.

ГОЛОВА СУДУ:                                             Б.В.БОДНАРУК .    

Рішення суду не оскаржувалося та вступило в законну силу.  

Оригінал рішення знаходиться в матеріалах справи № 2-0-80/2010 , яка зберігається у    Козівському районному суді Тернопільської області.  

                           Суддя Козівського районного суду:                      М.М. Вирста      

               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація