Справа № 2 - 326/07
РІШЕННЯ
(заочне)
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2007 року Самарський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
Головуючого судді: Піскун О.П.
при секретарі: Коляді О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровськ цивільну справу за позовом Закритого акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
УСТАНОВИВ:
04 січня 2007 року позивач звернувся до суду із цим позовом. Свої позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що 08.02.2006р., між ним та відповідачем був укладений договір, згідно з яким позивач надав останньому кредитний ліміт на кредитну карту в сумі 3100,00 грн., під 4 % на місяць. Відповідач зобов'язався своєчасно повернути кредит та відсотки за ним. Дотепер відповідач свої обов'язки виконав не в повному обсязі, що явилося причиною звернення позивача до суду з позовом про стягнення з відповідачки заборгованості з урахуванням відсотків в сумі 3935 грн. 24 коп., та судових витрат по справі.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав.
Відповідач у судове засідання не з'явився, був повідомлений належним чином, що підтверджується поштовими повідомленнями. У справі є достатньо доказів для її вирішення, що у сукупності із вказаними вище обставинами дає судові підстави для застосування положень ч. 4 ст. 169, ст.ст. 224, 225 ЦПК України.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги належать задоволенню з наступних підстав.
Судом було встановлено, що 08.02.2006р., відповідач звернувся до позивача із заявою про надання йому цільового товарного кредита в сумі 3100 грн. 00 коп., під 4 % місячних на витрачену і неповернуту суму кредитного ліміту (а.с. 4(оборотня сторона)-5).
Того ж дня відповідача було ознайомлено з умовами та правилами надання банківських послуг (а.с. а.с. 5(оборотня сторона)-7).
Дотепер відповідачка неналежно виконує свої зобов'язання з повернення кредиту та відсотків за ним, і у неї перед позивачем існує заборгованість в сумі 1655 грн. 93 коп., відповідно до доданого позивачем розрахунку (а.с. 3(оборотня сторона)).
Вказані вище спірні правовідносини регулюються Цивільним кодексом України.
В силу п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України підставою виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори й інші правочини.
Відповідно до ч. 1 ст. 1055 ЦК України кредитний договір укладається у письмовій формі.
Згідно з абз. 1 ч. 1 ст. 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони.
Таким чином, звернення відповідача з відповідною заявою до позивача та наступне ознайомлення його з умовами надання послуг з кредитування свідчать про укладення між сторонами договору у письмовій формі.
У відповідності з ч. 1 ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
За спірним договором позивач передав відповідачу певні грошові кошти, про що свідчать матеріали справи, отже, вказаний правочин, у розумінні ст. 1054 ЦК України, було укладено.
В силу ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Ураховуючи той факт, що відповідач дотепер неналежно виконав свої обов'язки з повернення кредиту та відсотків за ним, таке невиконання (неналежне виконання) є порушенням його зобов'язань у розумінні наведеної норми.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 ЦК України цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства.
Згідно зі ст. 526 ЦК України зобов'язання повинні виконуватися потрібним чином згідно з умовами договору та вимогами цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а при відсутності таких умов та вимог - за звичаями ділового обороту або інших вимог, які звичайно пред'являються.
У відповідності зі ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; зміна умов зобов'язання; сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди.
Таким чином, суд доходить висновку, що позов необхідно задовольнити, а саме стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за укладеним договором з урахуванням відсотків за ним в сумі 3935 грн. 24 коп..
У порядку ст. 88 ЦПК України з відповідачки на користь позивача слід стягнути судовий збір в сумі 51,00 грн та витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30,00 грн.
Ураховуючи викладене, керуючись ст. ст. 11, 14, 207, 526, 610, 611, 1054, 1055 Цивільного кодексу України, ст.ст. 4 - 8, 10, 11, 18, 57 - 60, 88, 169, 208, 209, 212 - 215, 218, 224 - 226 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов Закритого акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, на користь Закритого акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» заборгованість за кредитним договором від 08.02.2006р. в сумі 3935 грн. 24 коп., судовий збір в сумі 51,00 грн, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30,00 грн, разом - 4016 грн. 24 коп..
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про перегляд заочного рішення.
Головуючий суддя: О.П. Піскун