У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України у складі:
головуючого |
Присяжнюк Т.І., |
суддів |
Косарєва В.І., Школярова В.Ф., |
за участю прокурора |
Опанасюка О.В. |
|
|
розглянула в судовому засіданні у м. Києві 25 вересня 2007 року кримінальну справу за касаційним поданням заступника прокурора Чернівецької області на вирок Вижницького районного суду Чернівецької області від 6 вересня 2006 року, яким засуджено:
ОСОБА_1,
1982 року народження, громадянина України, судимого 19.10.2004 року за ч. 1 ст. 289 КК України на 3 роки позбавлення волі з іспитовим строком 2 роки,
за ч. 2 ст. 289 КК України на 2 роки 5 місяців позбавлення волі, а на підставі ч. 1 ст. 71 КК України остаточно призначено 2 роки 10 місяців позбавлення волі.
В апеляційному порядку вирок щодо ОСОБА_1 не переглядався.
За вироком суду ОСОБА_1 визнано винним у тому, що він, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, в ніч на 2 квітня 2006 року у смт. Берегомет Вижницького району Чернівецької області шляхом вільного доступу проник на територію господарства АДРЕСА_1, де, діючи умисно, повторно, незаконно заволодів транспортним засобом - автомобілем марки ВАЗ 21063 вартістю 7 360 грн., належним потерпілому ОСОБА_2.
У касаційному поданні прокурор просить вирок щодо ОСОБА_1 скасувати, а кримінальну справу направити на новий судовий розгляд, мотивуючи тим, що судом при призначенні ОСОБА_1 покарання порушено норми ст. 69 та ст. 71 КК України. Крім того, судом в мотивувальній частині вироку невірно вказано марку автомобіля.
Заслухавши доповідача, прокурора, який просив задовольнити касаційне подання, перевіривши матеріали кримінальної справи і обговоривши доводи подання, колегія суддів вважає, що касаційне подання підлягає до задоволення з наступних підстав.
Висновки суду про доведеність винності ОСОБА_1 у вчиненому злочині відповідають фактичним обставинам справи, обґрунтовані наведеними у вироку доказами, що й не оскаржується у поданні.
Дії засудженого кваліфіковано вірно.
Однак, при розгляді вказаної справи суд, приймаючи рішення про призначення ОСОБА_1 покарання і, вказавши у мотивувальній частині вироку про можливість застосування при цьому ст.69 КК України, у резолютивній частині судового рішення застосування цієї норми закону не зазначив, хоча призначив покарання більш м'яке, ніж передбачено ч.2 ст. 289 КК України.
Крім того, при призначенні ОСОБА_1 покарання суд порушив вимоги п.4 ст.71 КК України, відповідно до якого остаточне покарання за сукупністю вироків має бути більшим від покарання за новий злочин, а також від невідбутої частини покарання за попереднім вироком.
Оскільки ОСОБА_1 19 жовтня 2004 року був засуджений Вижницьким районним судом Чернівецької області за ч.1 ст.289 КК України на 3 роки позбавлення волі і звільнений на підставі ст.75 КК України від цього покарання з випробуванням з іспитовим строком 2 роки, суд безпідставно призначив йому покарання менше від невідбутої частини покарання за цим вироком.
Також, як правильно зазначає у касаційному поданні прокурор, суд помилково в описовій частині вироку послався на заяву потерпілого ОСОБА_2 про викрадення у нього автомобіля ВАЗ 2101 НОМЕР_1 і на висновок автотоварознавчої експертизи про вартість автомашини ВАЗ 2101, хоча в дійсності в заяві потерпілого вказано про викрадення автомобіля ВАЗ 21063 НОМЕР_2 (а.с.55) і судовий експерт також визначав вартість саме цього автомобіля (а.с.110).
На підставі викладеного вирок щодо ОСОБА_1 підлягає скасуванню у зв'язку з неправильним застосуванням кримінального закону.
При новому судовому розгляді належить врахувати усі викладені у касаційному поданні доводи, прийнявши у справі законне і обґрунтоване рішення.
Керуючись ст.ст.394-396 КПК України, колегія суддів,
У Х В А Л И Л А :
касаційне подання заступника прокурора Чернівецької області задовольнити.
Вирок Вижницького районного суду Чернівецької області від 6 вересня січня 2006 року щодо ОСОБА_1 скасувати, направивши кримінальну справу на новий судовий розгляд.
С У Д Д І :
Присяжнюк Т.І. Косарєв В.І. Школяров В.Ф.