Судове рішення #13032907

                                                                    Справа № 2-1991/2010 р.

  ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

   ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 грудня 2010 року                                                                                            Хустський районний суд                                                                  Закарпатської області

                  В складі: головуючого-судді  Сідей Я.Я.

                                                    при секретарі:              Лемак І.І.

                               з участю позивача:              ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хуст цивільну справу за позовом:

ОСОБА_1                                  

до

ОСОБА_2                                  

    про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,    

с у д –

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання неповнолітнього сина у твердій грошовій сумі. Посилається на те, що з відповідачем уклали шлюб 30.05.2006 р. у виконкомі Боронявської сільської ради Хустського району за актовим записом № 14. За час спільного проживання у них народилася одна дитина – син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 який перебуває на її утриманні та вихованні. Причиною розірвання шлюбу є те, що відповідач зневажливо ставився до неї як до дружини, коштів на утримання сім’ї не надавав, зраджував у подружній вірності. На неодноразові прохання змінити своє ставлення до сім’ї відповідач не реагував. Такі відносини призвели до того, що з квітня місяця 2010 р. вони разом не проживають. За таких підстав вважає, що подальше спільне проживання з відповідачем є неможливим. Відповідач зобов’язання по утриманню дитини не виконує, кошти на її утримання не виділяє та не бере участі у вихованні. Відповідач має нерегулярний заробіток, виїжджає на сезонні роботи і в змозі надавати матеріальну допомогу на утримання неповнолітнього сина. Тому просить суд розірвати між ними шлюб та постановити рішення про стягнення аліментів в її користь на утримання неповнолітнього сина в розмірі 400 грн. щомісячно до досягнення ним повноліття.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала повністю. Також суду ствердила, що бажає залишити за собою прізвище ОСОБА_1 яке було змінене під час реєстрації шлюбу. Просить суд позов задовольнити.

 Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився повторно. Про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином – шляхом публікації в газеті «Новини Закарпаття» про виклик його в судове засідання. Причини неявки суд не повідомив. На підставі ч. 4 ст. 169 ЦПК України, виходячи з наявних у справі даних про права і взаємовідносини сторін, справу слухати у відсутності відповідача, ухваливши заочне рішення. Позивач не заперечила проти такого порядку вирішення справи.    

Заслухавши пояснення позивача та його представника, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.

В судовому засіданні належними доказами встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 30.05.2006 року у виконкомі Боронявської сільської ради Хустського району за а/з № 14.

Від спільного проживання у сторін народилася одна дитина – син ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, який перебуває на утриманні та вихованні позивача.

Відповідач зобов’язання по утриманню дитини належно не виконує. При розгляді даної справи з пояснень позивача встановлено, що відповідач немає постійного місця роботи і у нього відсутній стабільний заробіток та доходи, а тому на думку суду питання про розмір аліментів, що повинні стягуватися з відповідача слід вирішувати на підстав ст. 184 СК України, визначивши розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

В судовому засіданні позивачка категорично наполягає на розірванні шлюбу, ствердивши неможливість існування шлюбу між ними у такій формі. З її пояснень встановлено, що шлюб між ними існує формально і вони фактично не проживають в шлюбі.

З огляду на встановлене суд дійшов до висновку, що підстав для збереження шлюбу між сторонами в судовому засіданні не встановлено, їхній шлюб має формальний характер та не виконує свого прямого призначення. Продовження існування шлюбних відносин між сторонами у такій формі приводить до загостренні їхніх відносин і створює лише конфліктні ситуації, а тому  його доцільно розірвати.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що відповідач ухиляється від матеріального утримання своєї дитини, враховуючи матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище відповідача, відповідач є працездатний, суд приходить до висновку, що з ОСОБА_2 слід щомісячно стягувати на користь позивача – ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження в сумі 400 гривень щомісячно до досягнення ним повноліття.

            Майнового спору позивачем не заявлено.        

Керуючись ст.ст. 10, 60 , 169 ч. 4, 209, 212-215, 218, 224-228, 367   ЦПК України, ст.ст. 104, 105, 112, 180, 182, 184 Сімейного Кодексу України, суд –

Р І Ш И В:

    Позов задовольнити.

Шлюб, укладений між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 – 30 травня 2006 року у виконкомі Боронявської сільської ради Хустського району Закарпатської області за актовим записом № 14 -        р о з і р в а т и.

Залишити прізвище ОСОБА_1, яке було набуте під час державної реєстрації шлюбу між сторонами – ОСОБА_1

Неповнолітню дитину – сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження залишити на утриманні та вихованні матері ОСОБА_1.

Стягнути при реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС з ОСОБА_2 17 гривень державного мита, ОСОБА_1 від сплати мита звільнити.

Стягувати з ОСОБА_2 , мешканця АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1, мешканки АДРЕСА_2 аліменти на утримання неповнолітньої дитини – сина ОСОБА_3  ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження  в розмірі 400 /чотириста/ гривень щомісячно, починаючи з 11 жовтня 2010 року до досягнення дитиною повноліття.  

Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.      

На рішення суду відповідач може подати заяву про його перегляд протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення до Хустського районного суду.

На рішення може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня проголошення рішення до апеляційного суду Закарпатської області.

             Головуючий:                     підпис:                                    Сідей Я.Я.

        З оригіналом вірно:

             Суддя Хустського

               районного суду                                                               Сідей Я.Я.

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація