Судове рішення #13032196

                                              Справа 2«а» - 3637/2010р.

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

            13 грудня 2010 року Центрально-Міський районний суд м. Макіївки Донецької області у складі

головуючого – судді             Яременко І.В.,

при секретарі                 Анохіної Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Центрально-Міського районного суду м. Макіївки адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Макіївки Донецької області про визнання дій неправомірними, зобов»язання зробити перерахунок та виплатити доплати до пенсії, –

в с т а н о в и в:

         Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Макіївки Донецької області про зобов»язання зробити перерахунок та виплатити доплати до пенсії, мотивуючи свої вимоги тим, що вона відповідно до ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року має статус «дитина війни» та згідно зі ст. 6 зазначеного закону їй повинна виплачуватись щомісячна соціальна допомога у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, але їй за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року, та з 22.05.2008 року така допомога не нараховувалась та не виплачувалась. Вважає, що невиплата їй соціальної допомоги, як дитині війни, є протиправною і такою, що суперечить Конституції України та діючому законодавству України.

             Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з»явилася, про день та час розгляду справи була повідомлена своєчасно та належним чином. Суду надана заява з проханням справу розглянути у її відсутності, позовні вимоги  підтримує у повному обсязі.

    Представник відповідача – Управління ПФУ в Центрально – Міському районі м. Макіївки  у судове засідання не з’явився. Про день та час розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином.

З таких обставин відповідно ч. 4 ст. 128 КАС України судовий розгляд справи здійснюється за відсутності не з'явившихся  сторін на підставі наявних у ній доказів.

    Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

               З посвідчення вбачається, що позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, має статус «дитина війни»,  перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Макіївки та отримує пенсію за віком.

    Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року, що набрав чинності 01 січня 2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Задовольняючи позов суд виходить з таких підстав. Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (у редакції від 18.11.2004, чинний у 2009 році) дітям війни пенсії або щомісячне грошове довічне утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Статтею 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» та статтею 70 «Про державний бюджет України на 2010 рік»   Кабінету Міністрів України надано право встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами.

Згідно ст. 58 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» Пенсійний Фонд є органом, який призначає пенсії та підготовлює документи для її виплати. Однак, і ці дії з метою виконання рішень Конституційного Суду України відповідачем відносно нарахування пенсійних виплат позивачеві, як дитині війни, виконані не були.

З таких підстав, суд приходить до висновку, що бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Макіївки Донецької області щодо не нарахування та не проведення виплати позивачеві щомісячної доплати до пенсії в розмірі, передбаченому Законом України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року необхідно визнати незаконною та зобов’язати відповідача провести позивачеві нарахування та виплату вказаної щомісячної доплати до пенсії.

    На, підставі ст. 124 Конституції України, ст. 6 Законом України «Про соціальний захист дітей війни», ст. ст. 58, 64 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст. 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік»,  п. 28 розділу ІІ Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», ст. 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік», ст. 70 Закону України «Про державний бюджет України на 2010 рік»,   Рішенням Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09 липня 2007 року, Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп від 22 травня 2008 року, та керуючись ст.ст. 8, 9, 10, 11, 69-72, 86, 99, 100, 104, 128, 158-163, 167, 185, 186, 254, 255 Кодексу адміністративного судочинства України суд , -

п о с т а н о в и в:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Макіївки Донецької області про визнання дій неправомірними, зобов»язання зробити перерахунок та виплатити доплати до пенсії задовольнити.

Визнати неправомірною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Макіївки Донецької області щодо не нарахування та не проведення виплати на користь ОСОБА_1 щомісячної доплати до пенсії у розмірі, передбаченому Законом України «Про соціальний захист дітей війни», за період з 09 липня 2007 року.

    Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України  у Центрально – Міському  районі   м.  Макіївки   перерахувати та здійснити нарахування та виплату  на користь ОСОБА_1 підвищення  до пенсії у відповідності до Закону  України « Про соціальний захист дітей війни» та згідно Рішення  Конституційного  Суду України від  09 липня  2007  року  № 6-рп2007, Рішення Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22 травня 2008 року, починаючи з 09 липня 2007 року у подальшому з урахуванням виплачених сум.

    Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Постанову винесено в нарадчій кімнаті в 1-ому екземплярі.

Суддя:                                             І.В. Яременко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація