Судове рішення #13032916

  Справа № 2-а-1968/10р.

                                                                УХВАЛА

Іменем України

          29 грудня 2010 року                                                                                       м. Хуст

         Хустський районний суд Закарпатської області в особі головуючого судді Савицький С.А. при секретарі судового засідання Штенгель О.О. розглянувши у відритому судовому засіданні в залі суду в м.Хуст справу за адміністративним позовом ОСОБА_1  до управління Пенсійного фонду України в м.Хуст та Хустському районі Закарпатської області про стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги як «дитині війни»,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до суду із адміністративним позовом про поновлення пропущеного строку для звернення з позовом до суду за 2007 рік та стягнення недоплаченої у 2007-2008-2009 роках щомісячної державної соціальної допомоги як «Дитині війни». Так позивачка стверджує, що дізналася про порушення свого конституційного права з моменту опублікування Рішення Конституційного суду в 2007 році. Просить поновити пропущений процесуальний строк на звернення з позовом до суду за 2007 рік, посилаючись на те, що про порушення свого права дізналася лише після висвітлення вказаних подій у пресі.

  Позивачка ОСОБА_1  в судове засідання не з’явилася, подала заяву, в якій просить розглядати справу у її відсутності, позовні вимоги підтримує.

 Представник відповідача управління Пенсійного фонду України в м.Хуст та Хустському районі Закарпатської області, в судове засідання не з’явився. Подав суду письмові заперечення на позов, просить відмовити в задоволенні позову

Вивчивши матеріали справи приходжу до висновку, що даний позов підлягає до залишення без розгляду, виходячи з  наступного.

В матеріалах адміністративного позову зазначено, що позивачем пропущено строк для звернення з позовом до суду, оскільки суб’єктом владних повноважень не було її своєчасно повідомлено про належні їй як «дитині війни» соціальні виплати і про факт порушення її прав, позивачка дізналася лише після висвітлення зазначених подій у пресі. Крім того, в позові  ставиться питання про поновлення пропущеного процесуального строку  лише за 2007 рік і не вказано коли саме позивачці стало відомо про порушення її прав. Враховуючи, що рішення Конституційного Суду за 2007 рік, по даних питаннях  опубліковано в 2007 році, слід вважати, що про порушення своїх конституційних прав позивачка дізналася в 2007 році.

Відповідно до вимог ч.2 ст. 99 КАСУ, для звернення з позовом до суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно ч.1 ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення процесуального строку, про що постановляється ухвала.

В позовній заяві позивачка не вказує день, коли вона дізналася про порушення свого права, вказуючи що про порушення своїх прав дізналася з моменту висвітлення вказаних подій у засобах масової інформації. Зі змісту позовної заяви вбачається, що йдеться про рішення Конституційного Суду  України № 6-рп/2007 рік від 09 липня 2007 року.  Крім того позивачкою не ставиться питання про поновлення пропущеного строку для звернення з позовом до суду за 2008-2009 роки.

Таким чином, позивачкою не наведено доказів у підтвердження поважності підстав для поновлення пропущеного процесуального строку, оскільки про порушення свого права позивачка дізналася в  2007 році , а позов подано до суду лише 19.10.2010 року

Згідно ч.2 ст. 155 КАСУ  про залишення позовної заяви без розгляду, суддя постановляє ухвалу.

Керуючись  ст.100 КАС України  суддя ,-

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1  до управління Пенсійного фонду України в м.Хуст та Хустському районі Закарпатської області про стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги як «дитині війни» за 2007-2008-2009 роки – залишити без розгляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п’яти днів з дня її отримання  до Львівського апеляційного адміністративного суду, через Хустський районний суд Закарпатської області.

           Суддя Хустського  районного суду          підпис                   Савицький С.А.

З оригіналом вірно:

              Суддя Хустського районного суду                                              Савицький С.А.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація